MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Süt Dişleri Sorunları

Süt Dişleri Sorunları

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Süt Dişleri Sorunları

21 Aralık 2019 Cumartesi

Süt Dişleri Sorunları

Süt Dişleri Sorunları
Diş Hekimi Şahadet Kazan, çocuklarda süt dişlerinin erken kaybının önemli problemlere yol açtığını söyledi.Çocukların süt dişlerinin önemi hakkında açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi Diş Hekimi Şahadet Kazan, “Çocukların ilk dişlerine süt dişleri denir. 6 aylıkken sürmeye başlayan ve 3 yaşında sürmesi tamamlanan süt dişleri, 10-12 yaşına kadar ağızda kalmaktadır" dedi.
"Süt dişleri çocuğun dişlenmesinin temel yapısını oluşturmaktadır" diyen Kazan, şu uyarılarda bulundu:

"Sürekli dişlerin düzgün bir şekilde sürebilmesi için rehber görevi görürler. Konuşmanın düzgün gelişimi de süt dişlerinin varlığına bağlıdır. Ayrıca süt dişlerinin varlığı ile besinler daha doğru bir şekilde sindirilir. Bu bahsettiğimiz nedenlerden dolayı süt dişlerinin erken kaybı önemli problemlere yol açmaktadır. Süt dişlerinin kaybına sıklıkla çürükler ve travmalar yol açmaktadır.

Süt dişlerinin erken kaybını önlemek için diş çürüğünün oluşmasını önleyen koruyucu yaklaşımlar uygulanmaktadır. Koruyucu yaklaşımlar arasında; çocuğun ve ailesinin ağız diş sağlığı ile beslenme konusunda eğitilmesi çok önemli bir yer tutar.

Çocuklara diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması ve etkin bir şekilde fırçalamasının sağlanması gerekmektedir. Koruyucu yaklaşımlar arasında fissür örtücü işlemleri de yer alır. Fissür örtücü ile diş yüzeyinde bulunan çürük oluşumuna eğilimli bölgeler kapatılır. Bu işlemin uygulandığı dişler 6 ayda bir kontrol edilmelidir."

--
---
Akblog.NET
Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. https://www.akblog.net/2019/12/sut-disleri-sorunlar.html

    YanıtlayınSil
  2. Sizlere bu konumuzda bebeklerde ortaya çıkan sağlık sorunlarıyla ilgili olarak özellikle diş sorunları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç