AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kuran-ı Kerim de Bağırsak Ayetleri

Posted On 12 Aralık 2019 Perşembe

Kuran-ı Kerim de Bağırsak Ayetleri

Bugünkü konumuzda sizlere kur'an-ı Kerim'de bağırsak üzerine verilmiş olan ayetler ile ilgili bazı bilgileri vermeyi uygun gördük. Umarım dikkatinizi çeken bir konu olacaktır ve eklenmesini istediğiniz bağırsak üzerine herhangi bilgi varsa lütfen diyorum altında bunun belirterek bizlere bildirin.
Konularına göre alfabetik Kur’an sistematik fihristi kelime sözleri. Bağırsağı anlatan ayetler nelerdir? Kuranda geçen bağırsak ile ilgili ayetler hangileridir? Bağırsak Kur’anı Kerim de sure ve ayetlerin anlamları meali nedir? Kurani Kerimde bağırsak hakkında neler söylüyor?

En’am Suresi, 146. ayet meali : Yahudi olanlara her tırnaklı (hayvanı) haram kıldık. Sığırlardan ve koyunlardan, sırtlarına veya bağırsaklarına yapışan veya kemiğe karışanlar dışında iç yağlarını da onlara haram kıldık. ‘Azgınlık ve hakka tecavüzde bulunmaları’ nedeniyle onları böyle cezalandırdık. Biz şüphesiz doğru olanlarız.
En’am Suresi, 146. ayet okunuşu : Ve alellezîne hâdû harremnâ kulle zî zufur(zufurin), ve minel bakari vel ganemi harremnâ aleyhim şuhûmehumâ illâ mâ hamelet zuhûruhumâ evil havâyâ ev mahteleta bi azm(azmin), zâlike cezeynâhum bi bagyihim ve innâ le sâdikûn(sâdikûne).

Muhammed Suresi, 15. ayet meali: Takva sahiplerine va’dedilen cennetin misali (şudur): İçinde bozulmayan sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenler için lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır ve orda onlar için meyvelerin her türlüsünden ve Rablerinden bir mağfiret vardır. Hiç (böyle mükafaatlanan bir kişi), ateşin içinde ebedi olarak kalan ve bağırsaklarını ‘parça parça koparan’ kaynar sudan içirilen kimseler gibi olur mu?
Muhammed Suresi, 15. ayet okunuşu : Meselul cennetilletî vuidel muttekûn(muttekûne), fîhâ enhârun min mâin gayri âsin(âsinin), ve enhârun min lebenin lem yetegayyer ta’muh(ta’muhu), ve enhârun min hamrin lezzetin liş şâribîn(şâribîne), ve enhârun min aselin musaffâ(musaffen), ve lehum fîhâ min kullis semerâti ve magfiretun min rabbihim, ke men huve hâlidun fîn nâri ve sukû mâen hamîmen fe kattaa em’âehum.

--
---
Akblog.NET

2 yorum

  1. https://www.akblog.net/2019/12/kuran-kerim-de-bagrsak-ayetleri.html

    YanıtlaSil
  2. Sağlık sorunu yaşayan herkese Mevlâm şifa versin inşallah.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019