2 Temmuz 2015 Perşembe

Girişimcilerin Özellikleri

Girişimcilerin Özellikleri
Belezza net, iş adamlarının insanlarının durdurulamaz özellikleri, aşk para sağlık iş, iş dünyası en uygun işler,
http://www.akblog.net/2015/07/girisimcilerin-ozellikleri.html
Girişimci olmak kolay değildir. Girişimcilik, her iş sahibinde bulunmayan disiplinle birlikte tutku ve bağlılığı gerektirir.
Ve her girişimcinin bazı ortak alışkanları vardır. Siz de başarılı ve durdurulamaz bir girişimci olmak istiyorsanız aşağıdakileri gözardı edemezsiniz.
İşte sizlere durdurulamaz girişimcilerin 10 alışkanlığı:

 1 – Günlerini önceden planlarlar
İş dünyasında, gününüzü diğer insanların önceliklerine göre geçirmeniz daha kolaydır. Telefon aramaları, e-postalar, randevular, toplantılar asla bitmez. Durdurulamaz girişimciler günlerini karmaşa başlamadan, önceden planlarlar. En önemli önceliklerine göre plan yaparlar.

2 – Sağlıklı beslenirler ve spor yaparlar
Bu üzerinde durmanız gereken önemli bir konudur. Üretken ve durdurulamaz bir girişimci olmak sadece kafanızla değil aynı zamanda bedeninizle de alakalı bir durumdur. Beslenmenize ve günlük egzersizlerine dikkat etmezseniz büyük ihtimalle en iyi ve durdurulamaz olamazsınız. Çok su için, kahvaltı yapın ve bedeninizi hareket ettirin. Sonuç olarak başarılı olursunuz.

Düşük Sermayeli İşler

Düşük Sermayeli İşler
Belezza net, iş, iş dünyası en uygun işler, ucuz maliyetli işler
İşte sizin için hazırladığımız 10 adet düşük sermayeli iş fikirleri. Bazıları diğerlerine göre daha karlı ve daha fazla çalışmayı gerektiriyor.Ancak hangi işle başlamayı düşünürseniz düşünün önemli olan kendi becerilerinize ve bilginize uygun olanı seçmenizdir. Aksi takdirde rakipleriniz bu yarışta sizi alt ederler.
http://www.akblog.net/2015/07/dusuk-sermayeli-isler.html
Bu tip bir yolculuğa başlamadan önce her zaman bir iş planı hazırlamanız gerekir. Bu sayede ilk altı aylık beklenen satışları ve kazançları görebilir ve ona göre mücadele edebilirsiniz. Unutmayın işletmelerin çoğu ilk yıllarında başarısız olur.
Aşağıda anlatılan düşük sermayeli ve karlı işler sizin için uygun mu inceleyin:
1-Kuryelik
Özellikle yaşlı teyzeler için kuryelik hizmeti sunabilirsiniz. Pazar ve market alışverişleri için küçük elektrikli bir motosikletinizin olması yeterlidir. Sadece kuryelik yaparak ayda ortalama 1.500 TL gelir elde edebilirsiniz.
 2- Kahve dükkanı
Starbucks veya Kahve Dünyası gibi kendi dükkanınızı açabilirsiniz. Başlangıç için en iyi yol; içerisinde kahve yapabileceğiniz, küçük portatif bir kamyonet almaktır. İnsanların işlerine giderken en çok kullandıkları güzergahlarda durabilirsiniz. ( izin alarak ) Eğer bir kahve dükkanı işletmek istiyorsanız tabi ki işletme ruhsatına ve izinlere ihtiyacınız olacaktır. Bu yolu tercih edecekseniz kendinizi şehrin kalabalık bir bölgesinde konumlandırın. Masraflar satış noktanıza göre farklılık gösterecektir