27 Ağustos 2014 Çarşamba

Bir faturanın naylon olduğu nasıl anlaşılır?


Bir faturanın sahte olup olmadığını ilk bakışta anlamak ne yazık ki mümkün değildir. Bu işi iyi bilmeyen naylon fatura düzenleyicilerinin faturaları hariç, ayrıntılı bir tetkikte bile faturanın gerçek mi sahte mi olduğunu anlamak zordur

Ancak yine de faturanın olmazsa olmaz bilgilerinden bakılarak fatura kontrol edilebilir. Alınan malın faturada yer alan mal olup olmadığı, faturada yer alan mükellef bilgileri ve vergi kimlik numaralarının bariz bir hata içerip içermediği, satın alınan malın teslim edildiği işletmede yer alan mükellefiyet bilgileri ile faturada yer alan mükellefiyet bilgilerinin uyumlu olup olmadığı hususları bu konu için önemli ipuçları oluşturmaktadır.

İTHALATIN PÜF NOKTALARI önemli

İTHALATIN PÜF NOKTALARI

Türkiye’de ithalat yapmayı düşünen ithalatçıların ithalat kararını vermeden önce aşağıda belirtilen hususları dikkate alması gerekmektedir.

1. PAZAR ANALİZİ

İç  Piyasada Pazarlama İncelemesi (İthalat Ticareti)

İthal eşyasının iç piyasa ticaretinde  hedef müşterilerin istek ve gereksinimlerinin  bilinmesine ihtiyaç vardır.İthal edilmesi düşünülen malın iç pazarda  satılabilirlik analizi ve fizibilitesini yapmak önem taşımaktadır.
Rakip Mallar: Rakip malların pazardaki yeri, kalitesi, dağıtım kanalları, tanıtım faaliyetleri, fiyatı, ambalajı, müşteri hizmetleri  ve benzeri bilgiler gözlemlenmelidir.
Mevcut Alıcılar, Rakipler: Mevcut alıcılar hakkındaki bilgiler (miktar ve sıklık açısından satın alma şekilleri ) ile   rakipler hakkındaki bilgiler (rakiplerin kim oldukları, nerede oldukları, malı  kimlere sattıkları, müşterilerinin özellikleri, satın alma şekilleri, strateji ve amaçları  v.b) malın piyasada pazarlanması açısından önemlidir.

ithalat ve İhracat İşi Yapmak

Ithalat ve İhracat İşi Yapmak için önemli bilgiler
Hic birşey yapmadan ve eğlenerek başarılı bir iş kurmanın yolu nedir? İhracat ve ithalat işi sorunun yanıtı olabilir. Ufak bir finansal yatırımyapmanın yanında prestijli bir işe sahip olursunuz ve dünyanın dört bir tarafından müşterileriniz olur.
Bu alanda geçmiş deneyimlere sahip olmanız gerekmez ancak organizasyon konusunda zeki ve becerikli olmalısınız. Tatmin edici ve başarılı bir ihracat/ithalat işi kurmak için küçük detaylara dikkat etmeniz gerekir.

İthalat ve İhracat şirketi açmanın şartları kuralları

Merhabalar, öncelikle ithalat hakkında hemen hemen hiç birşey bilmediğimi belirteyim. Umarım sorduğum sorulara verilecek cevaplar benim gibi konu hakkında net bilgi sahibi olmayanların işine yarayacaktır. Sayılarla belirttiklerim konu hakkında edindiğim bilgiler ve (-) ile başlayanlar sorularım, şimdiden bu uzun metni sabırla okuyup cevaplandıran herkese çok teşekkür ederim.