1 Haziran 2017 Perşembe

ŞIRNAK ŞEHiTLERi

ŞIRNAK ŞEHiTLERiMİZ

23. SINIR TÜMEN KOMUTANI ŞEHİT TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN
Şırnak'taki helikopter kazasında şehit olan 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, Kato Dağı'nda PKK'ya yönelik operasyonları yönetiyordu.

ERDOĞAN'A BİLGİ VERMİŞTİ

Aydın, en son 28 Mayıs'ta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Kato Dağı'nda PKK'lı teröristlere yönelik 40 gündür operasyonun devam ettiği bölgeye yaptığı ziyaret sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a telefonla bilgi vermişti. O anlar kameralara yansımıştı.
Aydın ayrıca, 15 Temmuz darbe girişiminde “Kışladan 1 er dahi dışarı adımını atmayacak” emrini veren komutandı.

ŞEHİT YARBAY SONGÜL YAKUTJANDARMANIN İLK KADIN KOMUTANI

FETÖ kumpasıyla görevinden uzaklaştırılıp hukuk mücadelesiyle üniformasına geri dönen Yarbay Songül Yakut, aile içi şiddete karşı verdiği mücadele ile de tanınıyordu. Songül Yakut, 1997 yılında yılda sadece bir kadının alındığı Kara Harp Okulu’nun Jandarma sınıfından teğmen rütbesiyle mezun olmuştu. Yakut, Jandarmanın ilk kadın komutanıydı.

ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI SERHAT SIĞINAK
HAYALİ PİLOT OLMAKTI

Şehit Serhat Sığınak'ın okul hayatında çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirten yakınları, tıp fakültesini kazanacak puanı varken kendisinin hayalini kurduğu askeri pilotluğu seçtiğini ifade ettiler.
Şehit Sığınak'ın merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde yaşayan annesi Sema ve babası Hayati Sığınak'a acı haber askeri yetkililerin tarafından verildi.


Sponsor Bağlantılar - Reklam
ithalat - ithal kumaş, ithal plywood, ithal elektronik, ithal mangal nargile kömür, ithal kömür

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

Ziyaretçi Sayısı