AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Site Dışı SEO Yöntemleri

Posted On 6 Ekim 2017 Cuma

Site Dışı SEO Yöntemleri

Wordpress Site Dışı SEO. Site Dışı SEO Kriterleri Nelerdir?

Sizlere bu konumuzda anlayabileceğiniz cümleler ile Site Dışı SEO nedir konusuna değineceğiz. 
SEO, SEO Yöntemleri, Google SEO, SEO Öğrenmek, SEO NEdir, SEO Sıralama Yapmak, Web sitelere SEO Yapmak, Google Sıralama Yapmak, SEO Püf NoktalarıKonuya başlangıç yapmadan önce site içi seo ayarlarını tamamlamış olmanız gerekir. Sırasıyla konuya bakmanız da yarar olacaktır size. Site içi SEO Nedir konusuna göz atabilirsiniz. Arkadaşlar SEO üzerinden kazanç sağlamak istiyorsanız veya sitelerinizi Google arama sonuçlarında ilk sayfaya sokmak istiyorsanız anlattığımız konular kesinlikle sizlere yetecektir.  Konu başlıklarımızın yanı sıra konu içerikleri herkesin anlayacağı dilden yazmaya çalıştık. 

Site Dışı SEO Kriterleri - Site Dışı SEO Kriterleri Nelerdir?

Sitenizi açtınız diyelim ve sonraki süreçte yapmanız gerekenleri konu konu anlatarak şuan ki aşama da yapmanız gereken ise Site dışı SEO ayarlarını yapabilmektir.  Adından da anlaşılacağı üzre sitenizden bağımsız bir şekilde yani bağıntılı olmadan çalışmalarınızı yapmanız gerekir. SEO sektörüne baktığınızda rakip sitelerin piyasa da sizleri geçmek için bir çok çalışmalar yaptığını göreceksiniz. 
Backlink Stratejiler:
Site Dışı SEO Yöntemlerinin başında backlinkler gelmektedir. 
Backlink sektörü farklı şekilde çalışmaktadır. 
Birincisi ücret karşılığında linkler eklemeniz ile olacaktır. (Çapraz backlinklere dikkat ediniz. Çapraz backlink konusu sitemizde anlatılmıştır.)
ikincisi ise yoruma açık olan siteler de yorum yapmanız sizlere avantaj sağlayacaktır. Sürekli yorum yapmaya çalışmanız. Zarar görebilirsiniz.
Örneğin sitenizin içeriği SEO olsun. SEO ile ilgili siteler de yorum yapmanız backlinkinizin kalitesini hem yükseltir hemde bağıntılı bir şekilde aynı içerik siteler den aldığınız backlinkinizin sitenize SEO sal anlamda pozitif bir ivme ile yükselişe geçmenize artı yönden katkısı olacaktır.
Üçüncüsü ise backlink kazanmanın farklı bir yolu da sitenizin içeriğiyle ilgili başka sitelere cüzi bir ücret ile veya rica karşılığında makale yazarak yani sitenizi tanıtan makaleler olacak şekilde diğer sitelere konu ekletmenizdir. (Çok büyük etkisi vardır.)
Backlink stratejilerinizi geliştirebilirsiniz. Örneğin: sosyal medyalarda facebook, instagram, linked.in gibi..
Rakiplerinizin backlinklerinizi analiz edebilirsiniz ve sitenizin içeriğiyle aynı olan sitelerin backlinklerine bakarak sizlerde backlink elde edebilirsiniz.

Makale editörlerimiz tarafından yazılmıştır.
----
Akblog.NET

1 yorum

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019