MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Hozan Beşir Kimdir

Hozan Beşir Kimdir ?

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Hozan Beşir Kimdir

31 Aralık 2019 Salı

Hozan Beşir Kimdir

1973 yılında Diyarbakır'da doğmuş aslen Erganili dokuz çocuklu bir ailenin ikinci çocuğudur. İlköğretim Ortaöğrenim ve Lise eğitimi ni diyarbakır da yapmıştır. Dicle üniversitesi ve Van Üniversite sinde toplam 3 bölüm okumuş Sadece anestezi teknikerliği bölümünü bitirmiştir ve Asıl mesleği Anestezi Teknikerliğidir.
1997 senesinde eğitimi bitmek üzere iken babasını kaybeden Beşir'in annesi ev hanımıdır. Hozan Beşir evli ve üç çocuğu bulunmaktadır. Hozan Beşir genellikle popüler olan Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkıları kendisine has yorumuyla elektro bağlama çalarak söylemektedir.
Sanatçının ünlenmesine neden olan, söylediği şarkılardan bazıları; Ay Le, Cirane Teme(Senin Komşunum), Ez Ji te Durim(Sana Uzağım), Gelmiş Bahar, Mamak Türküsü, Prangalı Hasretim, Susarak Özlüyorum Seni, Elfida'dır. Sanatçı konserler vermeye devam etmektedir.
2014 ekim ayı itibariyle "Zindi 2 - Elfida" adlı albümü çıkmıştır.

Albümleri
-Zindi & Canli (Ses Plak)
-Türkü Diyarı - 2007 (Cirane Temme, Elfida, Eywax Li Min, Ez Qurbana Wan Chawen Resh, Feridem, Feryadi İsyanım, Gelmiş Bahar, Kecike Bimes Bimes, Le Le Sabiha, Potpori)
-Ahmedum


Not. Bu konuyu Abdullah Şengül Reis istedi diye açtık.  Hadi yine iyisin Rezoooo
--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç