29 Ocak 2015 Perşembe

ihracatçıların Dikkatine

2015 Yılı ihracatçıların Dikkatine, Ekonomi, Ithalat, ihracat,
http://www.akblog.net/2015/01/ihracatclarn-dikkatine.html
'EURO'YA DİKKAT EDİN!'
TİM Başkanı Büyükekşi, "İhracatçıların bütçe yaparken mutlaka trend analizi yapmaları ve döviz riskine karşı enstrümanları kullanmaları gerekiyor" uyarısında bulundu.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Euro'nun dolar karşısındaki değer kaybının toplam ihracata 8 milyar dolar külfet getirebileceğini belirterek, "İhracatçıların bütçe yaparken, geleceğe yönelik fiyat belirlerken mutlaka trend analizi yapmaları ve döviz riskine karşı enstrümanları kullanmaları gerekiyor" uyarısında bulundu.

2015 ihracatına ilişkin değerlendirmeler yapan Büyükekşi, küresel ekonomideki toparlanmanın kademeli ancak yavaş bir şekilde devam ettiğini, 2015'e ilişkin büyüme tahminlerinin de yakın dönemde gelişen riskler dikkate alınarak aşağı yönlü revize edildiğini anlattı.
Büyükekşi, "Batı-Rusya, Ukrayna-Rusya gerginliği, Orta Doğu'da yaşanan IŞİD krizi ve yakın coğrafyamızda yıllardır süregelen diğer gelişmeler başta olmak üzere, 2014 yılında yaşanan siyasi gerilimlerin bu yıl da etkileri devam edebilir. Son aylarda derinleşen Rusya krizi ile emtia ve petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün devam edeceği öngörüsünü de 2015'in temel riskleri arasında saymak mümkün" diye konuştu.

IBAN Nedir

IBAN hakkında bilgi. IBAN Nedir. International Bank Account Number
Ekonomi, Banka, Banka IBAN Numaraları Öğrenmek, IBAN, IBAN Öğrenme, Bank BIC Code, 
http://www.akblog.net/2015/01/iban-nedir.html

Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirilen para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak amacıyla International Bank Account Number (IBAN) adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN'ın amacı Avrupa ülkelerindeki banka ve diğer finansal kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilen para transferlerindeki hataları ve bundan doğan gecikmeleri engellemektir. IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçmekte; böylece, işlemlerde oluşan hatalardan kaynaklanan bekleme süreleri ortadan kalkmaktadır.
Abd1032 Abd.10320723

6 Ocak 2015 Salı

Araba Nasıl Kullanılır

Merhabalar arkadaşlar.
http://www.akblog.net/2015/01/araba-nasl-kullanlr.html
Araç kullamayı bilmeyen yada yeni ehliyet alıp araba kullanma korkusunu yaşayanlara püf nokta verelim.


ARACA BİNİLDİĞİNDE YAPILANLAR
 • Koltuk ve Aynalar ayarlanır,
 • Emniyet Kemeri takılır,
 • Ayaklar Debriyaj ve Fren pedallarına konulur,
 • Vitesin boşta olup olmadığı kontrol edilir.ARACI KULLANIRKEN YAPILANLAR

 • Araç çalıştırılır,
 • Debriyaja basılır,
 • Vites 1. vitese takılır,
 • El freni indirilir,
 • Sol sinyal verilir,
 • Sol geriyi görme aynasından trafik akışı kontrol edilir,
 • Debriyaj yavaş bırakılıp, gaza hafif basılarak yola çıkış yapılır.


ARACI DURDURURKEN YAPILANLAR

 • Aynalardan trafik akışı kontrol edilir,
 • Sağ sinyal verilir,
 • Önce debriyaja sonra frene basılır,
 • Vites gerekirse küçültülerek araç durdurulur.

3 Ocak 2015 Cumartesi

Para Kazanma Sanatı

Merhabalar sevgili gençler.

http://www.akblog.net/2015/01/para-kazanma-sanat.html

İnternet üzerinden ek iş olarak çalışmalarım devam ediyor ve bugüne kadar asla ve asla yaptığım veya girdiğim işlerde tek kuruş para vermedim vermem de.

Sizlerde vermeyin ve kazanç sağlamanın yollarını istiyorsanız sizlere Bir kaç öneride bulunabilirim.

Bizimle iş yap kazan ama şartımız öncelikle üyelik veya hizmetimizi satın alman gerekir deniliyorsa size bu kişilerden uzak durun.

herballife midir yada oriflame gibi saçma sapan işlere yanaşmay ın. Giriş için para isteyenler den kesinlikle uzak durun.

Para kazanmak yada birikim yapmak istiyorum düşüncesi olan herkese söylüyorum. Yorum bölümünden yazın yada iletişime geçin. Kesinlikle tek kuruş dahi almadan, tek kuruş vermeden sizlere bilgiyi verir ve vereceğim bilgiler doğrultusunda kendinizi geliştirip para kazanma yöntemlerini vereceğim.

İnternet üzerinden yaklaşık 8 yıldır kazanç sağlıyorum.  İlk yıllar da pek kazandığımı söyleyemem ama sonraki yıllarda aylık kazancım 130-150 dolar arasında kazançlar sağladığımı ve zamanlar artarak kazanç sağladığımı söyleyebilirim.

Şu an aylık internet kazancım ortalama 2200-2600 arası. Bu ek kazancım.

Sizlerin de kazanmanızı tüm kalbimle istiyorum ve sizlerden tek kuruş almadan, benimle iş ortaklığı yapmadan ve gerçektende zor durumdayım ama boş zamanım var diyorsanız sizlere her türlü doküman verebilirim. İlk başlarda zaman alacak kazanç ama 2. Yıla doğru veya ortalarına doğru aylık kazancınız ortalama olarak en az 1200-1500 arası. Bakınız en az diyorum. Tamamen size kalmış bu. Kendinize çalışır, kendi özgür işiniz olacak. Patron sizsiniz ve emir almadan, kimseye hesap vermeden kazanç sağlamanın yollarını söylerim isteyen herkese.

Eğer anlattığım yöntemlerle insanların işini yapacağız diyorsanız bu durumda hafta da 2 gününüzü ayırıp ayda 8 gün yani minimum kazancınız en az 1600-2000 arası. Sadece yöntemi söylerim size. Yapmak size kalmış birşey ve sizlerden tek kuruş almadan tamamen sizlerin kendi kazancınız ile paranızı kazanın.

Bana çalışın yada benimle olun demiyorum. Ekip kurmak istedim zamanında bıraktım. Tek kazanın sizlerde. Ekip işine girmeyin. 4 kisiyle kazanç sağlayıp ve kazancı 4 e bölmeniz zararınıza olur.

Akblog.Net

Hüseyin AKTAŞ

Bugün Cuma. Cuma gününün hayrına sizlere yardım edesim geldi. :)

Konuyla ilgili Bilge Hanım dan da yardım isteyebilirsiniz.