MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

SEO - Site Dizinlerine Eklemek

Ak Blog SEO
4349759590016280108

SEO - Site Dizinlerine Eklemek

18 Eylül 2017 Pazartesi

SEO - Site Dizinlerine Eklemek

SİTENİZİ DİZİNLERE KAYDETMENİN FAYDALARI

Dizin eklerken canınızı sıkabilir, çünkü tek tek dizin siteleri ile uğraşırsınız ancak inanılmaz derece de sitenize etkisi olduğunu söylesek ve dizin siteleriyle verdiğiniz uğraş savaşı değer mi değmez mi aşağıdaki makaleyi okuyarak kendiniz karar veriniz.
Şüphesiz ki websitenizi arama motoru dostu ve yüksek pr değeri olan dizinlere kayıt etmek faydalıdır, peki neden? Bir çok webmaster forumunda hemen hemen herkesin sorduğu ve genelde askıda kalan bir soru vardır:
SEO, SEO Yöntemleri, Google SEO, SEO Öğrenmek, SEO NEdir, SEO Sıralama Yapmak, Web sitelere SEO Yapmak, Google Sıralama Yapmak, SEO Püf Noktaları
Neden sitemi dizinlere kayıt etmeliyim?
Sitenizi dizinlere kayıt ettirmenin size neler kazanacağı ve önemi konusunda diğerleri kendi düşüncelerini belirtmeye çalışadursunlar, size tek taraflı link almanın 2 adet değişmez ve açık faydasını yazacağım.
1. Arama motoru robotları yüksek pr değerli dizinleri çok sever. Bu robotlar yüksek pr değerli dizinleri sık sık ziyaret eder ve aktif bir şekilde oradaki linkleri de izler. Yani sizin sitenizi. Buradaki fayda sitenizin arama motoru robotları tarafından hızlı bir şekilde ziyaret edilmesi demektir. Benim görüşüme göre büyük ihtimalle de en büyük faydasıdır bu. Kendi sitenizi direkt olarak büyük bir arama motoruna kaydederek alacağınız sonuçtan daha hızlı bir sonuç alabilirsiniz bu şekilde.
2. Sitenizi dizinlere eklemekle pr değerinizin gelecekte yükselmesini sağlayabiliyorsunuz. Sahte pr değeri gösteren dizinler bir yana, gerçekten yüksek pr değeri olan bir dizinden alacağınız linkin size faydası büyüktür ve sitenizin gücünün bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Ayrıca yüksek pr değerli bir websitesi sahibi olmak link satarak size ileride para kazanma şansı sağlayabilir.
Bir çoğunuz belki bu kdar mı diyebilir. Tabi ki değil ama bu kitap başlangıç düzeyi olduğu için şimdilik bu kadar bilgi yeter. Zaten sadece bu iki sebep bile sitemizi dizinlere kayıt ettirmek için yeterli.
Örnek site dizin ekleme sitesi: www.akblog.net/p/link-ekle.html
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç