MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Ayetel Kürsi Dinle Oku

Online Ayetel Kürsi Dinle Okuyun.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Ayetel Kürsi Dinle Oku

18 Aralık 2019 Çarşamba

Online Ayetel Kürsi Dinle Oku

Sizlere bu konumuzda Ayetel Kürsi Dinlemeniz veya okumanız için uygun olarak gördüğümüz özel bir konuyu açmaya karar verdik. Ayetel Kürsi ile ilgili biraz bilgi verecek olursak şunları dile getirebiliriz. 
Online Ayetel Kürsi Dinle Oku

Ayetel Kürsi Nedir?
Ayetel Kürsi, Bakara Suresi'nin içinde yer alan bir ayettir. Aynı zamanda Allah'ın kendini tasvir ettiği, bir nevi kendini anlattığı ayet olan Ayetel Kürsi, çok derin anlamlar taşımaktadır. Tevkid ilmiyle alakalı en büyük Ayet'i Kerime olan Ayetel Kürsi'nin anlamı ve önemi nedir?
AYETEL KÜRSİ'NİN OKUNUŞU
Bismillahirrahmânirrahîm. 255- Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih, ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi'şey'im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.
AYETEL KÜRSİ'NİN ANLAMI
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle. 
255- Allah'dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. O'nu ne gaflet basar, ne de uyku. Göklerdeki ve yerdeki herşey O'nundur. O'nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. O'nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek, ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. https://www.akblog.net/2019/12/ayetel-kursi-dinle-oku.html

    YanıtlayınSil
  2. Ayetel Kürsi Dinlemeniz veya okumanız için sizlere konuyu açtık.

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç