MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Metabolizmayı Yenileyen Dereotu

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Metabolizmayı Yenileyen Dereotu

19 Ekim 2018 Cuma

Metabolizmayı Yenileyen Dereotu

Metabolizmayı Yenileyen Dereotu.
Metabolizmayı Yenileyen Dereotu.
Kilo kaybında hızlı bir şekilde etkili olan Dereotu, sıklıkla kullanarak sonuç alabileceğiniz bir bitkidir.

Maydonozgillerden olan Dereotu, yeşil ipliksi yapraklara sahip ve kokuludur. Genellikle sonbaharda toplanan bu bitki, nemli topraklarda yetiştirilmesi gerekir. Salata ve yemeklere lezzet vermek için kunalır. Özellikle tarhana ve cacık yapılırken kullanılır.

Sağlığa oldukça yararlı olan bu bitki; sindirimi kolaylaştırır, ağız kokusunu giderir, uyku problemini çözer ve sakinleştirir. Ayrıca anne sütünü çoğaltır ve çocuklarda oluşan kolik ağrılara devadır. Hamilelik döneminde kullanılmaması gereken bu bitki, aybaşında olan kanamaları artırdığı gibi gebelerde düşük yapmasına sebep olabilir.

Sahip olduğu bu tüm faydalarının yanısıra önemli olan diğer özelliği de kilo verme ve triod hormonları üzerindeki olumlu sonuçlar elde etmesidir. 

Dereotu tiroidnodüllerinin ufalmasını sağlar, ayrıca tiroid üzerindeki dengeleyici etkisi ilehipotiroid(tiroidin yavaş çalışması) veya hipertiroid (tiroidin hızlı çalışması) üzerinde olumlu etki gösterir.
Kilo durumu tiroid ile bağlantılı olabildiğinden, tüm bunlara bağlı olarak dereotu kilo kontrolünde de oldukça etkilidir. Aynı zamanda ödem sökücü özelliğiyle vücuttaki fazla suyun atılmasını da sağlar. Antiseptik özelliği ile ishalin iyileşmesinede yarar sağlar, kalsiyum yönünden oldukça zengindir ve kansere karşı koruyucu etkisi vardır.

--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç