1 Aralık 2012 Cumartesi

islamda Tesettür ve Çocuk Terbiyesi‏

islamda Tesettür ve Çocuk TerbiyesiNASİHAT, SOHBETLER VAAZ, TAVSİYELER, cocuk terbiyesi, tesettur, Vaaz bilgileri, islamda tesettür, islama göre çocuk terbiyesi, çocuklar nasıl terbiye edilir, çocuk terbiyeleri hakkında bilgiler, tesettür ve tesettürler hakkındaki bilgiler, tesettür nedir, neden tesettür takılır, tesettü şart mı, tesettür zorunlu mu

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu konumuzda Tesettür ve çocuk terbiyesi VAAZ Ahmet Aygın efendiden dinleyeceğiniz güzel bilgileri sunmaktayız. Umarım yararlı olur ve konu hakkında yorumlarınızı yazarsanız memnun oluruz.
Müslüman bir kadının diz kapağı ile göbeği arası, karın ve sırtı dışında diğer yerlerini yanlarında örtmek zorunda bulunmadığı hısımları ya da birlikte yaşanacak durumunda olduğu kimseler Nûr sûresi 31. ayette sayılmıştır. Bunlar yedi sınıf olup şunlardır:
1- Kocası: Kadın kocasının yanında dilediği gibi giyinebilir. Eşler arasında örtünme bakımından bir sınır söz konusu değildir.
2- Babası
3- Kayınpederi
4- Oğlu
5- Kocasının oğlu
6- Erkek kardeşi
7- Erkek kardeşinin oğlu
8- Kız kardeşinin oğlu.
9- Müslüman kadın. Çünkü mümin bir kadın, gayri müslim kadınların yanında diğer yakın hısımlarının yanında açıldığı gibi açık oturamaz. Burada, gayri müslim kadının kendi erkeklerinin yanında müslüman kadını tasvir etmesi ve onu anlatması engellenmek istenmiştir. ‏

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

Ziyaretçi Sayısı