AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Çekirdeksiz Üzüm

Posted On 3 Haziran 2017 Cumartesi

Çekirdeksiz Üzüm 

Yolum ıslaktı. İlk adımdan sonrası asla kuru olmayacaktı. İnsanın aynaya bakmasına gerek yok yüzleşmesi için kendisiyle. Ben onun yüzüne baktığım anda başladı tüm hesaplaşmalarım. Flu bedeni ile hayatıma girişi, bende eski paslanmış bir kapıyı araladı. Yarım kalanlarım senelerce tek göz odada birikip iç içe geçmişler. Nefes alamıyorlar, biri diğerinin altından acı acı feryat koparıyordu. Ben ne zamandır ardıma bakmıyordum?
Karar verdim bir pencere açıp ilk önce havalandırmaya. Hayatın hala var olduğunu hissetmezlerse bana kulak asmazlardı. Önlerine çöktüm. Bir tanesinin kafasını kaldırdığımda, yüzüme tükürdü. O an anladım, hiçbir güç zamanı geri getirse bile yaşanmışlıkları tazeleyip temize çekmezdi. Onlar benim hatam ve ben onlarla ölüme yürümek zorundaydım. Eskiden yaptığım gibi ardıma bakmayarak. Hatalarımı düzeltmeye çalışmak mantıksızdı. Olması gerekendi hata olduğunu kavramak. İşte bana bunun kapısını aralayan adam, tam bir çekirdeksiz üzümdü.
Ses telleri ile sevişirken anlamıştım onun lezzetinin ardında bir mayhoşluk olduğunu. Acı ve ekşi değil. Çünkü o acıya yakışmayacak kadar saf. Ekşi olamayacak kadar bal. Ilık ılık teri var mesela. Ne kadar az koşarsa o kadar sıcak, ne kadar çok sevişirse o kadar soğuk. Onunla ne kadar sever sevişirsem o kadar çok yarardayım. Ondan mahrum kalmak çifte zarar. Ne bedenim dokunmamasını kaldırabilir ne de ruhum artık beni sevememesini.
İçim içine çekiliyor, sesi her buruklaştığında dalgalanıyorum. Bana yüzmeyi öğretecek. İlk önce denizde sonrasında göz yaşında. Belki bana hatıra olarak aklını bırakacak. Artık bir deli olmaktan çıkıp, akıllı insanlar gibi acı çekeceğim. Mavi ve siyah gülleri kurutacağım. Sonra üzülüp çiçekçiye koşup yenilerini alacağım. Her sabah kahve yapıp içmeden onu lavaboya dökeceğim. Kahve sağlığa zararlı. En sevdiği şarkıyı mırıldanacağım, nefes kontrolümü yaptıktan sonra. Sonra yere döküleceğim beyaz şarap gibi. Yer kuruyacak, unutulacağım. Evrende bir şarap lekesi kadar kalacağım. Özümdeki üzüm ile sonsuzluğa karışacağım...

YEŞİM TEKE

Sponsor Bağlantılar - Reklam
ithalat - ithal kumaş, ithal plywood, ithal elektronik, ithal mangal nargile kömür, ithal kömür

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019