MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Tiroid hastalığı için Bitkisel Tedavi

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Tiroid hastalığı için Bitkisel Tedavi

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Tiroid hastalığı için Bitkisel Tedavi

Tiroid bezi boynun ön tarafında iki lop halinde bulunan bezlerdir. Bu bezler iki çeşit hormon üreterek metabolizmayı düzenler ve metabolizmanın çalışma hızını kontrol eder. Tiroid hormonlarının az ya da fazla çalışması, tireid bezinde oluşan kitleler belli başlı rahatsızlık arasında görülür. Önlem alınmadığı takdirde ciddi rahatsızlıklara da yol açabilecek olan tiroid hastalığı doktor ve ilaç tedavilerinin yanında alternatif olarak çeşitli faydalı bitkilerle de evde kendi doktorunuz olabilirsiniz. Tiroid hastalığına iyi gelen bitkilerle uygulanacak tedavi ilaç tedavisiyle geçirmeye çalıştığınız iyileşme sürecinizi hızlandırabilmektedir.
Dereotu hastalığın tedavisine yardımcı en önemli bitkidir diyebiliriz. 3 ay boyunca sabah, öğle ve akşam olmak üzere aç karnına yemeklerden 15 dakika kadar önce 1 yemek kaşığı dolusu dereotunu biraz çiğnedikten sonra iki üç yudum su ile yutun. Bu kürün düzenli olarak 3 ay boyunca kullanılması tiroid bezlerinin düzenli olarak çalışmasını ve tiroid hastalığının yenilmesini kolaylaştıracaktır.
Brokoli, lahana, kırmızı ve karalahana, karnabahar, soya, Brüksel lahanası, ıspanak, yer fıstığı, böğürtlen, tırp, darı ve şeftali gibi gıda çeşitlerinden tiroid hastalarının uzak durması gerekir. 
Tiroid Hastalığı Kürü
1litre pH değeri 7,5 olan alkali su içerisine 21 adet cevizi kırarak bütün olarak atın. Kavanozda ise alüminyum folya ile ışık görmeyecek şekilde sarın ve ağzını sıkıca kapatın. Karışım 7 gün kapalı ve ışık görmeyecek bir yerde muhafaza edilir.7 günün sonunda karışımın içerisinden bir cevizi çıkarın. Karışım içerisinden bir fincan su alarak sabahleyin aç karnına için. Bir fincan suyu içtikten sonra çıkardığınız bir tane cevizi de yavaş yavaş çiğneyerek yiyin. Karışım ve ceviz bitene kadar bu işlemi her gün uygulayın.
Hakiki ceviz yağını tiroid bölgenize her gece sürerek streç film ile kapatın.20 gün kesintisiz uygulayarak işleme bir hafta ara verin ve tekrar 20 gün uygulayın. Bu uygulamayı ise üç ay boyunca tekrarlayın.
Yine 50 adet kadar ceviz içerisindeki iç kabukları (perdeyi) alarak bir litre suya koyun ve ağzını kapatın. Kapalı bir yerde bir hafta bekleterek her gün olmak üzere bu sudan bir fincan için. 20 gün boyunda düzenli olarak içtiğiniz bu suya bir hafta ara vererek tekrar uygulayın.

Ayrıca cevizin kendisi ve ceviz reçeli de tiroid hastalığına iyi gelmektedir.

Kaynak: http://www.bitkiseltedaviyontemleri.net/tiroid-hastalgi-icin-bitkisel-tedav
Sponsor Bağlantılar - Reklam
Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç