19 Ocak 2014 Pazar

Sinekler Kışın Nereye Gider

Sinekler Kışın Nereye Gider?
sinekler hakkında bilgi, sinekler kışın nereye giderler, sahi sinekler kışın ne yaparlar, sinek dünyası, Hayvan, Bilim Bilgi, Eğitim, 

Evlerimiz de yaz aylarında bizi zor anlara sokan bu küçük böceklerin kışın neler yaptığını bu yazımızda ele alacağız. Özellikle yaz aylarında günün her saati bizi rahatsız eden bu böceklerin yaşam şekilleri aslında bir hayli ilginçtir. Acaba bu kadar ilginç olan yaşamlarında bu böcekler neler yapmaktadırlar?
Sinekler sıcaklık değişiminden çok çabuk etkilenen ve hemen tepki veren canlılardır. Bulutun arkasına giden güneş bile sinekler için büyük bir tehlike olabilir. Özellikle kış aylarında sıfırın altında yaşama şansları genellikle çoğunun yoktur. 
Sadece yavru ve lavra dönemindeki sinekler kış döneminde korunarak yazın evlerimiz de cirit atmaya başlayabilir. Bu da bize evlerimizdeki sineklerin bir önceki yılın sinekleri olmadığı doğrusuna ulaştırır. Sivrisinekler ise yine aynı şekilde gecenin sadece 2 saati aktif olarak insanlara zarar verebilirler. Peki geriye kalan 22 saat  boyunca bu böcekler neler yapmaktalar?
Genellikle ağaç yapraklarında, nemsiz alanlarda ve odalarımızın loş bölgelerinde dinlenen bu böcekler boyutları ve yapıları ile kolay kolay farkedilemezler. Gün içinde topladıkları enerji sayesinde saldırılarına kaldıkları yerden devam edebilirler. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

Ziyaretçi Sayısı