AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Blogger Meta Google Sitemap ve SEO ayarları yapma

Posted On 10 Ağustos 2012 Cuma

Blogger Meta ayarlarını nasıl yapılırBlogger siteleri Sitemap ayalarını yapmakBlogger siteleri SEO uyumlu yapmanın yolları nasıldır. Blogger Seo dünyasıBlogger sitelerini ilk sıraya çıkartmanın yolları.
Merhabalar sevgili blogger kullanıcıları. Sizlere bu konumuzda Blogger ile ilgili bazı SEO ayarlarından bahsedeceğiz. Yapacağınız blogger seo ayarları sonrasında blog sitenize daha fazla ziyaretçilerin girme olanağı olacaktır.Hepimizin bildiği üzere herhangi bir web sitenin en önemli kısmı; arama motorlarında daha çabuk indexlenmesi için yapılan anahtar kelimeler  dediğimiz (Meta Tag) ayarları ve linklerin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu - Search Engine Optimization) uyumlu olmasıdır. Bilindiği gibi Google arama motorları içerisin de bloglarınıza en çok hiti getiren arama motorudur. Ayrıca gmail hesabınız ile google hesabınıza girip "site yöneticisi araçları" kısmından bloglarınızı google arama motoruna göre ayarlayabilirsiniz. 
Blogger Meta Ayarları yapmak
Öncelikle Yerleşimden "HTML'yi düzenleyi" seçip "Widget Şablonlarını Genişlet" kısmına tıklayın. Meta Tag ayarları için CTRL+F yardımı ile 

</title>
yukarıda verilen kodları bulup, hemen altına aşağıdaki verdiğim meta tagları sitenize göre düzenleyip girin ve temanızı kaydedin.
<meta content="text/html; charset=iso-8859-9" http-equiv="content-type" />
<meta content="açıklamanızı yazınız" name="description" />
<meta content="keywordlerinizi yazınız" name="keywords" />
<meta content="isiminiz" name="author" />
<meta content="index,follow" name="robots" />

Blogger Seo Ayarları Yapmak
Aslında yapıcağımız SEO ile çok çok alakalı değil ama linkleri arama motorlarına daha uyumlu hale getirmek için uygun. Bunun için Aşağıdaki kodu bulun:
<title><data:blog.pageTitle/></title>
Ve aşağıdaki kod ile değiştirin
<b:if cond='data:blog.pageType == "index"'>
<title><data:blog.title/></title>
<b:else/>
<title><data:blog.pageName/>-<data:blog.title/></title>
</b:if>

Blogger Google Yahoo Bing Sitemap Ayalarını yapmak
Sizlere şimdilik sadece Google Sitemap için yapmanız gereken ise, google hesabınıza girip (Google hesaba Girmek için TIKLA ) site yöneticisi araçları kısmına girip, Sitenizi Ekleyin kısmına tıklamanızdır. Daha sonra Google'nin size vermiş olduğu meta kodunu bizim oluşturmuş olduğumuz meta tagların altına koymak ve temayı kaydetmektir sonra "Verify" buttonuna tıklamak.
Googlen verdiği örnek meta tag buna benzer:
<meta name="verify-v1" content="pz4lYt9ubu2MuXBakkloBKM7gPE0nBE156EW/2+Bb0o=" />
Buna benzer kodu ekleyip verify butonuna tıklayın ve doğrulama yaptıktan sonra Site yapılandırma kısmından, Site haritalarına tıklayıp Sitemap yani Site haritanızı "http://www.sitenizinadını.com/rss.xml" şeklinde yazarak gönderin.
Yapamadığınız bölümleri yorum bölümünde yazabilirsiniz.
Kaynak gösterilmeden yayımının yapılması yasaktır.

2 yorum

  1. Sizlere bu konumuzda Blogger ile ilgili bazı SEO ayarlarından bahsedeceğiz. Yapacağınız blogger seo ayarları sonrasında blog sitenize daha fazla ziyaretçilerin girme olanağı olacaktır.Hepimizin bildiği üzere herhangi bir web sitenin en önemli kısmı; arama motorlarında daha çabuk indexlenmesi için yapılan anahtar kelimeler dediğimiz (Meta Tag) ayarları ve linklerin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu - Search Engine Optimization) uyumlu olmasıdır. Bilindiği gibi Google arama motorları içerisin de bloglarınıza en çok hiti getiren arama motorudur. Ayrıca gmail hesabınız ile google hesabınıza girip "site yöneticisi araçları" kısmından bloglarınızı google arama motoruna göre ayarlayabilirsiniz.
    http://www.akblog.net/2012/08/blogger-meta-google-sitemap-ve-seo.html

    YanıtlaSil
  2. çok sade ve güzel bir anlatım için teşekkürü hak ettiğinizi düşünüyorum ayblog tekrar sizlerle beraber

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019