MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Hotjar ile SEO Kontrolü

Hotjar ile SEO Kontrolü nedir? Makaleyi oku daaa. Öğren.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Hotjar ile SEO Kontrolü

25 Kasım 2019 Pazartesi

Hotjar ile SEO Kontrolü

Hotjar ile SEO Kontrolü
Hotjar nedir? Web sitenize gelen ziyaretçilerin eğilimlerini ölçmenizi sağlayan sıcaklık ve soğukluk dengelerini gösteren online uygulamadır. Yani ziyaretçilerin sitede geçirdikleri süre, ürün ve içerik içerisindeki davranışlar, menü ve sayfa dolaşımlarını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.
Tüm SEO çalışmalarında mutlaka kullanılması gereken en önemli araçtır. Tespit et ve gerekli hamleyi yap! Ziyaretçilerinizi anlamadığınız sürece her zaman kaçan satış, başarısız içerik ve site hedefinize ulaşmayı zorlaştıracaktır.
Hotjar ile SEO Kontrolü işlemleri yapıp yapmamak size kalmış.  Tavsiyemiz dikkatli olun. Yoksa Murphy Kanunları tarafından yere çakılır ve feleğiniz şaşar..
NOT: Bilgi amaçlı olarak alıntı konuyu paylaştık.  Sorumluluk kabul etmiyoruz ama en azından bilginiz olsun.

Hotjar ile neler yapabilirsiniz;

Click Heatmaps; Sitenize gelen ziyaretçilerin sitenizde hangi menüleri tıkladıklarını, bir sayfa içerisinde en çok hangi alana yöneldiklerini, hangi sekmeleri tıkladıklarını tespit etmeniz için sıcaklık haritası oluşturmaktadır. Bu harita üzerinde renk tonlamalarını takip ederek en çok sıcaklık veren ve en az sıcaklık veren bölgeye yoğunlaşarak harika sonuçlar edinebilirsiniz.
Move Heatmaps; Görsel olarak tüm hareketleri size sunan ısı haritasıdır. Mouse herektlerini inceler ve size ziyaretçilerin sayfa içerisinde dolaşımını kaydeder. Sayfa içerisinde soğuk kalan alanların düzenlenmesi, sıcak alanların ise daha çok vurgulanmasını sağlayabilirsiniz.
Scroll Heatmap ; Ziyaretçilerin mouse scroll “aşağı, yukarı kaydırma” hareketleri kaydeden ısı haritasıdır. Sayfanız içerisinde hangi bölümlerin direk atlandığını tespit edebilirsiniz.
Visitor Recordings ; Hotjar da belirlemiş olduğunuz sayfaların video kayıdını tutma özelliğidir. Aslında hotjarın en can alıcı özelliği diyebiliriz. Siteniz için önem taşıyan sayfaları ekleyin ve tüm ziyaretçi izlenimlerini video olarak takip edin.
--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. Konumuzun kaynak linki verelim.
    https://www.akblog.net/2019/11/hotjar-ile-seo-kontrolu.html

    YanıtlayınSil
  2. Konumuz alıntı olup yararınıza verdik dokümanı.
    Sorumluluk kabul etmiyoruz.

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç