MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Tasarımsal SEO WordPress

Tasarımsal SEO WordPress

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Tasarımsal SEO WordPress

24 Ekim 2017 Salı

WordPress Dünyası - Tasarımsal SEO WordPress

Türkiye’de ve Dünyada Global İnternet Dünyasının Mega Ağı: WordPress 
Web bilimcilerinin üzerinde WordPress etkisi veya WordPress'in önemi nedir ve bilişimin merkezi olan global teknolojinin hem web hemde mobil uygulamalarında Wordpress web sitelerinin veya ağlarının dünyadaki kullanım oranı nedir bilgisine değineceğiz.
WordPress Dünyası, Wordpress Eğitimleri, WordPress SEO Tasarım, WordPress, Tasarım SEO, SEO Tasarım WordPress
Tasarımsal SEO WordPress
WordPress ile ilgili şunu söylemek istiyoruz. Dünyadaki en popüler hazır scriptlerden olan ve en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olduğunu görüyoruz. Bununla ilgili dayanağımız nedir sorusunu soracak olursanız başlıca olarak şunları dile getirebiliriz: ilk etken Dinamik yapıda olması, geliştirilebilir bir yapıda yani açık kaynak olması ve buna ek olarak yüz binlerce ücretsiz tema desteklerinin yanı sıra milyonlarca eklentileri kullanabilme imkanınız olması WordPress'i başlı başına profesyonel bir web çözüm ağı haline getirmektedir. Açık kaynaklı olması yada Türkçe deyimle geliştirilebilir olması WordPress'i ciddi mana da profesyonel bir yapıya büründürdüğünü görüyoruz. Peki geliştirilebilir derken çıkaracağımız anlam nedir diye bir sorunuz olacaksa kısaca özetleyelim: Kodlama bilginizin çok fazla olmasına gerek kalkmaksızın (Php, Asp, html vs. gibi diller) ihtiyacınıza uygun biçimde tasarımlarınızı yapma imkanız vardır ve dünya web ağlarına baktığımızda dünyaca popüler veya ünlü sitelerinde WordPress'in sistemini kullandıklarını görebiliyoruz hakeza. Örneğin NewYork Time, Wall Street, J's Speak, People Magazine, Nat. Geo, Forbes ve dünyanın en büyük bilgisayar devi olan Microsoft'un da WordPress sistemini kullandıklarını görüyoruz. Bunun başlıca en büyük etkeni ise yukarıda da belirttiğimiz gibi tasarımsal anlamda mükemmel tasarımları yapabilmeleri, kullanım kolaylığı ve sürekli gelişen, geliştirilen bir sistem olmasıdır.
3W yani global dünya web ağlarına baktığımızda WordPress kullanıcılarının 100 dilimlik bir pastanın yüzde (%) 47'lik gibi büyük bir bir payı ele geçirdiğini, dil desteği anlamda ise neredeyse 72 dil çeviri hizmeti olan bu hazır scriptin büyüsü adeta baş döndürdüğünü açıkça söyleyebiliriz.
Yukarıdaki anlatımlardan yola çıkarak Wordpress için şunu biliriz:
Tasarımsal dizayn sektörü dünyasında WordPress ayrı bir evren gibidir adeta.

----
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç