MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Log Nedir Log Kaydı ve Log Tutma

Log Nedir Log Kaydı ve Log Tutma Konusunu anlattık. Siteyi ziyaret et.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Log Nedir Log Kaydı ve Log Tutma

3 Nisan 2019 Çarşamba

Log Nedir Log Kaydı ve Log Tutma

Log Nedir Log Kaydı ve Log Tutma
Log Nedir?
Log, meydana gelen olayların ve hareketlerin kayıt altına alındığı dosyalardır. Yazılımlar, işletim sistemleri ve web sunucuları olmak üzere birçok alanda loglar aktif olarak kullanılmaktadır.

Log kaydı; tüm hareketlerin birer birer kayıt altına alınmış olduğu dosyalardır. Örneğin bir web sunucusunun içerisinde yer alan log dosyaları incelenerek ziyaretçilerin nereden geldiği ve web sunucusuna hangi istekleri gönderdiği kolaylıkla anlaşılabilir. Log dosyaları iyi birer analiz araçları olabileceği gibi sorun teşhisi konusunda da oldukça faydalı kayıtlardır. Örneğin bilgisayarınızın işletim sisteminin üretmiş olduğu log kayıtlarını inceleyerek sistemde meydana gelen sorunun neden kaynaklandığını öğrenebilir ve buna göre çözümler üretebilirsiniz.
Log Tutma: Log tutma veya rapor tutma bazen sistem tarafından varsayılan olarak sunulan bir seçenek halindeyken bazen de sizin aktif etmeniz gerekebilir. Log tutma işleminin aktif hale getirilmesi için her sistem içerisinde takip edilmesi gereken adımlar farklı olabilir. Bu nedenle sistemin log kayıt desteği olup olmadığını öğrendikten sonra asıl kılavuz kaynaklar aracılığıyla bu bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç