MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Siyonistler Neden Türkiye'ye Karışır

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Siyonistler Neden Türkiye'ye Karışır

24 Eylül 2016 Cumartesi
Batı devletleri Osmanlı devletini yıktıktan sonra Türkiyeyi kendi idaresinde kullandırabilecekleri bir devlet adamıyla ülkeyi kurduktan 1950 yılına kadar Türkiye ile gayet araları iyi idi. 
Onların adına ne yazık ki Adnan Menderes 1950 yılında başa gelerek ilk icraatı olan ezanı özüne döndürmesi ve sonrasında batı ya olan Türkiye'nin borçlarını ödeyip Türkiyeyi daha iyi bir noktaya taşıması sonucu batı devletleri hayır hayır bunlar kendi kafalarına göre hareket etmeye başladı ve çocuklarımız ile bir darbe yaptırmanın zamanı geldi diyerek tıpkı Osmanlı Devletine yaptıkları darbe ile Adnan Menderes hükümetinede 27 Mayıs 1960 yılında Askeri Darbeyi yaptılar. Hemde 37 düşük rütbeli subayın planları ile icra edilmiş bir darbedir.
Unutmamak gerekir ki Adnan Menderes idam ettirildi. Dünya tarihinde bir ilk. Bir devletin Başbakanı Asılarak idam edildi maalesef.
1960 Darbesi:

Darbe gerekçesi ise: DP - Ordu ilişkisi, DP'nin siyasi faaliyet ve kararları, Gizli komiteler ve Dokuz Subay Olayı, 28-29 Nisan Olayları yalanları ve 1950 yılında iktidara gelen Demokrat Parti'nin ülkeyi gitgide bir baskı rejimine ve kardeş kavgasına götürdüğü gerekçelerini ileri sürerek Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup subay, 27 Mayıs 1960 sabahı ülke yönetimine bütünüyle el koydu.

Hedef: Halkın seçimiyle başa gelen Demokrat Parti'yi devirmek.
Nitekim Başarılı oldular.
Sonuç: ABD ve İngiltere Türkiyeyi 1950 öncesi gibi kendi istedikleri gibi yönetmeye devam ettiler.

Özetle - 1960 Darbesi 
Tarih 27 Mayıs 1960
Yer Türkiye
Sebep DP - Ordu ilişkisi, DP'nin siyasi faaliyet ve kararları, Gizli komiteler ve Dokuz Subay Olayı,28-29 Nisan Olayları
Hedef Demokrat Parti'yi devirmek
Yöntem Askerî darbe
Sonuç
  • Adnan Menderes(Başbakan), Fatin Rüştü Zorlu (Dışişleri Bakanı) ve Hasan Polatkan (Maliye Bakanı) idam edildi.1961 Türkiye Anayasası çıkarıldı
  • Darbenin gerçekleştirildiği gün: 27 Mayıs Hürriyet ve Anayasa Bayramı ilan edildi
  • 22 Şubat 1962 ayaklanması yaşandı
  • 20 Mayıs 1963 ayaklanması yaşandı
  • Sağ-Sol Çatışması başladı.


1980 Darbesi
1960 Darbesinden sonra Üst Akıl Türkiye'yi hegemonyasına almak için boş durmayacaklar ve Türkiye Cumhuriyeti Kurulurken kendi istekleri doğrultusunda kurduran batı devletleri ülkemizi sömürme adına ve Ortadoğu'da istedikleri gibi cirit atmak için yeni bir plan devreye sokmuşlardı yıllar önce.
Türkiye nin gelişimi hazmedemeyen batı boş durmayacak ve yeni bir darbe ile eski ekonomik krizlere sokmak için siyasi istikrarsızlık bahanesiyle darbe planlarını İngiltere de kraliyet ailesinin olduğu mekanda her şey hazırlanmıştı.

Siyasi istikrarsızlık.
Önce Yalan Bahaneye Bakalım:
12 Eylül 1980 askerî darbesinin gerekçeleri arasında ülkede yaygınlaşan siyasi cinayetler, ve 6 Eylül günü Konya'da Necmettin Erbakan önderliğinde yapılan ve darbe liderlerinin şerîat amaçlı bir kalkışma girişimi olarak nitelediği Kudüs Mitingi gösterildi. Konya mitingi olarak da bilinen bu mitingde topluluk İstiklal Marşı sırasında yerlere oturmuş ve İstiklal Marşını yuhalamıştır. Miting sırasında sürekli şeriat çağrısı yapılmış, miting devleti protestoya dönüşmüştür. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 22 Mart 1980'de ilk turunu yaptığı Cumhurbaşkanlığı seçimini, 114 tur oylama yaptığı halde darbe gününe kadar sonuçlandıramayarak, halkta demokratik yollarla ülkenin düzlüğe çıkamayacağı inancına yol açtıÖzetle - 1980 Darbesi
Saat 03.59
Tarih 12 Eylül 1980
Yer Türkiye Cumhuriyeti, Ankara
Diğer adı 12 Eylül İhtilâli
Nedeni Sağ-sol çatışması, siyasi, sosyal ve ekonomik istikrarsızlık
İlk bildiren Kenan Evren
Katılımcılar Kenan Evren, Nurettin Ersin,Tahsin Şahinkaya, Nejat Tümer,Sedat Celasun
Sonuç Ordu yönetime el koydu ve 1982 Türkiye Anayasası çıkarıldı.
Ölümler 7 bin kişi için idam cezası istendi ve 517 kişiye idam cezası
Kayıp 650 bin kişi gözaltına alındı, 1 milyon 683 bin kişi fişlendi, 50 kişi idam edildi, 171 kişi işkenceden öldü
Mal kayıpları 50,4 milyar $
Dava Barış Davası


Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç