17 Ekim 2012 Çarşamba

Facebook Account hesap Hacking

http://www.akblog.net/2012/10/facebook-account-hesap-hacking.html
,
Facebook Account hesap Hacking, Facebook Account hacked hacking, facebook kapak fotoğrafları,  facebook türkiye, facebook zaman tüneli kapatma, facebook kapak resmi, facebook hileleri,
facebook şifre yenileme kodu, facebook patlatma, facebook nasıl hacklenir, facebook hack program
facebook account hack, facebook açıkları, facebook hileleri, facebook hack indir, facebook hack 2013, facebook hack 2012, Facebook hesap nasıl hacked edilir, Facebook Hacking
Konunun başlığıya içeriği farklı şeyler. Oyuna geldiniz :)
Merhabalar arkadaşlar sizlere bu konumuzda facebook çılgınlarına değineceğiz ve konuyu okuduktan sonra yorumlarınızı bekleriz.
Facebook çok önemli bir barajı açarak 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Son zamanlarda özellikle borsadaki performansı nedeniyle eleştiriliyor olsa da dünyanın en büyük sosyal ağ sitesinin ulaştığı bu rakam geri kalan herkes için tatlı bir rüya gibi. 1 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip olmak dünyada internet işi yapanların neredeyse tamamı için ulaşılması hayal bile edilemeyecek bir bariyer. 
Peki şimdi ne olacak? 
Facebook kullanıcı sayısı artık doyum noktasına ulaştı mı? Bu noktaya ulaştıktan sonra beklenen düşüş başlayacak mı? Yoksa bu daha başlangıç mı?
Bu konuyla dair bazı ilginç noktalara değinelim ve Facebook için 1 milyara ulaşmanın ardından sırada ne olduğunu birlikte ön görmeye çalışalım…
Facebook kullanıcıların nüfusa oranı 

Öncelikle 1 milyar aktif kullanıcı sayısının tam olarak nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışalım. Bunun için bazı rakamlara* göz atmak yeterli. Şu anda dünya nüfusu 7 milyar civarında. Yani mavi gezegen üzerinde nefes alan insanların yüzde 14’ü her ay en az bir kez Facebook’a bağlanıyor. Her 7 kişiden biri Facebook’ta aktif.
Fakat Facebook’ta (en azından teorik olarak) sadece 13 yaş ve üzerindeki nüfusa yer var. 7 milyarlık nüfusun 5 milyar civarı bu barajın üzerinde. Bu açıdan bakıldığında oran yüzde 20’ye çıkıyor. Yani 13 yaş üzerindeki her 5 kişiden biri düzenli Facebook kullanıcısı.

Fakat bu milyarlarca insanın her birinin internet erişim imkanı olmadığını da hesaba katmak lazım. Dünyadaki internet kullanıcıları çok hızlı artıyor. Hatta 2000’den bugüne yüzde 528’lik bir artıştan bahsediliyor. Buna rağmen bugün dünyada aktif olarak internet kullananların sayısı ancak 2,3 milyar kişi olarak tahmin ediliyor. Eğer Facebook’un ulaştığı 1 milyar barajını bu açıdan inceleyecek olursanız durum daha da etkileyici bir hal alıyor. Düzenli internet kullanan neredeyse her 2 kişiden biri Facebook’ta da aktif.
En zoru ilk 100 milyondu 
Bu rakamlara bakıldığında Facebook’un artık kullanıcı sayısı açısından doyum noktasına ulaştığını veya ulaşmak üzere olduğunu rahatlıkla düşünebiliriz. Fakat durum tam olarak böyle olmayabilir. Öncelikle istatistikler…
Facebook’un 1 milyar barajına ulaşması 105 ayını aldı. Başlangıç her zaman daha zordur. Facebook bu 105 ayın 55 ayını, yani neredeyse tam yarısını, ilk 100 milyona ulaşmak için harcadı. Ondan sonra eklenen hiçbir 100 milyon bu kadar zor olmadı. Sonraki 100 milyonlar arasında en zorlusu ikinci 100 milyondu, o da sadece 8 ay sürdü.
Bu hesapla Facebook 100 milyon birinci kişiden beri her yıl neredeyse 200 – 250 milyon yeni kullanıcı elde ediyor gibi görünüyor. Örneğin 900 milyon’dan 1 milyara ulaşması sadece 6 ay sürdü. Bu rakam pek de kullanıcı elde etme konusunda doyuma ulaşmış bir siteden beklenecek bir tempo değil.
Dolayısıyla rakamlar 1 milyarın Facebook için henüz sınıra ulaştığını göstermiyor gibi. 
Peki ya diğer faktörler? 
Yeni gelen nesil ve dünya politikalarının Facebook’a etkileri
Öncelikle az önceki hesaplamalarda dışarıda bıraktığımız ve 13 yaşın altında olduğu için (teorik olarak) Facebook’ta yer almayan 2 milyar kişi var. Facebook bir yandan bu yaş bariyerinin kalkması için lobi faaliyetlerinde bulunuyor ama diğer yandan da zaman içerisinde bu kesim bariyeri aşıyor. Geri kalan 5 milyar kişiden teknolojiye çok daha yatkın olan bu kesimlerin daha yüksek bir oran ile Facebook kullanıcısına dönüşeceğini hesaba katmak yerinde olabilir.
Dünyadaki internet kullanıcı sayısı 2,3 milyar olarak kabul ediliyor ama bu rakam gerçekten çok hızlı artıyor. Geri kalan yaklaşık 4,7 milyarlık dünya nüfusunun düzenli internet erişimine sahip olduklarında ilk yapacakları birkaç şeyden biri Facebook’a üye olmak.
Dünya politikaları konusunda net bir şey söylemek pek mümkün değil ama internet kullanımı konusunda çok sıkı politikaları olan bazı ülkelerde Facebook kullanıcısı olmak bizler için olduğundan biraz daha zor. Bir yandan dünya hızla küreselleşmeyi sürdürürken, diğer yandan söz konusu bu ülkelerin ne oranda dışa kapalı bir politika izleyebileceklerini kestirmek pek mümkün değil. Ama bu da Facebook’un bu noktadan sonraki büyümesini etkileyebilecek faktörler arasında hesaba katılmalı.
Ve söz sizde… Sizce Facebook daha ne kadar büyeyebilir? 
Source: Webrazzi

11 yorum:

 1. Merhabalar arkadaşlar sizlere bu konumuzda facebook çılgınlarına değineceğiz ve konuyu okuduktan sonra yorumlarınızı bekleriz.
  Facebook çok önemli bir barajı açarak 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Son zamanlarda özellikle borsadaki performansı nedeniyle eleştiriliyor olsa da dünyanın en büyük sosyal ağ sitesinin ulaştığı bu rakam geri kalan herkes için tatlı bir rüya gibi. 1 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip olmak dünyada internet işi yapanların neredeyse tamamı için ulaşılması hayal bile edilemeyecek bir bariyer.

  Konunun devamı: http://www.akblog.net/2012/10/facebook-account-hesap-hacking.html

  YanıtlaSil
 2. Şeyh El Maktum17 Ekim 2012 12:01

  not ettim sonra okurum

  YanıtlaSil
 3. esra elözü17 Ekim 2012 12:58

  http://imageshack.us/photo/my-images/222/kpsspuantrlerirnekakblo.png/

  siteniz de mi var bu

  YanıtlaSil
 4. Şeyh El Maktumun Oğlu Yazıyor17 Ekim 2012 13:17

  http://imagesturk.net/images/jBgIa.gif

  burdaki resim size mi ait Admin bey :-)

  YanıtlaSil
 5. Şeyh El Maktumun Tornu Yazıyor17 Ekim 2012 13:22

  Bizim bu sülalelenin işi yok mu ya.
  işiniz gücünüz Akblog sitesine yorum yapmak olmuş. hem babam hemde dedem bu siteye takılı durmuşlar.

  YanıtlaSil
 6. DIKKAT: Şeyh El Maktumun Tornunun Görmüş Yazıyor17 Ekim 2012 14:55

  yemeyin birbirinizi.
  iyiki bi bilgisayara eliniz dokundu baba dede ve amca.
  bu siteyi bırakın artık gelin açtığım yeni siteye.

  YanıtlaSil
 7. Artık insanların adını soyadını öğrenmeniz yeterli oluyor onlara ulaşabilmek için. eğer bir internet kullanıcısı ise kesinlikle bir yerlerde hesabı ve iletişim adresi çıkıyor. Japonya'daki bir adam sanki alt komşunuzmuş gibi oluveriyor.. Artık mesafeler yalan oldu diyebiliriz. Facebook Twitter'dan çok daha önce kuruldu, her ikiside sosyal paylaşım sitesi olmasına rağmen facebook'un daha çok eğlence Twitter'ın ise günce yada gündem takibi açısından kullanıldığını inkar edemeyiz. Facebook sanal alemde bende varım gibi bir kendini ispatlama platformuna döndü. Kişinin karakterini hobilerini fobilerini dünya ile paylaştığı ben buyum dediğibir platform. 13 yaş mevzusuna gelince, okul çağındaki öğrencilerin arasında çok popüler olduğundan veya düzenli bir oyun aralığına sahip olduğundan bu yaş barajı normal geliyor bana. Ki artık her öğrencinin evinde neredeyse bir bilgisayar ve internet bağlantısı var. Sayının 1 milyarı bulmasını hatta aşmasını da normal karşılıyorum. Birçok internet sitesinin ismi reklam mahiyetinde tvde anons edilmezken, her tv programı facebook ve twitter adresini göğsünü gere gere reklam ediyor. Kişisel boyutun ötesinde adına hesaplar açılan işyerleride cabası tabi... Dünya üzerinde var olan insanların sanal alemdeki varolma çabaları da facebook gibi twitter gibi sitelere yarıyor. insanlara ulaşabilmenin bu kadar kolay olmasının doğurabileceği olumsuzluklara hiç girmiyorum o ap ayrı bir mesele zaten.. Bilgiler için teşekkürler Hüseyin Aktaş..

  YanıtlaSil
 8. Maktumcular Adam Olunuz :-) Yoksa öperim sizi..18 Ekim 2012 10:00

  Şeyh El Maktumlar darbe mi yaptınız ne yaptınız :-)
  Bütün maktumcular buraya toplanmışlar.......

  YanıtlaSil
 9. dongdong31
  Segn los parmetros de La Sociedad Europea de Hipertensin, el paciente es Hipertenso NFL Jersey -Nike NFL Wholesale Jerseys With Cheap Price & Authentic Quality coach outlet online coach factory outlet Grado 1 ya que sus cheap uggs sale for weomen and men valores se encuentran entre 140159 de coach factory outlet Canada Goose Jackets with Best Quality and Low Price sistlica y 9099 de diastlica. La Hipertensin arterial supone Cheap Jerseys Wholesale for Sale un riesgo cardiovascular ya que genera mayor Cheap Jerseys Wholesale for Sale resistencia para el corazn, que responde aumentando su masa muscular, esto acaba siendo perjudicial porque Cheap Uggs On Sale -Ugg Boots Sale Online no viene acompaado de Michael Kors Outlet-Michael Kors Outlet Sale Online Official Site un aumento equivalente del riego sanguneo y puede producir insuficiencia coronaria, angina de pecho y arritmias. (Ver, Hipertensin Arterial y Diabetes Mellitus).

  "We just dug ourselves a hole," said NWF Cheap Uggs On Sale -Ugg Boots Sale Online State head coach Doug Martin, who watched his coach factory outlet up 70% off team fall to 1715 overall and 17 in conference play. "Once we got settled NFL Jersey -Nike NFL Wholesale Jerseys With Cheap Price & Authentic Quality coach outlet coach outlet store online in, we played pretty well. We coach outlet store online coach outlet won the last seven innings or so, coach outlet coach outlet store online but unfortunately they keep score louis vuitton -official louis vuitton handbags outlet for the entire nine innings.".

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.