MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

En iyi WordPress SEO Eklentileri

En iyi WordPress SEO Eklentileri, En etkili WordPress SEO Eklentileri, All in o…

Ak Blog SEO
4349759590016280108

En iyi WordPress SEO Eklentileri

20 Aralık 2013 Cuma
 En iyi WordPress SEO Eklentileri, En etkili WordPress SEO Eklentileri, All in one Seo Pack, Google XML Sitemaps, WORDPRESS Eklentileri, WORDPRESS SEO WORDPRESS SEO BY YOAST XML SITEMAP, wordpress blogger eklenti seo ayarları, Wordpress,
http://www.akblog.net/2013/12/en-iyi-wordpress-seo-eklentileri.html
Merhabalar sevgili arkadaşlar. Sizler için alıntıladığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum ve çok çok işinize yarayacağınızı düşünüyorum dökümanın. Dökümanın kaynak linki konunun altında verdim dilerseniz oraya da bakın. En İyi 10 Adet WordPress SEO Eklentileri
WordPress içerik yönetim sistemi genelde blog oluşturmak için kullanılır, ama tema’ya bağlı olarak alış-veriş sitesi, film sitesi gibi web siteler de kurulabilir elbette. Dünyadaki en iyi 100 blog sitenin %48′i WordPress kullanıyor. Aslında araştırmalara göre 2012 senesinde dünyada toplam sitelerin sayısı 634 milyon’du, 60 milyonu da WordPress tabanlıydı. Böyle çok sayıda bloglarla yarışmak herhalde kolay olmasa gerek. Bu yüzden özgün içerik yayınlarken hem kullanıcılara hem de arama motorlarına uygun şekilde hazırladığınızdan emin olun. İçeriğiniz SEO’ya uygun değilse trafik de elde edemezsiniz.
Neyse ki, blog yazılarınızı optimize etmek için çok sayıda WordPress eklentileri bulunmaktadır.
wordpress seo En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
Google’ın webmaster rehber kılavuzlarındaki en önemli tavsiyelerinden biri de özgün ve kaliteli içerik hazırlamaktır. Aynı zamanda sitenizin tasarımı da önemli faktörlerdendir. Eğer sitenizi güzelce tasarımlarını hallettiyseniz, o zaman içerikleriniz de SEO’ya uygun olması gerekmektedir. Aşağıda en çok kullanılan ve tavsiye edilen eklentiler mevcuttur, fakat meta ayarlarınızı düzenleyen eklentilerin sadece birini kullanın, aksi taktirde meta anahtar kelimeleriniz, meta açıklamalarınız, başlıklarınız tekrarlanacaktır.
Aşağıda en iyi WordPress SEO Eklentileri listelenmiştir:


1. WordPress SEO by Yoast
wordpress seo by yoast En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
 En iyi SEO eklentilerini dikkate alacak olursak, WordPress SEO by Yoast teknik optimizasyon yönleriyle yardım dikkat çekerek, özellikleri geniş bir yelpaze sunmaktadır, aynı zamanda kaliteli içerik oluşturmanıza da yardımcı olmaktadır. Bu eklentinin en önemli özellikleri şunlardır: sayfa analizi, otomatik olarak meta etiketleri optimize etme ve ekleme, link öğeleri, XML site haritaları, RSS optimizasyon, .htaccess ve robots.txt dosyaları düzenleme, sosyal medya entegrasyon, fonksiyonları içeri ve dışarı aktarma, Google News SEO modülü vb.

2. All-In-One SEO Pack
all in one seo En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
Siteniz için bir başka SEO özelliklerine sahip sağlam WordPress eklentisi de “All-In-One SEO pack”. Bu eklenti otomatik olarak arama motorları için başlıkları optimize etme ve meta etiketleri üretme gibi temel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda Google Analytics desteği, özel sayfa türleri, gelişmiş canonical URL’ler, sayfa navigasyon linklerin ince ayarlamaları ve işlevselliğini genişletmek için dahili API gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu eklenti aynı zamanda kopya içerikleri önlemenizi sağlar, ve WP e-Ticaret siteleri için SEO entegrasyonu sağlayan eklentilerden biridir.

3. SEO Ultimate
seo ultimate seoamk En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
Bir başka SEO eklentilerinden biri de bazı güçlü özelliklere sahip olan SEO Ultimate eklentisidir. Bu eklenti size başlık etiketlerini, meta açıklamaları yeniden yazmanıza ve iç linkler için anchor text (çapa metin) oluşturmakta yardımcı olacaktır. Bazı gelişmiş özellikleri şunlardır: rich snippet oluşturma, yazar vurgulayıcı, link maske oluşturma, canonical URL’ler, 404 sayfası, kalıcı tweaker vb optimize özelliklerine sahiptir.

4. FV Simpler SEO Pack
fv simpler seo pack En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
FV Simpler SEO Pack eklentisi de diğer SEO eklentilerdeki gereksiz özellikleri kaldırmaktadır, örneğin arama motorları meta anahtar kelimeleri dikkate almaz, böyle özellikleri de FV Simpler SEO Pack eklentisi devre dışı bırakır. Bazen WordPress kullanıcıları makale oluştururken anahtar kelime etiketleri ve meta açıklama kısmına anahtar kelimeleri girmekte sıkıntı çekiyorlar. Bu eklenti de  gelişmiş fonksiyonlarıyla sitenizi optimize etmenizde kolaylık sağlayacaktır.

5. Scribe for WordPress
scribe for wordpress En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
Dayanıklı WordPress eklentilerinden biri de Scribe eklentisidir, içerik pazarlama araçları, optimizasyon ve etkileşim gibi hizmetleri sağlar. Bu eklentiyle sitenizin sosyal medya optimizasyon ayarlarını da yapabilirsiniz.
Scribe eklentisinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de yukarıdaki SEO eklentileriyle aynı anda çalışabilmektedir. (örneğin Yoast + Scribe gibi)


6. SEO Friendly Images
seo friendly images En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
SEO Friendly Images eklentisi otomatik olarak tüm resimlerinize ALT ve başlık öğeleri eklemektedir, tabi ayalarını değiştirebilirsiniz, aynı zamanda arama motorlarından gelen trafikleri de arttırmaktadır. ALT öğeleri arama motorlarına resimlerinizi açıklamada önemli rol oynamaktadır, eğer ALT öğesi anlamsız isme sahipse, o zaman arama motorları o resmin ne olduğunu bilmeyecektir. Başlık öğesi SEO konusunda önemli rol’e sahip olmasa da kullanıcılar için faydalı olabilmektedir, örneğin mouse ile resmin üzerine gelindiği zaman resmin adı çıkması gibi.

7. Google XML sitemaps
google xml sitemaps En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
Google XML sitemaps eklentisi sitenizin iyi indekslenmesi için arama motorlarına XML sitemap yani site haritası oluşturur. Bu site haritaları arama motoru örümceklerine sitenizi taramasını kolaylaştırır. En iyi özelliklerinden bir tanesi de, yazı yayınladığınızda hemen arama motorlarına otomatik olarak bildirir. Kullanması ise basittir, eklentiyi etkinleştirerek, ayarlar kısmından site haritası oluşturun, ve arama motolarının webmaster panellerine site haritanızı ekleyin.

8. Sharebar
Sharebar En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
Sharebar eklentisi içeriklerinizi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanızı sağlar.
Aynı zamanda sosyal imleme görevini de yapar.

Alttaki External Links eklentisi en önemli WordPress SEO eklentilerindendir, kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz:

9. External Links
external links En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
External Links eklentisi WordPress SEO eklentilerinden bir tanesidir. Maalesef birçok blog sitesi twitter, facebook gibi sosyal medya sitelerine dofollow çıkış linki vermektedir. Elbette birçoğunun bundan haberi yok. Örneğin, temanızda sosyal medya ayarları varsa, ve siz de adreslerinizi o kısma yazarsanız, sitenizden link çıkışı yapmış olacaksınız, bu da tabi ki sitenize zarardır. En iyisi bunları “nofollow”a çevirmektir. O zaman External Links eklentisini kullanabilirsiniz tıpkı benim yaptığım gibi.
10. Broken Link Checker (Kırık Bağlantı Bildirici)

 broken link checker En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri
Broken Links eklentisi yani Kırık Bağlantı bildirici eklentisi de sitenizdeki kırık bağlantıları tespit ederek size bildirir. Google ve birçok arama motorları maalesef kırık bağlantıları sevmez, bu yüzden bu eklentiyi kullanabilirsiniz.
Bir önceki yazımız olan SEO Araçları ve Hizmetler başlıklı makalemizde google webmaster tools ve seo araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
 1. En iyi WordPress SEO Eklentileri, En etkili WordPress SEO Eklentileri, All in one Seo Pack, Google XML Sitemaps, WORDPRESS Eklentileri, WORDPRESS SEO WORDPRESS SEO BY YOAST XML SITEMAP, wordpress blogger eklenti seo ayarları, Wordpress,

  http://www.akblog.net/2013/12/en-iyi-wordpress-seo-eklentileri.html

  YanıtlayınSil
 2. Bediüzzaman Said Nursi ~ Kırkıncı Hoca Efendi den açıklama29 Aralık 2013 22:21

  BEDİÜZZAMAN'IN TALEBESİ MEHMET KIRKINCI HOCA'DAN ERDOĞAN'A DESTEK..!!

  Nur talebelerinin mevcut meselelere ve siyasete bakış açısı üstadımızın aşağıdaki ifadelerinde yer almaktadır:

  “Risale-i Nur şakirtlerinin, mümkün olduğu kadar siyasete ve idare işine ve hükümetin icraatına karışmamak bir düstur-u esasîleridir. Çünkü hâlisâne hizmet-i Kur’âniye, onlara herşeye bedel, kâfi geliyor. Hem şimdi hükmeden öyle kuvvetli cereyanlar içinde siyasete girenlerden hiçbir kimse, istiklâliyetini ve ihlâsını muhafaza edemez. Her halde bir cereyan onun hareketini kendi hesabına alacak, dünyevî maksadına âlet edecek, o hizmetin kudsiyetini bozacak. Hem maddî mübarezede şu asrın bir düsturu olan eşedd-i zulüm ve eşedd-i istibdat ile, birinin hatâsıyla onun mâsum çok taraftarlarını ezmek lâzım gelecek. Yoksa, mağlûp düşecek. Hem dünya için dinini bırakan veya âlet edenlerin nazarlarında Kur’ân’ın hiçbir şeye âlet olmayan kudsî hakikatleri, bir propaganda-i siyasette âlet olmuş tevehhüm edilecek. Hem milletin her tabakası, muvafıkı ve muhalifi, memuru ve âmisinin o hakikatlerde hisseleri var ve onlara muhtaçtırlar. Risale-i Nur şakirtleri, tam bîtarafane kalmak için siyaseti ve maddî mübarezeyi tam bırakmak ve hiç karışmamak lâzım gelmiş." (Şuâlar, On Dördüncü Şuâ, s. 568)

  On bir yıldır bu milletin maddi ve manevi imarına vesile olan sayın başbakanımız ve hükümetimizi takdir ettiğimizi ve hayırlı işlerinde muvaffakiyetleri için dua ve niyazda bulunduğumuzu ifade etmek istiyorum.

  Memleketimiz ve âlem-i İslam’ı sarsan bu fitne ateşinin bir an evvel sönmesi için herkesin üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmesini huzur ortamına kavuşulmasını Cenab-ı Erhamürrahim’den niyaz ederim.

  MEHMET KIRKINCI

  YanıtlayınSil
 3. Bu resmi sana veriyorum30 Aralık 2013 16:07

  http://www.filmlerdeoyleolur.com/wp-content/uploads/tumblr-kedi-gifleri.gif
  bak bakalım sen benziyor mu akblog :DDD

  YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç