AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

İçerik SEO Nasıl Olmalı

Posted On 12 Ekim 2017 Perşembe

Konu İçerik SEO Nasıl Olmalı

Sizlere bu konumuzda içeriksel Bazlı SEO yani açtığınız konuların veya sayfaların içeriğine yönelik SEO çalışma Kriterleri Nasıl olmalı ve Ne gibi işlemleri yapmalıyız sorunun cevabını vermeye çalışacağız.
SEO, SEO Yöntemleri, Google SEO, SEO Öğrenmek, SEO NEdir, SEO Sıralama Yapmak, Web sitelere SEO Yapmak, Google Sıralama Yapmak, SEO Püf Noktaları
İçerik SEO Nasıl Olmalı
Genelde SEO dokümanlarını okuduğunuzda her sayfa veya konularınız da 100-200 veya 300 ve hatta 700 kelimeden ibaret içerik girmeniz gerektiğini söylemektedirler. Bu gibi sözcüklere yada cümlelere itibar etmeyiniz. Sitenizde açtığınız konunun içeriğine göre sitenizi ziyaret eden kullanıcılara karşı net olmalıyız. Konu nedir? Ne anlatılmak isteniyor? İçerik olarak ziyaretçilerinizi sıkmadan ve konunun başlığına göre aktarmak istediklerinizi gereksiz cümleleri kurmak yerine az ve öz bir anlatımla veya yalın bir anlatımla bunu yapmanız en güzeli olacaktır ve konuya ait görsel yada video eklenmesi gerekiyor ise ekleyin. Konuya dair anahtar kelime olarak fazla aşırıya da kaçmamış olursunuz böylece.
Örneğin SEO üzerine yüzlerce doküman eğitimlerine pdf veya e-kitap dediğimiz yada siteler de açılan konulara baktığınız da bir çok gereksiz cümleler ile konuda sürekli aynı şeylerin tekrarını göreceksinizdir. Bunun temelinde okuduğunuz dokümanın yazarları ya çok bilgi sahibi değillerdir (lafı geveleyip durma dediğimiz kavram bunun tam karşılığı) yada makaleyi okuyan ziyaretçilerin sayfa da daha çok kalmasını sağlamak için sürekli kelime tekrarı yada benzeri cümleleri sarf ettiklerini görürüz ve bununda etiksel anlamda doğru olmadığını hepimiz biliyoruzdur. Oysa temel bilgiler ışığında özetle ziyaretçilerinize bilgi vermeniz hem daha iyi olacaktır hemde Google botlar gelecekmiş de, açtığımız 700-1000 kelimelik konuyu botların konunuzu tarayarak veri tabanına kayıt edecek diyerek yüzlerce kelime yazmak çok da doğru olmasa gerek. Ziyaretçi odaklı açtığınız konular sizlere SEO anlamında + (artı) bir puan kazandırır.

Başlıklara dikkat ediniz. All In Pack SEO yada Yoast SEO eklentileri işinizi fazlasıyla görür.

---
----
Akblog.NET

1 yorum

  1. Aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz arkadaşlar. Sizlere editör arkadaşlarımız yardımcı olacaktır

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019