AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

WhatsApp tan Büyük Darbe

Posted On 1 Ocak 2020 Çarşamba

WhatsApp tan Büyük Darbe

WhatsApp 2020 yılı ile birlikte hangi işletim sistemi sürümlerine destek vermeyeceğini açıkladı.
WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı! En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren milyonlarca telefondan desteğini çekeceğini açıkladı. Windows Mobile, Android ve iOS işletim sistemlerini kullanan birçok telefonu etkileyecek bu karar bu geceden itibaren uygulanmaya başlanacak. WhatsApp, geçtiğimiz aylarda Windows Mobile işletim sistemine olan desteğini tamamen sonlandırdığını teknoloji dünyası ile paylaşmıştı. Bununla birlikte 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren, iOS 7'den daha düşük sürüme sahip iPhone modelleri ve Android 2.3.7 sürümünün altındaki akıllı telefonlara da WhatsApp  destek vermeyi bırakacağını açıkladı. Peki WhatsApp'ın iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlar için destek vermeyecek olması uygulamanın bu işletim sistemlerine sahip telefonlarda kullanımını tamamen durduracak mı? Eğer telefonunuzda bu işletim sitemlerinin belirtilen sürümleri bulunuyor ve WhatsApp uygulaması yüklü ise uygulamayı kullanmaya devam edebileceksiniz. Fakat uygulamayı telefonunuzdan silerseniz veya oturumunuzu kapatırsanız bu durumda WhatsApp yeniden hesap açmanıza izin vermeyecek. Bu duruma ek olarak WhatsApp'ın kullanıcılara sunduğu yeni özellikleri  iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlarda kullanılamayacak.
WhatsApp neden eski sistemlerden desteğini kesiyor?
Çok yoğun bir şekilde kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, belirli aralıklar ile destek vermeyeceği işletim sistemi sürümlerini açıklıyor. bu durumun en büyük nedeni ise WhatsApp uygulamasının eski sistemler ile uyumlu bir şekilde çalışmaması ve eski işletim sistemleri sürümlerine sahip telefonların performanslarının uygulamada yapılan güncellemeleri kaldıracak performansı sergileyememesi olarak gösteriliyor.

--
---
Akblog.NET

2 yorum

  1. https://www.akblog.net/2020/01/whatsapp-tan-buyuk-darbe.html

    YanıtlaSil
  2. Dikkat etmeniz gereken önemli nokta ise uygulamayı telefonunuzdan silerseniz veya oturumunuzu kapatırsanız bu durumda WhatsApp yeniden hesap açmanıza izin vermeyecek. Bu duruma ek olarak WhatsApp'ın kullanıcılara sunduğu yeni özellikleri iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlarda kullanılamayacak.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019