MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

SEO Tasarım Yöntemleri

SEO Tasarım Yöntemleri

Ak Blog SEO
4349759590016280108

SEO Tasarım Yöntemleri

7 Ekim 2017 Cumartesi

SEO Tasarım Yöntemleri

Bu konumuzda sitemizin tasarımını yaparken SEO kavramıyla iç içe oluşacak şekilde neler yapabiliriz veya tasarım kodlamasını neye göre göre yapmalıyız konusuna değineceğiz. * Akblog.NET
SEO, SEO Yöntemleri, Google SEO, SEO Öğrenmek, SEO NEdir, SEO Sıralama Yapmak, Web sitelere SEO Yapmak, Google Sıralama Yapmak, SEO Püf Noktaları
Sitenizin özellikle kod yapısı dediğimiz (html, htm, php, Asp, CSS vs..) şekillendirmesine çok da detaylı olmayacak şekilde konumuzun içeriği temel SEO girişi olduğundan sizlere anlayacağınız ve basit mantığını anlatmaya çalışacağız ama konumuz tasarım olduğundan sizlere tasarımsal anlamda daha çok görseller üzerinden konuyu anlatmaya çalışacağız daha çok.
Tasarımsal Görsel veya kod olarak SEO Kriterlerine değinecek olursak:
* Sitenize eklediğiniz görsellere isim vermelisiniz. (fotoğraf video resim vs..). Yani resimlere alt etiket vermek zorundasınız. Örneğin SEO ile ilgili açmış olduğunuz konudaki eklediğiniz resim veya fotoğrafın adı resim.jpeg veya adsız.jpeg olmamalı. Görsele isim vermelisiniz. Misal görselin adı şöyle yazılabilir. SEO-Egitimleri.jpeg gibi. 
Resim ile açmış olduğunuz konu benzer ilişki içinde olması gerekir. SEO ile ilgili bir konuda konuya eklediğiniz görselin örneğin tuğla olması alakasız olacaktır. Unutmayınız ki her resmin mümkün olduğunca alt etiketi olmasına özen göstermeye çalışınız ve anahtar kelime vermeyi de unutmayınız.
Sitenizin içeriğinde reklamlar varsa şayet, ziyaretçilerinizi rahatsız edecek tarzdan olmamalı. Aksi takdirde ziyaretçi kaybını yaşarsınız.
Çok önemli bir nokta: W3C hatalarını eğer sıfırlayabilirseniz SEO'ya en büyük katkısı bu olacak ve siteniz SEO Sıralaması alanında rakiplerinizi çok daha kolay bir şekilde eleyebilirsiniz. Böyleyece Google veya diğer arama motorlarında sıralama da öncü olma şansınız çok yüksek olacaktır.
Ayrıca sitenizdeki görselleri mümkün mertebe kendi sunucunuzda barındırmaya özen gösterin.

Makale editörlerimiz tarafından yazılmıştır.
----
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. Tasarımsal anlamda seo ya dair bilgiler verilmiştir.
    Makale editörlerimizce hazırlanıp sizlere sunulmuştur.
    Aklınıza takılanları lütfen bize bildiriniz.

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç