MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Seo'lu Makale ve Seolu Konular Açmanın Yolları

Seo'lu Makale ve Seolu Konular Açmanın Yolları

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Seo'lu Makale ve Seolu Konular Açmanın Yolları

19 Şubat 2013 Salı

Seo'lu Makale ve Seolu Konular Açmanın Yolları

Merhabalar sevgili arkadaşlar sizlere bu konumuzda açacağınız makale yada sitenizdeki konuların seo'lu olarak internet ortamına aktarmak için önemli bazı püf noktaları vereceğim ve buradaki okuyacağınız makale belki sitenizin hitinizi arttıracak belkide google sıralamanız daha iyi bir noktaya gelmesini sağlayacak.
Öncelikle eğer blogunuz veya herhangi başka bir hazır portalı kullanıyorsanız açmış olduğunuz konuların sıralamaya girmesini beklemeyin hemen ve yeni bir bloga sahipseniz eğer bazı ücretsiz dizinlere sitenizi eklemeniz, forum sitelerine üye olup imzanıza web sitenizin adresini yazmanız veya iletişim yorum ve benzeri gibi sitelerde yorumlarda bulunarak linkinizi eklemeniz sizler için son derece yararlı olacaktır.
ilk olarak siteyi açtığımızda (2007 yılında) o zamanlar gerek seo gerekse google sıralamasında nasıl iyi bir noktaya geleceğimizi bilmiyorduk ve neticede bizimde kendimize göre basitte olsa yöntemlerimiz vardı. Backlink kazanmanın yolllarını sitemizde anlattık Makale yazarak Backlink ve ziyaretçikazanmanın yolları nı anlattık bu linkte sadece makale yazarak backlink kazanmanın yollarına değindik. Sizlere bu hafta yeni konumuzda bunu biraz daha genişleterek sizler için anlaşılır bir biçimde anlatacağız. Konu anlatımını örnek olarak anlatacağız. Konumuzun örneği: makale yazarak backlink kazanmanın yollarını anlatma olacak. (Sadece örnek)
Diyelimki bir makale yazıyoruz;
ilk olarak;
 öncelikle türkçe ise blogunuz yada siteniz türkçeyi düzgün olarak ve cümleleriniz arasında bağlantılı biçimde yazmanız,
ikincisi olarak; Ziyaretçileriniz sitenizdeki bir konuyu incelerken konu ile ilgili resim vermeniz konunuzu daha estetik bir yapıya büründürecektir. Unutmayın sadece yazı olarak verilen bir makale okumak sıkıcı olabilir ve ziyaretçi sayfanızı hemen kapatabilir.
üçüncüsü olarak; makaleniz yada konunuz ile ilgili anahtar kelimeler yada etiketler uyumlu olmalı.
Dördüncüsü; Anlatacağınız konu yada makalede hiyerarşi bir biçimde kısa öz ve anlatılması gerekeni fazla uzatmadan yalın bir dil ile anlatmanız gerekir.
Beşincisi; Eğer konunuzu tamamladıysanız konularınıza ping attırarak google botların hızlıca gelmesini sağlayın
Altıncısı; konularınız muhakkak ama muhakkak ÖZGÜN olmalıdır.
Özgün olarak açılan konular inanın hem sıralamanızı hemde kullanıcıların sitelerinize gelmesini çok daha kolay sağlayabileceksiniz.
Önemli Not: Google veritabanına kayıt edilmiş bir bilgiyi bir daha veritabanına kayıt etmez. Yeni bilgilere ihtiyaç doğar google'nin ve bu yeni bilgiler dediğimiz özgün makale yada konularınızdan ibaret yazılardır.
Bu konunun sizlere yararlı olması dileyğile.
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç