AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Log Nedir Log Kaydı ve Log Tutma

Posted On 3 Nisan 2019 Çarşamba

Log Nedir Log Kaydı ve Log Tutma

Log Nedir Log Kaydı ve Log Tutma
Log Nedir?
Log, meydana gelen olayların ve hareketlerin kayıt altına alındığı dosyalardır. Yazılımlar, işletim sistemleri ve web sunucuları olmak üzere birçok alanda loglar aktif olarak kullanılmaktadır.

Log kaydı; tüm hareketlerin birer birer kayıt altına alınmış olduğu dosyalardır. Örneğin bir web sunucusunun içerisinde yer alan log dosyaları incelenerek ziyaretçilerin nereden geldiği ve web sunucusuna hangi istekleri gönderdiği kolaylıkla anlaşılabilir. Log dosyaları iyi birer analiz araçları olabileceği gibi sorun teşhisi konusunda da oldukça faydalı kayıtlardır. Örneğin bilgisayarınızın işletim sisteminin üretmiş olduğu log kayıtlarını inceleyerek sistemde meydana gelen sorunun neden kaynaklandığını öğrenebilir ve buna göre çözümler üretebilirsiniz.
Log Tutma: Log tutma veya rapor tutma bazen sistem tarafından varsayılan olarak sunulan bir seçenek halindeyken bazen de sizin aktif etmeniz gerekebilir. Log tutma işleminin aktif hale getirilmesi için her sistem içerisinde takip edilmesi gereken adımlar farklı olabilir. Bu nedenle sistemin log kayıt desteği olup olmadığını öğrendikten sonra asıl kılavuz kaynaklar aracılığıyla bu bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

--
---
Akblog.NET

1 yorum

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019