AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kosgeb Girişimcilik Ne Demek

Posted On 2 Kasım 2019 Cumartesi

Girişimcilik Ne Demek - Kosgeb

Girişimci Ne Demek
Bugünkü konumuzda sizlere girişimcilik kavramı üzerine bilgi vereceğiz. Girişimcilik kavramını açıklamaya çalışırken girişimcilik konusunda doğru bilgi ve ayrıca yararlı olarak düşündüğümüz Kosgeb 'in resmi sitesinden elde ettiğimiz dökümanın yani .pdf dökümünanından bir kesiti yada bir kısmını burada sizlerle paylaşmayı düşündük.
Girişimci, toplumun ihtiyaç duyduğu ürünlerin üretilmesi ve sunulması gibi çok önemli bir toplumsal sorumluluğu üstlenmektedir. Girişimcilerin geliştirdiği iş fikirleri paralelinde bir araya getirilen kaynaklar ortaya işletmeleri, işletmeler ise ihtiyaç duyduğumuz malları ve hizmetleri üretirler. Bu ürünlerin niteliği ve ihtiyaçlarımızı karşılama düzeyi girişimcinin niteliğine bağlı olarak değişecektir. 
Girişimcinin, toplumun ihtiyaçlarını tespit etme ve bunları karşılama yeteneği yükseldiğinde pazara sunulan ürün ve hizmetlerin nitelik ve niceliği de artacaktır.
Biraz daha geniş bir pencereden bakıldığında, girişimcilik faaliyetlerinin toplamının, toplumun sahip olduğu refah seviyesine eşit olduğu söylenebilir. Asıl sorumluluğun toplum için değer yaratmak olduğu girişimcilik faaliyetleri sonucunda elde edilen değer, aslında toplumun tamamının paylaştığı gelirleri oluşturmaktadır. Girişimcilik faaliyetlerinin niteliği artıkça, bu faaliyetlerin sonucu olarak elde edilen değer de artacak, bu da toplumun refahını yükseltecektir. Bu nedenle, toplumun ortalama % 5’lik bir nüfusunu oluşturan girişimcilerin niteliğinin artırılması yoluyla, çalışanların daha iyi gelir ettiği, iyi bir çalışma ortamına sahip, değer yaratan ve yarattığı bu değeri paydaşları ile paylaşan  nitelikli işletmelerin sayısı da artacaktır.
Not: Kosgeb tarafından verilen bütün girişimcilik eğitimleri kosgebe kayıt işlemleri veya kosgebe dair aklınıza gelebilecek her türlü  ilişkili materyal, döküman ve danışmanlık tamamen ücretsizdir. Danışmanlık adı altından sizlerden ücret talebinde bulunanlara inanmayınız.
--
---
Akblog.NET

1 yorum

  1. Konuya dair sormak istediğiniz her türlü sorularınızı bizlere sorabilirsiniz, sizlere bu konuda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019