MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Libya Lideri Kaddafi 'nin sonu

Libya Lideri Kaddafi 'nin sonu

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Libya Lideri Kaddafi 'nin sonu

12 Eylül 2011 Pazartesi

Libya Lideri Kaddafi 'nin sonu ne olacak

Batı ülkeleri libyayi ele geçirecek mi? Libya devleti de bölünecek mi? Kaddafi yeniden mi libyayi yönetecek.  Yoksa öldürülecek mi
Libyada olaylar oluyor ama görünen o ki batı ülkeleri libyayi da ele geçirecekler. 
Libya Lideri  Kaddafi'nin sonu ne olacak..
Batının libyayi ele geçirmesini istemeyiz elbet ama Kaddafinin 40 yıldan fazladır libya yi demir yumruk ile yönetmesi şahsi görüş olarak doğru görmüyorum.  Seçimlerle tekrar tekrar seçilmesi olayı olsa o zaman gerçekten de Kaddafi için lider diyebilirim.
Kaddafiyi sevmem ama batı ülkelerinin kaddafiyi devirecekleri de bir gerçek ve batı hangi ülkeyi istila etti ise açık ve net o ülkenin bütün değerlerini yerle bir ettiği de gerçek. 
Bu arada Kaddafi 'nin 1974 Kıbrıs harekatı sonrasında Türkiye'ye yardım etmişti. Özellikle ülkemize silah verdiği gibisinden duyumlar aldım. Bu yardımdaki en büyük etkeni kıbrıs 'ın akdeniz ülkesi olan libyaya deniz üzerinden komşu. Yunanlılar kıbrisi yönetiyor yani rumlar. Yunan bir avrupa ülkesi. Avrupa nın Kuzey Kıbrıs Türkiye cumhuriyetinde Konuşlanmasını istemez elbette Kaddafi. Babasının hayrına yardım etmiyor ya. Kendini de sağlama almak için mantıklı bir devlet siyaseti hareketiyle bunu yaptığını düşünebiliriz.  Bunun için basiretli veya ön görüşlü biri olmaya gerek yok. 2+2=4. Basit bir dört işlem hesabı.
Irak Lideri  Saddam ı  öldürdüler.
Kaddafi 'nin sonu ne olacak derseniz  batının diğer orta doğu ülkelerine yaptırdığı gibi libya liderini de libyalılara öldürtecek.  2006 Yılında ırak 'ın devrik lideri Saddamı nasıl öldürttü ise kendi halkına batı.  Aynısını da libya halkına yaptıracak. Devrik lider kavramı korkarım ki KADDAFİ içinde geçerli olacaktır.  Şuan libya ya baktığımız da resmen batı gelsin bizi kurtarsın diye yalvarıyorlar, özellikle isyancı gruplar bu konuda halka batının bizi kurtaracağının reklamını çok çok iyi yapıyorlar. 
Kaddafi 'nin TÜRKIYE dostu olduğu konusunda inancım yok açıkçası. Gerekçeside yukarıda belirttiğim gibi. 
Not: Kaddafi ölürse (öldürülecek zaten de) ve yukarı da söylediğim gibi batı devletleri kaddafiyi libya halkına öldürtür ise. Libya devletinin sonu Irak gibi olacak. Libya bölünecek ve asla ama asla bir daha da libya toprak bütünlüğünü sağlayan bir devlet olamayacak.  Tıpkı Irak 'ın başına gelenler gibi... 

Devletler arası siyaset merkezi. 
İstihbarat üst en üst düzey daire başkanı Hüseyin bey den analiz 😀😀😀
Ilerleyen günlerde göreceğiz.  Bakalım Yazdıklarım doğru mu değil mi.. Görelim hep birlikte.

--
---
Akblog.NET
Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç