16 Haziran 2017 Cuma

En Eski Kur'an-ı Kerim

En Eski Kur'an-ı Kerim 

İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi'nde dünyadaki en eski Kur'an-ı Kerim olabileceği düşünülen kitaptan bazı bölümler bulundu.
Karbon 14 tarihleme metoduyla yapılan incelemeler, kitabın en az 1370 yıllık olduğunu gösteriyor. British Library'deki uzmanlardan Dr. Muhammad Isa Waley, "heyecan verici bu keşfin Müslümanlar için çok büyük bir sevinç kaynağı olduğunu" söyledi.
Söz konusu Kur'an'ın, yaklaşık yüz yıldır üniversite kütüphanesinde olduğu ve farkedilmediği belirtildi. Kitap, dünyadaki en eski Kur'an Kerim'den bölümler olduğu belgelenmemiş halde, Orta Doğu bölgesinden diğer birçok kitap ve belgelerin yer aldığı koleksiyonda bulundu.Bir doktora öğrencisinin, koyun veya keçi derisinden parşömene yazılmış olan kitabın parçalarını dikkatle incelemesinden sonra, karbon 14 tarihleme yöntemi uygulanması kararlaştırıldı ve büyük heyecan uyandıran, bu yazıların bugüne dek ulaşmış en eski Kur'an-ı Kerim'e ait olabileceği sonucu ortaya çıktı.
Yapılan tahliller, parşömenin yüzde 95 olasılıkla, 568 ile 645 yılları arasındaki dönemden kalmış olduğunu gösteriyor.

Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/07/150722_en_eski_kuran_1

Kur'am-a ulaşmak için
http://www.bl.uk/manuscripts/Viewer.aspx?ref=or_2165_fs001r


---
Sponsor Bağlantılar
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Tekstil iş fikirleri

Tekstil iş fikirleri
Sizlere bir konuyu alıntılayarak tekstil işi ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Umarım İşinize yarar bu konu.
Tekstil işi karlıdır ancak riskleri vardır. Bu bağlamda yatırım yapacak yeterli başlangıç sermayeniz yoksa diğer seçenekleri değerlendirmelisiniz. Bu seçeneklerden biri bayilik almaktır çünkü yeni bir iş kurmanın en kolay yollarından biri budur. Bayilik almanın en iyi tarafı bilinir bir markanın çatısı altında olmaktır. Kısa sürede tekstil ürünleri satmak ve kazanç elde etmek gibi şansınız olacaktır. Aynı şekilde rakiplerinizle rekabet ederken de köklü bir markanın çatısı altında olduğunuz için avantaj sağlayacaksınız. Bayilik veren firmaları araştırın ve size en uygun iş fırsatını seçin.
Tekstil işinde başarılı olmak için doğru bir başlangıç yapmalı ve işleri düzgün bir şekilde yönetmelisiniz. Doğru planlama, sıkı çalışma, iyi bir pazarlama ve ağ stratejisi ve aynı zamanda mali durumun sürekli gözlemlenmesiyle bunu başarabilirsiniz. Kendinizi doğru bilgi birikimi ile donatırsanız piyasada uzun süre kalırsınız.

Konu kaynak: yenişfikirleri.com

---
Sponsor Bağlantılar
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Para olmadan iş yapmak

Para olmadan iş yapmak

Paranız yok ama iş fikriniz çok. Peki ne yapabilirsiniz, işte bu konuyu tam size göre. Yeni bir iş yeni bir şirket ve Yeni Bir Hayat.

Evet arkadaşlar sıra dışı gibi görünen bu konuyu sizlere sıralanmış gibi anlatarak ve var olan korkularınızı daha doğrusu yersiz korkularınızı bitireceğiz bu konumuzda.
İş yapmak istiyorsunuz ama sermayeniz yok. Yapmak istediğiniz iş hakkında fikriniz var ama nasıl uygulayacağız konusunda Bilginiz yok.
Sermayemiz var ve kısıtlı ya da sermayemiz yok yani Sıfır Elde sıfır mantığı ile hareket ederek nasıl para kazanacağınızı anlatacağız bu konuda.
Öncelikle yapmak istediğin sektör Neyse konu hakkında detaylı bir şekilde araştırma yapmanız lazım sonraki süreçte ise bununla ilgili yani yapmak istediğin işi ile ilgili araştırma sonucu elde ettiğiniz verileri veya bilgileri hayata geçirmek olacaktır.
Misal Tekstil işine girmek istiyorsunuz ama Bilginiz yok veya paranızı da olmayabilir işte sizlere bu konuda Neyi nasıl yapmanız gerektiğini kısa ve öz de başınızı ağrıtacak şekilde bilgiler vermeye çalışacağız.
Öncelikle Bir web siteniz olsun sonra web sitenize yapmak istediğiniz örnek olarak Bizler Tekstil örneğini yani tekstil işini baz alarak açmak istediğiniz web siteye Tekstil ile ilgili tamamen kendinize ait yani özgün bir şekilde web sitenize konular ekleyin. Web sitenize konuları ekledikten sonra ki süreç Google üzerinden sıralama yapmanız gerekir. Peki bu Google üzerinden sıralamayı nasıl yaparız. Sitemizde Bununla ilgili bir çok onlar anlatılmıştır bunlara backlink üzerinden başlangıç yapabilirsiniz.
Sitemizde bekleyip nasıl anlar konusu anlatılmıştır. Konuya göz atmanızda yarar vardır.Her şeyden çok çok çok önemli olan ikinci bir nokta Daha doğrusu en önemli bir nokta yiyebileceğimiz Özgün konuları olacaktır web sitemizde. Kamera eklediniz sonrasında yapmanız gereken Google web Master üzerinden Google Not gibi çağır diyerekten açmış olduğunuz konulara Google veri tabanına kayıt etmeniz gerekir Bununla ilgili web sitemizde konu anlatımı yapılmıştır.
Web siteniz ile ilgili  Tekstil örneğini verdiğimiz için Google da sıralamanız olduktan sonra ikinci bir aşama olarak Tekstil ile ilgili şirketler ile görüşmeniz de birçok firma ile irtibata geçerek hepsinden tek tek fiyat almanız gerekir.
Fiyatları alıp en uygun ve en kaliteli Özellikle bu konuya bu noktaya çok Önem vermeniz gerekir kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleriyle fiyatını aldıktan sonraki yapmanız gereken ürünlerin fotoğraflarını web sitenize koyarak stok anlamında şirketlerden bunun desteğini istemeniz gerekir yani elinizde malınız yok veya malı alacak paranızı yok, yapmanız gereken firmaların size stok konusunda desteği vermek için onları ikna edecek şekilde ciddi bir çalışma veya rapor vermeniz gerekir. Bunları yaptıktan sonra işleriniz zaten hayli hayli Allah'ın izniyle olacaktır. Konuyla ilgili aklınıza takılan soruları lütfen yorum bölümünden bizlere yazınız ki arkadaşlarımız sizlere yardımcı olsunlar.

---
Sponsor Bağlantılar
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Backlink Nasıl Alınır

Backlink Nasıl Alınır 

Evet arkadaşlar bugünkü konuda sizlere backlink alma yöntemlerini anlatacağım. 
Umarım konu işinize yarayacaktır ve aşağıda maddeler halinde yazmış olduğumuz yazıları tek tek okuyarak ve en önemlisi onları yani maddeler halinde geçen yazıları uygularsanız web siteniz için inanılmaz derecede çok iyi bir şekilde backlink sayılarınız artacaktır.  Konu başlıkları hariç veya konuya giriş yaparken sonraki yazıda birazcık da olsa alıntı yaparak konu hislere sunuyoruz ve bu konuda ki amacımız web sitelerinize yine tek yapacağınız olacağı backlink saygılarımızı arttırmaya yönelik sunum halinde yani maddelerle sizlere konuyu anlatmaya çalıştık ve yararlı olması dileğimizdir konunun.
Evet bu yazıda da daha önceki gibi olan konulara benzer şekilde bu konuyu da pekiştirme amaçlı olarak sizlere faydalı bilgiler vermeye çalıştık. Sizlere daha önce hiç bir yerde örneğini görmediğiniz çok özel backlink alma yöntemlerinden bahsedeceğiz:

 • * 1- Müşteri Yorumları
 • * 2- En iyi Bloglar Listesinde Blogunuza Yer Edinin
 • * 3- Forumlardan Backlink Almak
 • * 4- Rakipten Backlink Almak
 • * 5- Link Roundtrip / İnternet Günlükleri
 • * 6- İsmi Geçen Ancak Backlink Verilmeyen Kelimeleri Backlink’e Dönüştürmek
 • * 7- Stratejik Düşünerek Backlink Almak
 • * 8- Skyscraper Yöntemi
 • * 9- Misafir Yazarlık
 • * 10- Yorum Yaparak Backlink Almak
 • * 11- Sosyal Backlinkler
 • * 12- Site Tanıtımı Yaparak Backlink Almak

---
Sponsor Bağlantılar
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri