AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Çağrı Filmi - The Message

Posted On 27 Kasım 2019 Çarşamba

Çağrı Filmi - The Message

Çağrı Filmi - The Message

Çağrı filmi yapıldığında Hz. Hamzayı nasıl bir hristiyan oynar diyenlerden çağrı gibi bir film yapılması beklenmiştir kırk yıl geçmesine rağmen böyle bir film yapılmamıştır. Çağrı filmi dünya sinemasının kült filmlerinden biri, en çok izlenen filmlerden biri aynı zamanda gösterime girdikten sonra amerikada fenomen olan amerikalı "zenci"leri derinden etkileyen "köle bilalin " (bilali habeş )hikayesi sayesinde çok sayıda kişi müslüman olmuştur. Bir yönetmen çağın sanatıyla uyuşturucu kullanan sokaklarda kaybolan insanları böyle etkilemesini insanlara mesaj ulaştırmasını unutmadan bizlerinde neler yapacağını ödev olarak hatırlatması açısından çarpıcı bir film aynı zamanda çağrı #THEMESSAGE

#ÇAĞRI Filmi’nin finansmanının Kaddafi olduğunu biliyor muydunuz?
Annesi İstanbullu Babası Şamlı Müslüman yönetmen, MUSTAFA AKKAD Holywooda bir çok korku film çektikten sonra bu filmi çekmiş.Başta Sudi Arabistan maddi destek vereceğini açıklamış sonra vazgeçmiş.
KADDAFi 'nin yardımıyla LiBYA ve FAS'ta çekilmiş. Batının islama bakış açısını değiştirdiğinden ANTHONY QUiNN bile islama bakış açısının değiştini belirtmekten kendini alamamış .
MAALESEF MUSTAFA AKKAD SELAHADDİN EYYUBİ, TARIK BİN ZİYAD, VE İSTANBUL'UN FETHİ'Nİ KONU ALAN FİLM TASARILARINI GERÇEKLEŞTİRMEDEN ,
ÜRDÜN' ÜN AMMAN KENTİNDE EL KAİDENİN KALDIĞI OTELE SALDIRMASI SONUCU KIZIYLA BİRLİKTE ÖLMÜŞTÜR. İSLAM ADINA CİHAT YAPTIĞINI SÖYLEYENLERİN, İSLAMI ÇAĞIN EN ETKİLİ SANATIYLA ANLATAN BİR YÖNETMENİ ÖLDÜRMESİ ÜZERİNE ÇOK DÜŞÜNMEMİZ GEREKİR.
'ÇAĞRI' Hakkında  bir kaç İlginç Bilgi: Aynı zamanda ve aynı sette farklı oyuncularla filmin İngilizce ve Arapça olmak üzere iki versiyonu çekildi. Finansörler filmden desteğini çekince film ekibi ve oyuncular FAS'ta kötü koşullarda bir otelde mahsur kaldı. Filmi bitirebilmek için kaynak sağlayan da LiBYA'nın diktatörü KADDAFi'den başkası değildi. Hatta Bedr Savaşı sahnelerinde Libya ordusundan askerler de rol aldı.
--
---
Akblog.NET

2 yorum

  1. Çağrı Filmi hakkında bilinmeyenler;
    https://www.akblog.net/2019/11/cagr-filmi-message.html

    YanıtlaSil
  2. Çağrı Filmi dünya tarihinde en çok izlenilen film olmuştur

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019