1 Nisan 2017 Cumartesi

Türkiye durdurulamıyor

Türkiye durdurulamıyor
Üst akıl tarafından Türkiyeekonomisine vurulmaya çalışılan darbe başarısız oldu. Gezi olayları, 17/25 Aralık, 15 Temmuz ve sonrasında dolar üzerinden yapılan operasyonların tamamı başarısız oldu.
TERÖR SALDIRILARI VE AVRUPA YAPTIRIMLARI
Sonunda ABD de kabullendi! Türkiye durdurulamıyor

BÜYÜME RAKAMLARI EN İYİ CEVAP OLDU

Son çeyrekte yüzde 2.3 büyümesi beklenen Türkiye ekonomisi yüzde 3.5 büyüdü. Türkiye, böylece 2016'yı yüzde 2.9 büyüme oranı ile kapattı.
ABD'Lİ FİNANS DEVİNDEN AÇIKLAMA
ABD'li yatırım bankacılığı devlerinden Goldman Sachs ve JPMorgan Chase, Türkiye'nin bu yıla dair büyüme tahminlerini yükselttiklerini duyurdu.
Goldman Sachs'ten yapılan açıklamada, geçen yılın üçüncü çeyreğindeki yüzde 1,3'lük daralmanın ardından son çeyrekte yüzde 3,5'lik büyüme oranının yakalandığı vurgulanırken, ayrıca son çeyrekteki oranın Bankanın yüzde 1,1'lik büyüme öngörüsünün üzerinde olduğuna dikkat çekildi.
Açıklamada, Türkiye ekonomisinin geçen yıl yüzde 2,9 büyüyerek beklentileri geride bıraktığının altı çizilirken, buna göre Bankanın 2017'ye dair büyüme beklentisinin de yüzde 1,8'den yüzde 2,3'e çıkarıldığı ve ekonominin bu yılın ilk çeyreğinde de yüzde 2,6 büyümesinin beklendiği bildirildi.

Referandum EVET mi Hayır mı?1946'da çok partili hayata geçilmesine rağmen, ilk demokratik seçim 1950'de yapıldı ve aynı yılın Mayıs ayında Birinci Menderes Hükümeti kuruldu.
 Sonra, Menderes ikinci kez kazandı ve 1960 darbesine kadar tek parti iktidarını sürdürdü. Ondan sonra ne oldu? 1960 ile 2003 yılları arasında (sıkı durun) tam 51 hükümet kuruldu. Dile kolay, 43 yılda 51 hükümet! Bölün 43'ü 51'e, her hükümetin ortalama ömrü sadece 0.84 yıl.
Böyle yönetilen bir ülkenin, gelişme, büyüme şansı olur mu? Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin Türkiye'yi koalisyonlara mahkum bir ülke olmaktan çıkaracağı için, Evet diyeceğim. 
Atatürk, Menderes, Özal ve Tayyip Erdoğan, parlamenter sisteme rağmen, güçlü kişilikleri ve büyük kamuoyu destekleriyle ülkeyi, Başkanlık Sistemi şeklinde yönettiler ve başarılı oldular. Adı konulmamış başkanlık sistemi bu dört lider tarafından uygulandığı ve başarılı olunduğu için, Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine “Evet diyeceğim.Cumhurbaşkanı, devletin başıysa, orduların başkomutanıysa ve halk tarafından seçilecekse, O Cumhurbaşkanının ülkeyi yönetmesinden daha doğal ne olabilir. Seçimle iş başına gelecek Cumhurbaşkanı'nın, bugüne kadar olduğu gibi başbakanlarla didişmek yerine, icranın başı olmasının mantıklı ve daha güvenilir olduğuna inandığım için Evet diyeceğim.

2017 Referandum Sonucu

2017 Referandum Sonucu
Tahmin analiz sonucumuz hakkında yorumlama yapacak olursak.
Referandum Sonuçları
Anahtar kelimeler:
Anlık Referandum Sonucu, referandum kim kazandı, Referandum PKK hainlikleri Olayları, Referandum Fetö Oyunları, referandum nerede oy kullanacağım, referandum maddeleri 2017, referandum neden evet, referandum, 
Sonuç EVETSponsor Bağlantılar - Reklam
Online Toptan ithalat ürünleri satışları - Çin ithalat - ithalat yapmak - Uygun ithalat Ürünleri Fiyatları Malları Kumaşları Tekstil, Çin Tekstil ithalatı, Kumaş ithalatı

Süleyman Soylu Kimdir


Süleyman Soylu (d. 21 Kasım 1969, İstanbul), Türk siyasetçi ve İçişleri Bakanı. 31 Ağustos 2016 tarihinden beri İçişleri Bakanlığı görevini sürdüren Soylu, bu görevinden önce 2015 ve 2016 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AK Parti) katılmadan önce 2008 ve 2009 yılları arasında Demokrat Parti (DP) Genel Başkanlığı yaptı. İlk defa Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Trabzon milletvekili olarak meclise girdi.

Süleyman Soylu, 31 Ağustos 2016 tarihinde Efkan Ala'nın istifa etmesinin ardından İçişleri Bakanlığı görevine atandı.

YAŞAMI:
Süleyman Soylu, aslen Trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak 21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde tamamladı. Lise öğrenimini Plevne Lisesi'nde tamamlamasının ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu.

Mezun olmasının ardından Soylu, meslek kariyerine ilk olarak 1990 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) aracı kurumlarında başladı. 1989′da okul arkadaşlarıyla ortaklaşa kurduğu bir şirketle ticaret hayatına atılan Süleyman Soylu, 1995 yılında kendi kurduğu şirketiyle siyasi hayatının yanı sıra halen ticari hayatını da sürdürmektedir.

SİYASİ KARİYERİ:
Siyasi kariyerine ilk olarak 1987 yılında başlayan Soylu, Demokrat Parti (DP) ve Adalet Partisi (AP) çizgisindeki aile geleneğini devam ettirerek merkez sağ Doğru Yol Partisi'nin (DYP) Gençlik Kolları'nda göreve başladı. 1987 ve 1990 yılları arasında DYP İstanbul İl Teşkilatının Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ve teşkilat başkanlığı görevini üstlendi. 1995 yılında DYP Gaziosmanpaşa ilçe örgütünün yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kısa bir süre sonra 17 Temmuz 1995 tarihinde bahsi geçen ilçe teşkilatının başına getirilen Soylu, 25 yaşında Türkiye´nin en genç ilçe başkanı unvanını aldı. Dört yıl sonra 29 Nisan 1999'da İstanbul il başkanlığı görevini geldi ve 2002 Genel Seçimleri öncesi milletvekili adayı oluncaya kadar bu görevi yürüttü.


Sponsor Bağlantılar - Reklam
Online Toptan ithalat ürünleri satışları - Çin ithalat - ithalat yapmak - Uygun ithalat Ürünleri Fiyatları Malları Kumaşları Tekstil, Çin Tekstil ithalatı, Kumaş ithalatı

Kürtlere Şerefsiz diyen PKK

Kürtlere Şerefsiz diyen PKK nın genel sorumlusu Cemil Bayık
Videoda her şey ortada.
PKK Kürtlere Şerefsiz diyor. Bunu diyen PKK nın üst düzey yetkilisi.
(Ücret karşılığında sponsor bağlantılarınız eklenir.)
Sponsor Bağlantılar - Reklam
Online Toptan ithalat ürünleri satışları - Çin ithalat - ithalat yapmak - Uygun ithalat Ürünleri Fiyatları Malları Kumaşları Tekstil, Çin Tekstil ithalatı, Kumaş ithalatı