3 Haziran 2017 Cumartesi

CSS Nasıl Eklenir

CSS Nasıl Eklenir

Bir tarayıcı açıldığı zaman stilleri okur ve o stilin kullanıldığı HTML elementlerini belirtilen özelliklere göre şekillendirir.
Üç şekilde sayfamıza stil ekleyebiliriz. Bunlar:

 • Stilleri CSS Dosyasından Çağırmak
 • HTML Sayfasında CSS Yazmak
 • HTML Elementinin İçerisinde Stil Belirtmek

1. Stilleri CSS Dosyasından Çağırmak

Öncelikle bir not defteri ya da CSS düzenleyici program açmalısınız.
CSS Kodlarınızı CSS Kod Yapısı'na uygun olarak yazın ve kaydedin.
HTML Sayfanızı açıp <head> ile </head> arasına aşağıdaki şekilde stil dosyanızın adını belirtin.

  <link href="stil_dosyasi.css" type="text/css" rel="stylesheet"/>
href="DOSYA_ADI" ile belirttiğimiz yerde bizim kaydettiğimiz dosyanın adı yer almalı ve HTML sayfası ile CSS dosyası aynı klasörde bulunmalıdır. Farklı bir klasörde kullanmak istiyorsak HTML sayfasına göre konumu yazmamız gereklidir.
Dosya adını doğru yazdıysak artık CSS dosyamızı HTML sayfamıza bağladık demektir. Yani CSS dosyamızdaki stilleri rahatlıkla HTML sayfamızda kullanabiliriz.

2. HTML Sayfasında CSS Yazmak

HTML sayfamızda HEAD elementlerinin arasında STYLE elementi kullanarak stiller yaratmamız mümkün. Aşağıdaki örneğe bakalım:

  <html>
  <head>
   <title>Sayfa Başlığı</title>
   <style type="text/css">
     body { background-color:black; color:white; }
     p { font-family: Tahoma, Verdana; font-size: 12px; }
   </style>
  </head>
  <body>
   <p>Bu 12 piksel Tahoma yazı tipi ile yazıldı.</p>
  </body>
  </html>
  
Örneğe baktığımızda <style type="text/css"> elementini HEAD elementi içinde açıp kapatıyor ve içine stillerimizi yazıyoruz. Böylelikle dosyamızda belirttiğimiz stiller dışarıdan bir dosyaya bağlı olmaksızın kullanılabilir olacaklar.

3. HTML Elementinin İçerisinde Stil Belirtmek

Bazen stil dosyası ya da STYLE elementi kullanmadan hızlı çözümler üretmek gerekebilir. Böyle durumlarda her elementin style="" özelliği kullanıma hazırdır. CSS kodlarını element içinde açacağımız STYLE özelliğine sıralarız. Örneğin;
   <p style="font-family: Tahoma; font-size: 12px;">
     Bu 12 piksel Tahoma yazı tipi ile yazıldı.
   </p>
Size tavsiye edeceğimiz kullanım yolu 1 numaralı maddede anlattığımız harici bir dosya kullanmanızdır.Sponsor Bağlantılar - Reklam
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

CSS ID ve Class Seçimi


CSS ID ve Class Seçimi

HTML elementleri için stiller belirleyebildiğiniz gibi size özel stiller belirleyip elementlerin "id" ve "class" özelliklerinde bu stili belirterek de kullanabilirsiniz.

Class Kullanımı


CSS ID ve Class Seçimi

Bir HTML kaynağına baktığınızda bir element (tag) özelliği olarak class="stil" şeklinde bir özellik belirtildiğini görebilirsiniz. Peki neden buna gerek duymuşlar? Örneğin aşağıdaki HTML kodunu inceleyelim:

  <div class="stil">Hoş Geldiniz!</div>

Yukarıdaki div elementi içinde yer alan class="stil", o div elementi için CSS özellikleri belirtmemizi sağlayan bir yoldur. CSS dosyamızda şu şekilde bir ifade varsa:

  .stil {
   font: 10pt Tahoma, Verdana;
   color: blue;
  }

Nokta (.) ile başlayan bir stil oluşturduk ve adını biz verdik. Bu demektir ki class="stil" ile belirttiğimiz tüm elementler 10 punto Tahoma yazı tipinde ve mavi (blue) renginde olacaktır. Tabi istersek sadece tek bir elementte geçerli olmasını sağlayabiliriz. Örneğin sadece DIV elementlerinde geçerli olmasını istiyorsak:

  div.stil {
   font: 10pt Tahoma, Verdana;
   color: blue;
  }

".stil" yani seçim adımızın başına div getirmemiz yeterli olacaktır. Bu durumda bu CSS kodu sadece DIV elementlerinde kullanılabilir olacaktır.

CSS Kod Yapısı

CSS Kod Yapısı

Bir CSS Koduna Bakış

Bir CSS kodu iki temel bileşenden oluşur. Biri element ve stilleri birbirinden ayıran bir seçim. Diğeri ise bir ya da daha fazla özelliği bildirdiğimiz ifade bölümü.


Seçim genel olarak stilini belirleyeceğimiz HTML elementidir, h1, a, body, p gibi.
İfadeler ise sürekli olarak özellik: değer; şeklinde { ve } işaretleri arasında sıralanırlar.

CSS Örneği

Bir css ifadesi her zaman noktalı virgül (;) ile biter. İfadeler bir kıvrımlı parantez içinde yer alır. Aşağıdaki örneğe bakalım:
  p { color: red; text-align: center; }

Yukarıda tek satırda belirttiğimiz kodları istersek aşağıdaki şekilde de yazabiliriz. Daha anlaşılır olacaktır:

  p
  {
   color: red;
   text-align: center;
  }

CSS'de Açıklama Kullanmak

Her programlama dilinde ve HTML'de de olduğu gibi bazen kullanıcıların görmeyeceği ancak bizim için referans olacak açıklamalar yazmak gerekebilir. Bu durum için CSS de /* açıklama */ kullanılmaktadır:

  /* Paragraf Stilim */
  p
  {
   /* Renk kırmızı olacak */
   color: red;

   /* Ortalanmış olacak */
   text-align: center;
  }


Sponsor Bağlantılar - Reklam
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

CSS Nedir?

CSS Nedir?

Neye İhtiyacın Var?
Bu siteye devam etmeden önce temel düzeyde HTML/XHTML bilmen gerekiyor.

CSS Nedir?

CSS bir kısaltmadır. "Cascading Style Sheets" kelimesinin baş harflerinden oluşur. Dilimizdeki anlamı: Basamaklı Stil Sayfası.

Stiller, bir HTML elementinin nasıl görüneceğini belirleme olanağı sağlar.

Stiller HTML 4.0'da bir problemi çözmemizi sağlar. Siteyi görselleştirme!
HTML dosyamızın daha anlaşılır olmasını sağlar. Stillerimiz tek bir dosyada toplanır ve kolaylıkla okunur - değiştirilir.
Stil dosyalarımızın uzantısı *.css dir. CSS Dosyası birçok stil barındırabilir.

CSS Büyük Bir Problemi Çözüyor!

HTML ilk ortaya çıktığında siyah beyaz bir televizyondan farksız değildi. Her zaman aynı kodlar kullanılır ve aynı biçimde yazılar görünürdü. Örneğin bir H1 elementiyle başlık yazıp farklı bir yerdeki H1 elementini değişik bir renk ve tarzda gösteremiyorduk.
HTML 3.2 ile elementler bazı yeni özellikler kazandı. Örneğin FONT elementine color özelliği eklendi. Tabi bu da tam bir çözüm değildi.
Ne zaman ki HTML 3.2 çıktı, dünya değişti! Artık CSS vardı, üstelik günümüzde tüm tarayıcılar CSS desteklemektedir!

CSS Hayat Kurtarır

Biraz abartı mı oldu? Ancak şurası kesin. İşimizi kolaylaştırıyor. CSS, HTML de kullanılan elementlerin (tag) nasıl görüneceğini bildirir. Bu doğru. Peki ya başka?
Stiller css uzantılı dosyalara kaydedilerek kullanılır, görüntüyü hızlı ve etkili bir şekilde değiştirmenize yarar, düzenlemesi kolaydır, web sitenize kod fazlalığı yaratmaz. İşte bu kadar marifetli.
Sponsor Bağlantılar - Reklam
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Akıl hastanesinden korkunç

Akıl hastanesinden korkunç fotoğraflar
Korkunç ve akıl dışı fotolar.

Yaşam fotoğrafçılığı yapan Alfred Eisenstaedt, 1938'de New York'ta bulunan ve dönemin 'En korkunç akıl hastanesi' olarak bilinen Pilgram State'te çektiği bu fotoğraflarla çok konuşuldu.
Eisenstaedt o dönemde verdiği röportajında hastaneye girebilmek için uzun çabalar sonucu izin alabildiğini ve hayatının en etkileyici deneyimi olduğunu söylüyor.
İşte ABD'nin en tehlikeli hastalarının olduğu bu hastaneden ürkütücü fotoğraflar...Sponsor Bağlantılar - Reklam
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Cüney Arkın Yaşadığı Dehşet

Cüney Arkın Yaşadığı Dehşet

Veyis Ateş'in Habertürk'te yayınlanan programı Akılda Kalan'a konuk olan Yeşilçam'ın efsane ismi Cüneyt Arkın, geçmişiyle ilgili az bilinenleri anlattı. Oyunculuğun yanında aynı zamanda doktor da olan Arkın, doktorluk mesleğine ilk başladığı yıllarda yaşadığı zorluklardan bahsetti.
SİLAH ÇEKMİŞLER
Meslek hayatına Adana'da başlayan Arkın'ın başından geçen bir olay ise dinleyenleri dehşete düşürdü. 60'lı yıllarda doğum yaptırmak için bir köye giden Arkın, doğum yapan kadının çığlıkları içerisinde köye giriş yapmış. Ancak kadının babası ve kocasının silah çekip, izin vermemeleri nedeniyle genç kadını ölümden kurtaramamış.
"SABAH KADAR FERYADI DİNLEDİK"
Arkın, yıllar sonra yeniden yaşıyormuşcasına dehşet içinde kalarak, olayı "Müdahale etmek istedim. Silah çektiler, babası ve kocası. Genç bir doktor, erkek, namahrem... Sabaha kadar feryadı dinledik. Kadın da öldü çocuk da..." sözleriyle anlattı.

Sponsor Bağlantılar - Reklam
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

PTT Sahte Uyarı

PTT'den 'sahte işe alınma/atama yazıları'na karşı uyarı

- Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) AŞ tarafından, şirketle ilgisi olmayan bazı şahısların asılsız belgelerle "sahte işe alınma/atama yazıları" gönderdikleri ve bu yolla maddi kazanç elde etmeye çalıştıkları belirtilerek, vatandaşlar uyarıldı.
PTT AŞ'den yapılan açıklamada, faaliyet gösterdiği sektörlerde hizmet kalitesi ve çeşitliliğini daha da artırarak dünya markası olma hedefine emin adımlarla ilerleyen Şirketin, ülke ekonomisine ve istihdama önemli katkılarda bulunmaya devam ettiği vurgulandı.
40 bini aşkın çalışanı bulunan Şirketin, bu yılki personel alımlarıyla büyük PTT ailesine yeni üyeler kattığı hatırlatıldı.
Kurumun, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin "İşe alınmada aranacak genel şartlar" başlıklı maddesinde belirtilen şartlar çerçevesinde, KPSS'ye giren ve Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı alan adaylar arasından mülakatla personel alımı yaptığına işaret edilerek, alımların Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde duyurulduğu belirtildi.
Genel Müdürlüğe ulaşan bazı belge ve bilgilerden hareketle, şirketle ilgisi olmayan bazı şahısların asılsız belge düzenledikleri, sahte şirket anteti ve isimlerle sahte işe alınma/atama yazıları gönderdikleri ve bu yolla maddi kazanç elde etmeye çalıştıklarının tespit edildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Vatandaşlarımızın mağdur olmamasını teminen bu tür yasa dışı işlemlere karşı dikkatli olunması, kötü niyetli kişiler tarafından hazırlanan sahte belgelere itibar edilmemesi ve dolandırıcılık amaçlı muhtemel maddi taleplere karşılık verilmemesi gerekmekte olup, söz konusu suç ve suça karışmış şahıslar hakkında yasal işlem başlatılacaktır."
Sponsor Bağlantılar - Reklam
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Ehliyet Pasaport işlemleri

Ehliyet ve Pasaport işlemleri 

Ehliyet Pasaport işlemleri 

Emniyet Genel Müdürlüğü, randevusuz ehliyet ve pasaport alınabileceğini duyurdu. Hafta içi normal çalışma saatleri dışında 17.00 ila 19.00 saatleri arasında ehliyet ve pasaport işlemlerinin randevusuz yapılabileceğini açıkladı.
Buna göre Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde;
| Hafta içi normal çalışma saatlerine ek olarak 17.00-19.00 saatleri arasında, şahsen yapılan müracaatlarda randevu aranmaksızın işlem yapılacak.
| Cumartesi günleri ise 09.00-18.00 saatleri arasında pasaport ve tescil birimleri çalışmalarına devam edecek.
Bu tedbirlere ilave olarak 2 kez randevu almasına rağmen pasaport ve tescil birimlerine gelmeyerek işlem yaptırmayan vatandaşlara, kontenjan ve iş gücü kayıplarını önlemek adına 3’üncü kez randevu verilmeyecek. Bu durumdaki vatandaşların pasaport ve tescil birimlerine şahsen müracaat etmeleri gerekecek.
Sponsor Bağlantılar - Reklam
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Borsa dan Tarihi Rekorlar

Borsa dan Tarihi Rekorlar

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.502,11 puan artarken, toplam işlem hacmi 4,6 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 1,13, holding endeksi yüzde 1,44 artış kaydetti. Tüm sektör endeksleri değer kazanırken, en çok yükselen yüzde 3,23 ile finansal kiralama, faktoring oldu. 
Güne yükselişle başlayan ve düşen döviz kurlarının etkisiyle pozitif bir seyir izleyen BIST 100 endeksi, özellikle dolar/TL'nin 3,5090 ile bu yılın en düşük seviyesini görmesiyle gün içi rekorlar kırdı. BIST 100 endeksi günü yüzde 1,54 yükselişle tarihi zirvesi olan 98.867,90 puandan tamamladı.
Analistler, gelecek hafta yurt içinde enflasyon ve sanayi üretimi, yurt dışında Avro Bölgesi büyüme ve Avrupa Merkez Bankası faiz kararını başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan endeksin 98.000 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda 100.000 psikolojik direncinin test edilebileceğini dile getirdi.

Sponsor Bağlantılar - Reklam
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Çekirdeksiz Üzüm

Çekirdeksiz Üzüm 

Yolum ıslaktı. İlk adımdan sonrası asla kuru olmayacaktı. İnsanın aynaya bakmasına gerek yok yüzleşmesi için kendisiyle. Ben onun yüzüne baktığım anda başladı tüm hesaplaşmalarım. Flu bedeni ile hayatıma girişi, bende eski paslanmış bir kapıyı araladı. Yarım kalanlarım senelerce tek göz odada birikip iç içe geçmişler. Nefes alamıyorlar, biri diğerinin altından acı acı feryat koparıyordu. Ben ne zamandır ardıma bakmıyordum?
Karar verdim bir pencere açıp ilk önce havalandırmaya. Hayatın hala var olduğunu hissetmezlerse bana kulak asmazlardı. Önlerine çöktüm. Bir tanesinin kafasını kaldırdığımda, yüzüme tükürdü. O an anladım, hiçbir güç zamanı geri getirse bile yaşanmışlıkları tazeleyip temize çekmezdi. Onlar benim hatam ve ben onlarla ölüme yürümek zorundaydım. Eskiden yaptığım gibi ardıma bakmayarak. Hatalarımı düzeltmeye çalışmak mantıksızdı. Olması gerekendi hata olduğunu kavramak. İşte bana bunun kapısını aralayan adam, tam bir çekirdeksiz üzümdü.
Ses telleri ile sevişirken anlamıştım onun lezzetinin ardında bir mayhoşluk olduğunu. Acı ve ekşi değil. Çünkü o acıya yakışmayacak kadar saf. Ekşi olamayacak kadar bal. Ilık ılık teri var mesela. Ne kadar az koşarsa o kadar sıcak, ne kadar çok sevişirse o kadar soğuk. Onunla ne kadar sever sevişirsem o kadar çok yarardayım. Ondan mahrum kalmak çifte zarar. Ne bedenim dokunmamasını kaldırabilir ne de ruhum artık beni sevememesini.
İçim içine çekiliyor, sesi her buruklaştığında dalgalanıyorum. Bana yüzmeyi öğretecek. İlk önce denizde sonrasında göz yaşında. Belki bana hatıra olarak aklını bırakacak. Artık bir deli olmaktan çıkıp, akıllı insanlar gibi acı çekeceğim. Mavi ve siyah gülleri kurutacağım. Sonra üzülüp çiçekçiye koşup yenilerini alacağım. Her sabah kahve yapıp içmeden onu lavaboya dökeceğim. Kahve sağlığa zararlı. En sevdiği şarkıyı mırıldanacağım, nefes kontrolümü yaptıktan sonra. Sonra yere döküleceğim beyaz şarap gibi. Yer kuruyacak, unutulacağım. Evrende bir şarap lekesi kadar kalacağım. Özümdeki üzüm ile sonsuzluğa karışacağım...

YEŞİM TEKE

Sponsor Bağlantılar - Reklam
ithalat - ithal kumaş, ithal plywood, ithal elektronik, ithal mangal nargile kömür, ithal kömür

Dünyanın Süper Gücü Türkiye

Yıl 2071
Dünyanın Süper Gücü Türkiye.
Bıuraya yazıyoruz ve Evlatlarımız Şahit olsun.
Doğacak olan çocuklarıma bunun haberini şimdiden vermek istiyorum.Sponsor Bağlantılar - Reklam
ithalat - ithal kumaş, ithal plywood, ithal elektronik, ithal mangal nargile kömür, ithal kömür

TEN ALTI Şizofreni

TEN ALTI Şizofreni

Ağzımda gezdirdiğim anason şekeri gibiydi. Dilimin altına aldığımda bileklerine ufak dokunuşlar yapıyordum. Tekrar dilimin üstüne çıkardığımda, boynunda uzun uzun kalıyordum. Tamamen erittiğimde bile tadı hala damağımda benimle oluyordu. Belki de ağzıma atmamıştım anason şekerini. Onu düşlerken hayal gücüm sınırlarını aşıp peri bacalarının ardına kadar saklanıyordu.
Peki ben onu ne zamandır çılgınca seviyordum? Ruhunun gömleğinin düğmelerini tek tek çözüp, teninin altındaki benliğine dokunmak istemek sevmek değil miydi yoksa?
Boğazımda kaynar sular çalkalanıyor, onunla sevişmemişliğimin karası temizleniyor yana yana. Göz altlarım ile burnum arasındaki kasılma tahammül seviyemi zorluyor, kafamın bir kaya gibi sert oluşu onu duvara çarpma isteğimi arttırıyordu. Burada olsa beni yeni doğmuş bir bebek gibi arındırırdı kasıkları. Duvara yansıyan gölgemiz bütünleşir, karşı evlere tek vücut görünürdük. Yerin soğuğu belime işlerken, kalçama doğru akan ter yerde kurur, aşkımıza dair delil olurdu.
Zamanla mücadelesinde başarısızlığa uğramış yorgun derisi, sert ve taze derime karışıp gerginleşir ve benimle aynı hastanede yeniden doğardı. Onu, anılarını biriktirip suladığı gözünün altındaki bahçesinden severdim. Sol elimde seyahate çıkmış bir kaç tel saçını okşarken sağ elimde onun evinin anahtarını yoklardım. Bulduğumda kilidi yavaşça çevirir, tek göz odasına başımı uzatırdım. Saatlerce odasının havasını koklar, mutfağında bayatlamış turtasını ağzıma alırdım. Bir misafir gibi bulduğumu yer, belki de yatıya kalırdım.
Çok susardı. Musluğa koşar, musluk akmazdı. Ben çocuğunu asla aç bırakmayan anne gibi ona koşar susuz bırakmazdım. Bana o kadar geç kalmış ki kupkuru dudakları. Sanki alt dudağı üst dudağından ayrılamayacakmış gibi çölleşmiş... Çölünde kaktüs olmak istiyorum.
Bir çatı katında kiremitlerin yerini değiştirmek istiyorum onunla. Bir ağaç gölgesinde o ağaca ben ona dayanmak... Kavurucu güneşte göğüs ucumdan akan teri parmak uçları ile silmek... Çamura bulaşan ayaklarım ile kalçasında parmak izi bırakmak, bir solucan gibi teninde sürünmek istiyorum. İki işaret parmağı sırtımdan belime, belimden göbeğime, göbeğimden kasıklarıma, kasıklarımdan diz kapaklarıma kayıp diz kapaklarımda hayali sözcükler yazsın istiyorum.
Onu yaşamak için geç kalmış olduğum farkındayım. Belki de göreceği son insanın ben olma arzusu beni tetikliyor. İç içeyken yok olmak belki onu direk cennete götürürdü. Peki ya ben? Onu seviyor muyum yoksa öldürmek mi istiyorum?

YEŞİM TEKE


Sponsor Bağlantılar - Reklam
ithalat - ithal kumaş, ithal plywood, ithal elektronik, ithal mangal nargile kömür, ithal kömür

Mahkümiyetin izleri

Mahkümiyetin izleri 

Adam 6 yıllık mahkumiyetin izlerini her yerinde taşıyordu. Yüzünde oluşan çizgiler, saçlarına düşen kırlar, eklemleri, kasları, yürüyüşü, bakışı, gülüşü. Mahpusluk öylesine sinmişti ki ruhuna bedenine; dışarıya çıkması bile mahkumiyetini sonlandırmamıştı.
Dışarıya çıkmıştı çıkmasına ama gidecek ne bir evi, ne arkadaşı vardı. İstanbul’un su gibi insan akan sokaklarında caddelerinde bir süre gezindi. 
Cezaevinin yemekleri onu yeteri kadar kötü yapmıştı; dışarıdan bakınca hoşuna giden bir lokantaya girdi. 
Bir çok çeşit yemek vardı ama nedense seçe seçe pilav, kuru fasulye ve cacık aldı. 
Lokantadan çıktıktan sonra ne yapacağını bilmemenin belirsizliği ayaklarını kilitlemişti. Hemen karşıdaki otobüs durağında bir otobüs yolcu indirip bindiriyordu. Tabelasından Taksim’e gittiği anlaşılıyordu. Koşar adım karşıya geçip, durağa vardı. Otobüs kalkmadan yetişmişti. 
Kısa süreli bir yolculuktan sonra Taksim’in durak meydanına ulaşmışlardı. 
İndi. Doğruca İstiklal caddesine yöneldi. Ortalık yerden bi…

Sponsor Bağlantılar - Reklam
ithalat - ithal kumaş, ithal plywood, ithal elektronik, ithal mangal nargile kömür, ithal kömür

Google Reklamları önleyecek

Google reklamları önleyecek

Google'dan yapılan açıklamada, Chrome'un yeni versiyonu sayesinde kullanıcıların ziyaret ettikleri internet sayfalarında karşılarına çıkan reklamlarla otomatik oynamaya başlayan müzik ve görüntüleri engelleyebileceği belirtildi.

Öte yandan, internet sitesi sahiplerinin büyük kısmının reklam gelirleriyle kendi işlerini finanse ettiğine dikkat çekilirken, Google'ın reklamları filtrelemek için ücret isteyeceği ve bu ücretin yüzde 10'unu alacağı kaydedildi.

Buna göre, kullanıcıların ziyaret ettikleri internet sayfalarını tamamen reklamsız görmek için cüzi bir ücret ödeyeceği, ücret ödememeleri halinde ise internet sitelerinde sadece belli standartlara uyan reklamların gösterileceği ifade edildi.


Sponsor Bağlantılar - Reklam
ithalat - ithal kumaş, ithal plywood, ithal elektronik, ithal mangal nargile kömür, ithal kömür