AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Facebook Account hesap Hacking

Posted On 17 Ekim 2012 Çarşamba

http://www.akblog.net/2012/10/facebook-account-hesap-hacking.html
,
Facebook Account hesap Hacking, Facebook Account hacked hacking, facebook kapak fotoğrafları,  facebook türkiye, facebook zaman tüneli kapatma, facebook kapak resmi, facebook hileleri,
facebook şifre yenileme kodu, facebook patlatma, facebook nasıl hacklenir, facebook hack program
facebook account hack, facebook açıkları, facebook hileleri, facebook hack indir, facebook hack 2013, facebook hack 2012, Facebook hesap nasıl hacked edilir, Facebook Hacking
Konunun başlığıya içeriği farklı şeyler. Oyuna geldiniz :)
Merhabalar arkadaşlar sizlere bu konumuzda facebook çılgınlarına değineceğiz ve konuyu okuduktan sonra yorumlarınızı bekleriz.
Facebook çok önemli bir barajı açarak 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Son zamanlarda özellikle borsadaki performansı nedeniyle eleştiriliyor olsa da dünyanın en büyük sosyal ağ sitesinin ulaştığı bu rakam geri kalan herkes için tatlı bir rüya gibi. 1 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip olmak dünyada internet işi yapanların neredeyse tamamı için ulaşılması hayal bile edilemeyecek bir bariyer. 
Peki şimdi ne olacak? 
Facebook kullanıcı sayısı artık doyum noktasına ulaştı mı? Bu noktaya ulaştıktan sonra beklenen düşüş başlayacak mı? Yoksa bu daha başlangıç mı?
Bu konuyla dair bazı ilginç noktalara değinelim ve Facebook için 1 milyara ulaşmanın ardından sırada ne olduğunu birlikte ön görmeye çalışalım…
Facebook kullanıcıların nüfusa oranı 

Öncelikle 1 milyar aktif kullanıcı sayısının tam olarak nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışalım. Bunun için bazı rakamlara* göz atmak yeterli. Şu anda dünya nüfusu 7 milyar civarında. Yani mavi gezegen üzerinde nefes alan insanların yüzde 14’ü her ay en az bir kez Facebook’a bağlanıyor. Her 7 kişiden biri Facebook’ta aktif.
Fakat Facebook’ta (en azından teorik olarak) sadece 13 yaş ve üzerindeki nüfusa yer var. 7 milyarlık nüfusun 5 milyar civarı bu barajın üzerinde. Bu açıdan bakıldığında oran yüzde 20’ye çıkıyor. Yani 13 yaş üzerindeki her 5 kişiden biri düzenli Facebook kullanıcısı.

Fakat bu milyarlarca insanın her birinin internet erişim imkanı olmadığını da hesaba katmak lazım. Dünyadaki internet kullanıcıları çok hızlı artıyor. Hatta 2000’den bugüne yüzde 528’lik bir artıştan bahsediliyor. Buna rağmen bugün dünyada aktif olarak internet kullananların sayısı ancak 2,3 milyar kişi olarak tahmin ediliyor. Eğer Facebook’un ulaştığı 1 milyar barajını bu açıdan inceleyecek olursanız durum daha da etkileyici bir hal alıyor. Düzenli internet kullanan neredeyse her 2 kişiden biri Facebook’ta da aktif.
En zoru ilk 100 milyondu 
Bu rakamlara bakıldığında Facebook’un artık kullanıcı sayısı açısından doyum noktasına ulaştığını veya ulaşmak üzere olduğunu rahatlıkla düşünebiliriz. Fakat durum tam olarak böyle olmayabilir. Öncelikle istatistikler…
Facebook’un 1 milyar barajına ulaşması 105 ayını aldı. Başlangıç her zaman daha zordur. Facebook bu 105 ayın 55 ayını, yani neredeyse tam yarısını, ilk 100 milyona ulaşmak için harcadı. Ondan sonra eklenen hiçbir 100 milyon bu kadar zor olmadı. Sonraki 100 milyonlar arasında en zorlusu ikinci 100 milyondu, o da sadece 8 ay sürdü.
Bu hesapla Facebook 100 milyon birinci kişiden beri her yıl neredeyse 200 – 250 milyon yeni kullanıcı elde ediyor gibi görünüyor. Örneğin 900 milyon’dan 1 milyara ulaşması sadece 6 ay sürdü. Bu rakam pek de kullanıcı elde etme konusunda doyuma ulaşmış bir siteden beklenecek bir tempo değil.
Dolayısıyla rakamlar 1 milyarın Facebook için henüz sınıra ulaştığını göstermiyor gibi. 
Peki ya diğer faktörler? 
Yeni gelen nesil ve dünya politikalarının Facebook’a etkileri
Öncelikle az önceki hesaplamalarda dışarıda bıraktığımız ve 13 yaşın altında olduğu için (teorik olarak) Facebook’ta yer almayan 2 milyar kişi var. Facebook bir yandan bu yaş bariyerinin kalkması için lobi faaliyetlerinde bulunuyor ama diğer yandan da zaman içerisinde bu kesim bariyeri aşıyor. Geri kalan 5 milyar kişiden teknolojiye çok daha yatkın olan bu kesimlerin daha yüksek bir oran ile Facebook kullanıcısına dönüşeceğini hesaba katmak yerinde olabilir.
Dünyadaki internet kullanıcı sayısı 2,3 milyar olarak kabul ediliyor ama bu rakam gerçekten çok hızlı artıyor. Geri kalan yaklaşık 4,7 milyarlık dünya nüfusunun düzenli internet erişimine sahip olduklarında ilk yapacakları birkaç şeyden biri Facebook’a üye olmak.
Dünya politikaları konusunda net bir şey söylemek pek mümkün değil ama internet kullanımı konusunda çok sıkı politikaları olan bazı ülkelerde Facebook kullanıcısı olmak bizler için olduğundan biraz daha zor. Bir yandan dünya hızla küreselleşmeyi sürdürürken, diğer yandan söz konusu bu ülkelerin ne oranda dışa kapalı bir politika izleyebileceklerini kestirmek pek mümkün değil. Ama bu da Facebook’un bu noktadan sonraki büyümesini etkileyebilecek faktörler arasında hesaba katılmalı.
Ve söz sizde… Sizce Facebook daha ne kadar büyeyebilir? 
Source: Webrazzi

10 yorum

 1. Merhabalar arkadaşlar sizlere bu konumuzda facebook çılgınlarına değineceğiz ve konuyu okuduktan sonra yorumlarınızı bekleriz.
  Facebook çok önemli bir barajı açarak 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Son zamanlarda özellikle borsadaki performansı nedeniyle eleştiriliyor olsa da dünyanın en büyük sosyal ağ sitesinin ulaştığı bu rakam geri kalan herkes için tatlı bir rüya gibi. 1 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip olmak dünyada internet işi yapanların neredeyse tamamı için ulaşılması hayal bile edilemeyecek bir bariyer.

  Konunun devamı: http://www.akblog.net/2012/10/facebook-account-hesap-hacking.html

  YanıtlayınSil
 2. Şeyh El Maktum17 Ekim 2012 22:01

  not ettim sonra okurum

  YanıtlayınSil
 3. esra elözü17 Ekim 2012 22:58

  http://imageshack.us/photo/my-images/222/kpsspuantrlerirnekakblo.png/

  siteniz de mi var bu

  YanıtlayınSil
 4. Şeyh El Maktumun Oğlu Yazıyor17 Ekim 2012 23:17

  http://imagesturk.net/images/jBgIa.gif

  burdaki resim size mi ait Admin bey :-)

  YanıtlayınSil
 5. Şeyh El Maktumun Tornu Yazıyor17 Ekim 2012 23:22

  Bizim bu sülalelenin işi yok mu ya.
  işiniz gücünüz Akblog sitesine yorum yapmak olmuş. hem babam hemde dedem bu siteye takılı durmuşlar.

  YanıtlayınSil
 6. DIKKAT: Şeyh El Maktumun Tornunun Görmüş Yazıyor18 Ekim 2012 00:55

  yemeyin birbirinizi.
  iyiki bi bilgisayara eliniz dokundu baba dede ve amca.
  bu siteyi bırakın artık gelin açtığım yeni siteye.

  YanıtlayınSil
 7. Artık insanların adını soyadını öğrenmeniz yeterli oluyor onlara ulaşabilmek için. eğer bir internet kullanıcısı ise kesinlikle bir yerlerde hesabı ve iletişim adresi çıkıyor. Japonya'daki bir adam sanki alt komşunuzmuş gibi oluveriyor.. Artık mesafeler yalan oldu diyebiliriz. Facebook Twitter'dan çok daha önce kuruldu, her ikiside sosyal paylaşım sitesi olmasına rağmen facebook'un daha çok eğlence Twitter'ın ise günce yada gündem takibi açısından kullanıldığını inkar edemeyiz. Facebook sanal alemde bende varım gibi bir kendini ispatlama platformuna döndü. Kişinin karakterini hobilerini fobilerini dünya ile paylaştığı ben buyum dediğibir platform. 13 yaş mevzusuna gelince, okul çağındaki öğrencilerin arasında çok popüler olduğundan veya düzenli bir oyun aralığına sahip olduğundan bu yaş barajı normal geliyor bana. Ki artık her öğrencinin evinde neredeyse bir bilgisayar ve internet bağlantısı var. Sayının 1 milyarı bulmasını hatta aşmasını da normal karşılıyorum. Birçok internet sitesinin ismi reklam mahiyetinde tvde anons edilmezken, her tv programı facebook ve twitter adresini göğsünü gere gere reklam ediyor. Kişisel boyutun ötesinde adına hesaplar açılan işyerleride cabası tabi... Dünya üzerinde var olan insanların sanal alemdeki varolma çabaları da facebook gibi twitter gibi sitelere yarıyor. insanlara ulaşabilmenin bu kadar kolay olmasının doğurabileceği olumsuzluklara hiç girmiyorum o ap ayrı bir mesele zaten.. Bilgiler için teşekkürler Hüseyin Aktaş..

  YanıtlayınSil
 8. Maktumcular Adam Olunuz :-) Yoksa öperim sizi..18 Ekim 2012 20:00

  Şeyh El Maktumlar darbe mi yaptınız ne yaptınız :-)
  Bütün maktumcular buraya toplanmışlar.......

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019