MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri

para kazandıran işler, para kazanma fikirleri, Para kazanma yöntemleri, Para ka…

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri

26 Şubat 2014 Çarşamba
Evden Para Kazanmak Sermayesiz is Rehberi
para kazandıran işler, para kazanma fikirleri, Para kazanma yöntemleri, Para kazanmanın yolları, internet online para para kazanmak, internetten para kazanma yöntemleri, para kazandıran işler nelerdir,  online para kazan, para kazanmanın yöntemleri, para kazanma taktikleri,
Sermayesiz Kazanç Yöntemleri
Sanırım kriz gibi söylemler başladıkça, kişisel tedirginlikler artıyor, alternatif para kazanma konusunda arayışlar artıyor.
Aşağıda anlatılan yöntemlerden sadece birini seçerek o işte uzman olmanın yoluna bakın. 
Aksi taktirde kafalarınız karışabilir ve girmek istediğiniz işe adapte olamayarak canını sıkıldığı gibi keşke bu işe hiç bulaşmasaydık diyebilirsiniz.
Para kazanmaktan öte yapacağınız işte uzman olmaya çalışırsanız kendiliğinden bir noktaya gelir ve farkında olmadan para kazandığını göreceksiniz.
Umarım aşağıda okuyacağınız yazı sizler için hayırlı bir başlangıç olacaktır.
Hepsini okuyun ve hangi yöntem size daha mantıklı geliyorsa ona göre başlangıç yapın.
Evden Para Kazanmak Sermayesiz olarak neler yapabilirsiniz.
Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri:


 1. Eğitmenlik. Çeşitli el becerisi(hat sanatı) yada teknik kurslara(flash tasarım) gidip bireysel olarak çalışabilirsiniz.
 2. El Satıcılığı. Evinizdeki yada çevrenizdekilerin kullanmadıkları fakat satılabilir olan eşyalarını toplayıp gittigidiyor.com yada hemalhemsat.com gibi sitelerde komisyon karşılığında satabilirsiniz.
 3. Evde ders verme. İlkokul çocuklarına 1-2-3. sınıf matematik ve Türkçe dersi gibi dersler konusunda yardımcı olabilirsiniz.
 4. Koçluk. Eğer geçmiş iş deneyimleriniz bir değer yaratabilecek düzeyde ise uzman olduğunuz konuda koçluk yapabilirsiniz.
 5. Danışmanlık. Uzman olduğunuz konuda danışmanlık verebilirsiniz. Benim elektronik ticaret ve proje yönetimi konularında yaptığım gibi.
 6. Ahçı. Kendi sokağınızda yada çevrenizde oturan öğrenci ve bekarlara yemek yapabilirsiniz.
 7. Editörlük. Bazı web sitelerine başvurarak yazı hazırlama ve içerik gönderme teklif edebilirsiniz.
 8. Çeviri. Yabancı diliniz var ise evden çeviri yapabilirsiniz.
 9. Fotoğrafçı. Evinizde küçük bir stüdyo hazırlayarak eticaret siteleri için ürün fotoğrafı çekebilirsiniz. Hatta stüdyonuzu yanınızda bile taşıyabilirsiniz.
 10. Tamirci. Eğer elektronik bilginiz varsa bozuk radyo, fırın vb. tesisat bilginiz varsa su tesisatı gibi konularda çevrenize destek hizmeti satabilirsiniz.
 11. Kışlık yemek hazırlama. Ev mantısı, turşu, sebze kurutma vb. “ev işi-el işi” şeyler yaparak para kazanabilirsiniz. Bebekli aileler için yoğurt yapmak da sayılabilir.
 12. Çocuk Bakımı. Çocuk bakabilirsiniz.
 13. Hayvan Bakımı. Tatile gidenlerin kedi, köpek, balık vb. hayvanlarını evinizde misafir edebilirsiniz.
 14. Sekreter. Henüz Türkiye’de oturmadı ama birkaç küçük işletmenin sekreter asistanlığını evden yapabilirsiniz.
 15. Temizlikçi. Evlere temizliğe gitmek zaten bildiğimiz bir yöntem.
 16. Organizatör. Birilerinin yada şirketlerin yapacakları etkinlikleri planlama ve uygulamalarında yardımcı olmak, gerekli ayarlamaları yapmak.
 17. Düzenli mesaj(newsletter) hizmeti. Birçok firmadan düzenli olarak aldığınız emailler gibi sizde başka firmalar için aylık emailler hazırlayabilirsiniz.
 18. Kişisel alışveriş. Eğer özel bir ilgi alanınız var ise o okonuda kişilerin alışverişini siz yapabilirsiniz. Örneğin kitap konusunda uzman bir ibaşkasına güzel bir kütüphane oluşturması için gereken kitapları alabilir.
 19. Tashih. Bazı yayınevleri bir kitabın baskısı öncesinde ilk baskısını birilerine okutarak, imla ve yazım yanlışlarını düzelttiriyorlar.
 20. Takı Tasarımı. Hem kitap hem de kurs olarak çok sık görmeye başladığım bu konu oldukça keyifli. Biraz uğraşırsanız çok güzel takılar yapıp internetten satabilirsiniz.
 21. Taşıma. İşe gidecek birkaç yetişkin yada okula gidecek birkaç öğrenci ayarlayıp aracınızla sabah götürüp akşam geri getirmeniz mümkün.
 22. Proje Hazırlama. Tübitak ve AB projeleri ile ilgili olarak uyulması gereken standart ve usulleri konusunda kendinizi yetiştirirseniz ilgili dosyaların hazırlanması konusunda firmalara destek verebilirsiniz.
 23. Araştırma. Özellikle yabancı diliniz var ise yurt dışındaki üniversitelerle yazışıp onların Türkiye’den ihtiyaç duyabilecekleri araştırmaları (Osmanlı arşivleri vb.) onlar adına yapabilirsiniz.
 24. Sanat eğitimi. Çocukların yetenek ve becerilerini geliştirici eğitimler vermek.
 25. Mum yapma. Mum yapmak parafin, boya, kalıp vb. bazı malzemelerle oldukça kolay yapılabilecke bir şey. Estetik yanınızı kullanarak çok özel mumlar yaparak satabilirsiniz.
 26. Örgü. Kazak, hırka, atkı vb. el işi yaparak meraklısına satabilirsiniz.
 27. Bahçe işleri. Sokağınızdaki apartmanların çimlerini ve çiçeklendirmesi ile uğraşmak, ağaçların ve çalılıkların budanması gibi işler ile para kazanılabilir.
 28. Masaj. Masaj yaparak para kazanabilirsiniz.
 29. Web sitesi hazırlama. Kanunen zorunlu olacak olan web sitelerini firmalar için evde hazırlayabilirsiniz.
 30. Kişiye özel hizmet. Gömleğe isim yazmak, özel tasarımlı pasta yapmak, tişörte resim yapmak, fotoğraflardan video yapmak vb. çeşitli kişiye özel hizmetler satılabilir.
 31. Muhasebe – Serbest muhasebeciler anlaştıkları firmaların defterlerini ve ilgili kayıtlarını evden tutabiliyorlar.
 32. Macera turizmi – Eğer doğayı seviyorsanız ve güzel parkurlar biliyorsanız çeşitli grupları bu tip gezilere götürebilirsiniz.
 33. Reklam danışmanlığı – firmaların internet üzerinden vermek istedikleri Google Adwords vb. reklamları evinizden organize edebilirsiniz.
 34. Web kontrolörü – Türkiye’de resmi bir iş olarak yapılıyor ama bence umut vaad eden bir iş. Evinizden belirli konuda interneti takip ediyorsunuz. Bu bazen bir konu olabiliyor bazen bir markanın izinsiz kullanımını yakalamak vb.şeyler olabiliyor.
 35. Bayi sistemi satışlar – Örneğin web sitenizden satıştan prim veren websitelerinin mallarını satabilirsiniz. Ör gittigidiyor reklamını yayınlayan sitelere klik başına belli bir ücret ödüyor.
 36. Egzersiz hocalığı – Eğer yaşadığınız yerde sabah yürüyüşleri vb. spor aktiviteleri yapılıyor ve siz aerobik ya da benzeri egzersizler konusunda bilgili iseniz küçük bir gruba spor yaptırabilirsiniz.
 37. Oyun grubu kurma – Belirli sayıda çocuk ile evinizde birkaç saatliğine oyun grubu oluşturabilirsiniz.
 38. Hayvan psikologu – Türkiye’de olmamakla birlikte benim National Geographic’te belgeselini seyrettiğim bir iş. Hayvan sahipleri içine kapanan, çok öfkeli vb. hayvanlarının tedavisi için size danışıyorlar. Sanırım Türkiye’de bu işi veterinerler yapıyor.
 39. Atık toplama – Bizde çöpleri gezip toplayanlarca ya da büyük sitelerde kapıcıların yönettiği bir iştir. Eğer çevrenizi organize eder ve özellikle kağıt, plastik atıklarını belirli bir düzende toplayarak satabilirsiniz.
 40. 2. el kitap alım satımı – Kitaba karşı bir ilginiz ve tabiî ki bilginiz de var ise eski kitapları alıp satabilirsiniz. Uzmanlık gerektiren bir iş olduğunu tekrar belirtmek istiyorum.
 41. Bal – Eğer arıcılık ve bal konusunu araştırırsanız, müsait olan bir yerde kovan kurup bal üretebilirsiniz.
 42. Dekoratif eşya onarımı – Evlerde kırılan lamba, çerçeve vb. aksesuarların tamiratını yapabilirsiniz.
 43. Mimarlar evde çizim yapabilirler.
 44. Sanat danışmanlığı uzman olunan konuda eğer kişisel pazarlama iyi yapılırsa dünya çapında ilgi görebilecek bir konu.
 45. Bazı sitelerde dizilerde oyunculuk, filmlerde figüranlık vb. başvuru yapabilirsiniz.
 46. Menajerlik – Bazı ünlü oyuncu ve sanatçıların menajerliğini yapabilirsiniz.
 47. Astroloji – Bu konuda kişilerin yıldız haritalarını çıkarmak ve burçları ile ilgili bilgi verme hizmeti
 48. Satıcılık – Gazetelerde bir çok ilanına rastlayacağınız ve satış üzerinden prim alarak yapacağınız bir çok pazarlama işi bulabilirsiniz.
 49. Bebek el izi ve ayak izini alçıya çıkararak ailelere satabilirsiniz.
 50. İnce balondan oyuncak hayvanlar yapılabilir.
 51. Balonların üzerine çeşitli resim ve mesajlar yazarak satmak
 52. Turnuva düzenleme – Bu konuda hukuki bir uygulama var mı bilmiyorum amabir müsabaka düzenleyip katılımcılardan bir bedel toplayıp, bu bedelin büyük bir kısmını kazananlara dağıtacağınız bir organizasyon yapabilirsiniz.
 53. Makyöz – Evlere giderek makyaj yapabilirsiniz.
 54. Güzellik Danışmanı
 55. Eviniz müsait ise bir odasını öğrencilere ya da turistlere kiralayabilirsiniz.
 56. Bisiklet Tamiri, özellikle çocukların bisiklete çok bindikleri yerde tutabilecek bir meslek.
 57. Bilardo eğitmenliği
 58. Doğum günü kutlama hizmeti – Çocuklar için doğum günü organizasyonu yapma – süsleme, palyaço, oyunlar ve etkinlikler düzenleme.
 59. Arşiv – Eviniz müsait ise bir bölümünü şirketlerin dokümantasyon arşivi için kullandırtabilirsiniz.
 60. Yaşlılara destek – Yaşlıların günlük bakım ve ihtiyaçlarını karşılama hizmeti
 61. Körlere destek hizmeti – Bir yere gitmede yardım, kitap okuma vb.
 62. İş danışmanlığı – Uzman olduğunuz konuda firmalara destek vermek
 63. İş planı uzmanlığı – Firmalara iş planı hazırlamada destek verme
 64. Eğer Hat sanatı vb. bir kursa katılmışsanız kaligrafi yapabilirsiniz. Bu sene Çeşme’de kızımın adını bir seramik üzerine yazdırmak için 20 dk . bekleyip 5 dk. İçin 20 YTL ödedim. Hesabı siz yapın.
 65. Paketleme – Taşınmadan önce evdeki eşyaların paketlenmesi gibi bir hizmet verebilirsiniz.
 66. Mum yapma – Parafin, ip ve çeşitli kalıplar kullanarak mum yapıp hediyeli eşya fuarlarında satmayı, yada hediyelik eşya satıcılarına satmayıp deneyebilirsiniz.
 67. Marangozluk – Eğer ahşap konusunda bir beceriniz varsa mobilya tamiratı vb. konularda destek hizmeti verebilirsiniz.
 68. Karikatür çizebiliyorsanız belki dergilerle yazışıp satma şansınız olabilir.
 69. Evinizde hazırlayacağınız her türlü özgün gıdanın satışını düşünebilirsiniz. Reçel, turşu, peynir vb. sayılabilir.
 70. Anne danışmanlığı veya doğum sonrasında anneye yardımcılık hizmeti
 71. Çocuk elbisesi dikmek
 72. Çocukları okula götürme, servis yapma
 73. Bahçe, fabrika vb. temizliği yapma
 74. Eğer resim beceriniz varsa bahçe duvarı bezeme, grafiti yapmak
 75. Takı tasarımı ve uygulama
 76. Dergilere yazı yazma
 77. Bilgisayar uzmanı iseniz bilgisayar problemleri konusunda çevrenize destek verebilirsiniz.
 78. Yazılımcı iseniz Elance.com yada rentacoder.com gibi sitelere üye olup tüm dünyadan gelen iş taleplerini hayata geçirebilirsiniz.
 79. Şirketlerin verilerini yedekleme yada bilgi güvenliği konusunda destek verebilirsiniz.
 80. Bilgisayar programlarını kullanma eğitimleri verebilirsiniz. Türkiye’de özellikle çocuklara okullarda verilen bilgisayar eğitimi çok yetersiz. Bu konu ile ilgili aileşler için en iyisi profesyonel birinden eğitim aldırmak olacaktır.
 81. Ev güvenliği ile ilgili danışmanlık hizmetleri
 82. Evlilik danışmanlığı
 83. Yuvalara, kreşlere yemek yapmak
 84. Öğrencilere ödev ve projelerinde destek vermek
 85. Avon, Anway vb. markaların satışını yapmak
 86. Terziliğiniz varsa özel kostüm yapma
 87. Dans öğretmenliği
 88. Türkiye’de yok ama sabahları ve akşamları köpek gezdirme
 89. El yapımı bebek ve/veya kukla yapımı
 90. Kuru temizleme için evden malzemeleri alma, temizletip geri bırakma
 91. Arabayı yıkatmak için adresten alma ve geri bırakma
 92. Yaşlılar için her türlü servis ve hizmet
 93. Firmalar için email tasarlama ve gönderim
 94. Firma çalışanlarını eğitme
 95. Firmalara eleman bulma – Eğer eleman arayan firmalar için internette doğru kişileri bulup firma ile görüştürebilirseniz komisyonunuzu alabilirsiniz.
 96. Sürpriz Düzenleme – Bence en hoş servis bu olurdu. “Game” adlı filmdeki gibi ama sadece hoş sürprizleri organize etmek
 97. Her türlü ayak işi, evrak takibi gibi işler
 98. Kayıp arama, bir nevi dedektiflikte olabilir
 99. Internette bir dergi çıkartmak ve popülaritesi arttıkça reklam geliri elde etmek
 100. Yüz ve ayak masajı servisi
 101. Aile kütüğü, Soy ağacı araştırmacısı
 102. Borsa alım satımı konusunda danışmanlık
 103. Finansal planlayıcı – Türkiye’de olmamakla beraber son dönemde mortgage kredisi almak istediğinizde gittiğiniz bankalar sizin uzun vadeli ödeme gücünüzü hesaplayabilmek için ciddi anlamda finansal planlama yapıyorlar.
 104. Odun kırıcı – kırsal bölgelerde, soba ile yaşanıyorsa
 105. Kömür taşıyıcı – kırsal bölgelerde ve kömür paketli değilse – Eskiden çocukluğumun geçtiği Eskişehirde sokaklarda bu işi yapacak kişiler gezerlerdi.
 106. Balık malzemesi satışı – Deniz kenarına yakın yerlerde
 107. Akvaryum ve Kuş Kafesi Bakımı ve Tamiratı
 108. Evlerde böcek ilaçlama
 109. Boya ve Badana Yapma
 110. Evlerde çiçek düzenleme
 111. Bahçe düzenleme ve budama yapma
 112. Hediyelik eşya yapımı – Ağaç oyma, makrome vb.
 113. Elden davetiye dağıtımı
 114. Evde kuaförlük hizmetleri – manikür, pedikür, saç kesim ve yapımı – kadın/erkek
 115. Ev yapımı sabun üretimi
 116. Kendi arabanızla günü birlik şoförlük ve gezdirme hizmetleri
 117. Sağlıklı otlar danışmanlığı
 118. Evi dekore etme
 119. Dedektiflik
 120. At eğitmenliği
 121. İmaj danışmanlığı – Son dönemde büyük şirketlerde orta ve üst düzey yöneticiler için tutulduğunu biliyorum
 122. Yönetim koçluğu – yönetim deneyiminiz ve geçmiş tecrübenizi geleceğin yönetici adaylarına aktarabilirsiniz.
 123. İthalat ve İhracat işleri – Yurtdışına mal satma veya alıcıya Türkiye’de satıcı bulma, internet aracılığı ile
 124. Sigorta satıcılığı – Prim usulü ile satış
 125. Internet danışmanlığı – tasarım, pazarlama, eticaret vb.
 126. Uluslarası danışmanlık – türkiye’de çalışmak isteyen firmaların Türkiye’deki işlerin takip etmek ya da onlara türkiye mevzuatı ve diğer konularda bilgi aktarmak
 127. Çeviri – Yabancı diliniz var ise doküman yada görüşmelerde tercümanlık
 128. Takı tasarımı ve satışı
 129. Hasarlı arabalar için ilgili parçayı hurdalıklarda arama ve bulma
 130. Ütü yapmak
 131. Dini bilginiz var ise mevlüt, yasin okumak
 132. Çim biçmek
 133. Doğum günlerinde çocuklara sihirbazlık yapmak, kukla oynatmak
 134. Çeşitli konularda güncel email ve adres listeleri tutmak ve bunları satmak (doktorlar, eczaneler, insan kaynakları departmanları vb.)
 135. DJ’lik yapmak
 136. Müzik dersi vermek (piyano çalmak, nota öğretmek vb.)
 137. Bakıcı ve temizlikçi bulma hizmeti verme
 138. Doğada bisiklet ve yürüyüş gezileri düzenlemek
 139. Mesai sonrası ofis temizliği
 140. Ofislerin bitki ve çiçek bakımı
 141. Ofis destek hizmetleri – bilgisayar, telefon vb.
 142. Kuryelik
 143. Evcil hayvanlar için gıda ve bakım malzemesi tedariği
 144. Evcil hayvan eş bulma ve çiftleştirme hizmeti
 145. Evcil hayvan fotoğrafı çekme hizmeti
 146. Fotoğraflardan video yapma hizmeti verme
 147. Piyano akordu yapmak
 148. Resim çerçeveletme
 149. Havuz temizliği
 150. Anketörlük
 151. Portre çizimi
 152. Sokak müzisyenliği
 153. Mobilya vb. için montaj servisi vermek
 154. Çevrenizdeki uygun emlakların satım ve kiralanması
 155. Koleksiyoncular için malzeme toplama
 156. Özgeçmiş yazma hizmeti
 157. Risk yönetimi danışmanlığı
 158. Ev veya oda arkadaşı bulma hizmeti vermek
 159. Güvenlik uzmanlığı
 160. Okul fotoğrafçılığı
 161. Kendini savunma sanatı eğitmenliği
 162. Kişisel gelişim eğitmenliği
 163. Terzilik yada giyecek onarımı yapmak
 164. Yabancıları şehirde gezdirme
 165. Yabancılara tercümanlık
 166. Şarkı söylemek
 167. Müzik enstrumanı çalmak
 168. Kar küremek – kışın
 169. Yazılım eğitimi – basitWord vb. olabilir yada php örneğin öğreteni çok az bir konudur
 170. Şarkı sözü yazmak
 171. Tarot falı bakmak
 172. Telefonla satış – Bazı çağrı merkezleri bu konuda her zaman eleman arıyor oluyorlar.
 173. Cam Temizleme – Ev ve büro
 174. Alet – Edevat kiralama Servisi – Türkiye’de bir firmanın örneğin geceleri kullanmadığı bazı araçları başka firmalara kiralaması gibi bir alternatif iş yaratılabilir.
 175. Tişört, kravat vb. tasarım yapmak
 176. Yazıcılık – Uzın ödev ve projeleri usulüne göre yazma hizmeti
 177. Kullanılmış CD ve DVD’lerin kiralanması yada değişimine aracılık etmek
 178. Bağımsız denetmenlik ve/veya kontrolörlük
 179. Video çoğaltma, kasetleri cd’ye çekme hizmeti
 180. Yurtdışından bir hosting firmasının Türkiye’de temsilciliğini alarak hosting satma
 181. Internetten pazarlama danışmanlığı ve desteği vermek
 182. Düğün videocusu
 183. Ses kasedini yazıya dökme
 184. Filmlere altyazı hazırlama
 185. Basın duyurus hazırlama, metin editörlüğü
 186. Tekne temizliği
 187. Bodrum temizliği
 188. Depo temizliği

Şimdilik bu kadar iş bulabildik. Aklınıza gelen yeni fikirleri bize mail olarak bildirirseniz yeni yeni sermayesiz iş fikirleri eklemeye devam edeceğiz.

Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
 1. Evden çalışarak para kazanma konusunda verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim. Aylardır internetten para kazanma konusunu araştıran birisiyim. Sizin sayenizde bu konuda bilgilendim. Emeğinize sağlık.

  YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç