MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Hukuksuz Hollanda

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Hukuksuz Hollanda

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Hollanda yine hukuk tanımadı.

16 Nisan anayasa referandumu öncesinde Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmek için Hollanda'ya giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, diplomatik teamülleri hiçe sayan uygulamalarla karşı karşıya kalmıştı. Yaşananların ardından Bakan Kaya'nın Hollanda'ya karşı açtığı dava düşürüldü. Kaya'nın ülkeyi kendi isteğiyle terk ettiği iddia edildi.
Hollanda, bir kez daha insan hakları ve özgürlükleri hiçe sayan karara imza attı. 16 Nisan anayasa referandumu öncesinde, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu'na gitmesi engellenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda aleyhine açtığı dava düşürüldü.

Yetkili makamlar büyük bir skandala imza atarak Bakan Kaya'nın sınır dışı edilmediğini ve kendi isteğiyle Hollanda'yı terk ettiğini ileri sürdü. Oysa Rotterdam başkonsolosluğuna geçmesine müsaade edilmeyen Kaya'nın önce korumaları gözaltına alınmıştı.

Ardından da Kaya, aracından zorla çıkarılıp başka bir araca bindirilmiş ve polis eskortu eşliğinde, büyük bir kalabalığın toplandığı bölgeden çıkarılarak Almanya'ya götürülmüştü.

Hollanda polisi, Bakan Kaya'yı karşılamak için gelen Türk vatandaşlarına da atlarla ve köpeklerle saldırmıştı. Türk bakanların ifade ve seyahat özgürlüğünü hiçe sayan bu uygulamalar Avrupa'nın iki yüzünü bir kez daha ortaya koymuştu.

.


Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç