MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Mobil SEO Uyumluluk

Mobil SEO üzerine önemli yazıyı okuyun.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Mobil SEO Uyumluluk

27 Kasım 2019 Çarşamba

Mobil Uyumluluk


Sizlere bu konumuzda kaynağına güvendiğimiz ZEO sitesinin dökümanından bir kısmı olan Mobil Uyumluluk adı önemli olarak gördüğümüz Mobil SEO üzerinde bir yazıyı yararlı olacağını düşünerek paylaşımda bulunduk. Mobil kullanıcılar asla göz ardı edilmemesi gereken grupta. Çünkü mobil kullanıcıların sayısı gün geçtikçe artmakta. Ve bu kullanıcıların %58’i sayfaların hızlı yüklenmesini beklerken, %61’i ise tıkladıkları sayfa mobil uyumlu değilse rakibe gitmeyi tercih ediyor.
Mobil uyumlu olma noktasında tercih edebileceğiniz üç farklı seçenek var.

Responsive Tasarım: Sorguları; tablet, telefon ve masaüstü araçlarına kolayca adapte olur. Kolay uygulanabilen ve maliyeti düşük olan bu seçenekte masaüstü için uygun olan büyük sayfalar mobilde açılırken açılma hızı düşebilir.
Dinamik Tasarım: URL’de herhangi bir değişiklik olmadan web siteniz, sitenize gelen kullanıcının nereden geldiğini anlayarak görünümü o cihaza göre değiştirebilir. Maliyeti yüksek olan ve karmaşık bir yapıya sahip olan dinamik tasarım; mobil içeriğe göre farklılaşma imkanı sunar ve en iyi mobil deneyimi sunar.
Ayrı Mobil Site: Mobil kullanıcılar için farklı bir siteyi gerektirir. Mobil versiyonun adresi de değişecektir. Örneğin; masaüstü versiyonu site.com olan sitenizin mobil versiyonunun adresi m.site.com olabilir. Dinamik tasarımda olduğu gibi yüksek maliyetli olan ve karmaşık bir yapıya sahip olan ayrı mobil site ile masaüstü versiyonundan farklı içerik ve görünüm sunabilir ve mobil kullanıcı deneyimini arttırabilirsiniz.

Kaynak: ZeoSeo

--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. Mobil SEO Uyumluluk konusunu anlatırken kaynağımız güvendiğimiz ZEO sitesinden alıntıladık.

    YanıtlayınSil
  2. Konumuzun kaynak linki verelim.
    https://www.akblog.net/2019/11/mobil-seo-uyumluluk.html

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç