MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Invoice fatura Nedir?

Invoice fatura Nedir? Bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Okuyunuz yazımızı. - Akblo…

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Invoice fatura Nedir?

22 Ocak 2019 Salı

Invoice fatura Nedir?

Invoice fatura Nedir?
Invoice fatura Nedir?
Invoice fatura çıkarmak anlamı taşımaktadır. Ticaretin başlangıç noktasını oluşturur. Teklifname olarakta adlandırılmaktadır. Kişi malın ismi miktarı nitelikleri fiyatı ve nakliye durumunu içermesi ve faturada bunu beyan ederek belirtmesi gereklidir. 
Malın alıcısı İnvoice göre siparişini vermektedir. Satışı kesinleştirir.

Bu sayede ticari faturaya dönüşmüş olur. Bu faturada bulunması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır faturanın tarihi mal ve hizmet cinsi satıcının ve alıcının unvanı ismi adresleri ödeme şekli malların menşei teslim şekli mal ve hizmet özellikleri numara ve malla ilgili detaylı açıklamalar navlun ve sigorta prim tutarı ayrıca düzenleyenin imzası gereklidir. Bu sayede ihracatta malların alıcıya teslimi belgelendirilmiş olmaktadır. 
İhracatçı sipariş sırasında ithalatçıya bu faturayı bir teklif faturası olarak gönderir. Bu fatura bir ön fatura olarak anlam taşımaktadır.

Teklif formu yerine geçmektedir. Ayrıca ticari fatura ile ihraç malları hazırlandıktan ve sevkiyat yapılmadan önce düzenlenecek il belge ticari faturadır. İthalatçı tarafından şartlar kabul edilirse fatura oluşturulur. Mallar ihracata hazır hale geldikten sonra ilk düzenlenecek bilgi niteliğini taşır. Ayrıca navlun faturada dış ticarette taşımacılık ve bunun karşılığında ödenen bedeli beyan etmektedir.

Malın taşıma ücretinin ifadesidir. Bu uygulamada en çok genellikle düşük değerli dökme malları kapsamaktadır. Bu faturada malların herhangi bir navlun borcunun kalmadığı belirtilir. Fatura üzerine navlun ödenmiştir şeklinde kayıt düşürülmesi gereklidir. Böylece navlun borcunun kalmadığı belirtilerek taşıma belgesine eklenmesi şarttır.
--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç