MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır konusunu anlattık sizlere. Ziyâret et oku.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

23 Nisan 2020 Perşembe

Sağlıklı Yüz Cilt Maskesi Nasıl Yapılır Makyaj

Yapmış olduğumuz araştırma sonucunda konu başlığından da anlaşılacağı üzere Makyaj Tasarımlarından Yüzünüze cilt maskeleme nasıl yaparsınız konusuna değineceğiz.  
Yüz Cilt Maskesi Nasıl Yapılır
Konuda verilen bilgiler ile kendinizin yapabileceği veya ev yapımı Yüz Cilt Maskesi Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Doğru okudunuz arkadaşlar. Tamamen kendinizin de evinizde yapabileceğiniz Yüz Cilt Maskesi Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz bu konumuzda.
Konumuzun kaynağı öncelikle belirtmek isteriz.  Konuya başlangıç yapmadan önce.  Doğal Kürler sitesinden elde ettiğimiz sağlıklı bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. 
Anlatacağımız bu konu sayesinde özellikle bilmenizi isteriz ki konumuzu okuduktan sonra sizlerde tamamen evinizde iş yerinizde veya çevreniz yada akrabalarınızın yanı sıra komşularınızın evinde iken bile yüz ciltleriniz için maske nasıl yapılır konusunu okuduktan sonra öğreneceksiniz. Çok kolay yöntemlerle anlatmaya çalıştık. Hem olaya farklı bir bakış açısını sizlere verelim bir düşünün anlattığımız yöntemler sayesinde böylece sizler de kuaförlere para vermek yerine artık kendiniz yapabileceksiniz maske ciltleme işini. Unutmadan eklemek istediğimiz bir farklı konu ise muhakkak ama muhakkak arkadaşlarınıza da önererek cilt maskesi konusunu paylaşabilir ve para harcamadan onlarında çok kolay bir şekilde öğrenmesini sağlayabilirsiniz.
Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır
2020 yılı.  Tüm dünya için felaket ile bir başlangıç oldu. Hepimizi derinden etkiledi. Özellikle sağlık konusunda bir hayli zor zamanlar geçiriyoruz.  Bizler de bir nebze olsun elimizden geldiğince işinize yarayacak konular açmaya çalışıyoruz. Tıpkı önceki konular gibi bu konumuzun da özellikle ayrı bir yararı olacaktır sizlere. Özellikle bayan arkadaşlarımıza gerçektende çok katkısı olacak bir konu.
Hepimizin bildiği üzere 2020 yılında tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüsü salgınından ötürü dışarı çıkamamakla birlikte bay veya bayan farketmeksizin kuaför salonlarının yanı sıra güzellik salonları da kapanmış durumda. Sizlerde takdir edersiniz ki bu tür önlemler korona virüsü salgınının önüne geçmektir alınan tedbirler kapsamında şuan ki hayatımız maalesef dört duvar arasına alınmış durumda
Şimdi sizlere doğal kürler sitesinden elde ettiğimiz ve çok da pahalı olmayan birkaç yüz cilt maskesi Nasıl Yapılır konusuna geçelim .

Salatalık Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalığın şaşırtıcı özelliklerini biliyorsunuz: Nefis, taze ve dengeli bir beslenme için harika bir yiyecektir. Cildinizde yaratacağı değişikliklere de inanamayacaksınız. Hele ki plajda çok güneş altında kalmışsanız, etkisini daha iyi fark edeceksiniz.Doğal Kürler - Dogalkurler.com - Cilt Yüz Maskeleme YapımıBir salatalığı soyun ve macun kıvamına gelene dek ezin, (gözleriniz için 2 dilim ayırmayı unutmayın) tüm yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Bol soğuk suyla maskeyi temizleyin, cildinizin ne kadar tazelendiğini ve nemlendiğini göreceksiniz.

Gergin Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Yine bal ve yumurta, güzellik için harika karışım olarak karşımıza çıkıyor. İki çorba kaşığı balı, yumurta beyazıyla karıştırın. Bir çorba kaşığı limon suyu ekleyin ve yüzünüze hafifçe masaj yaparak sürün. Cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü yağsız sütle temizleyin.

Gül ve Gençlik Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Evet, eski zamanlarda kadınlar,  kısa ömürlü olan gülün sonsuz gençlik iksiri olduğunu söylerlerdi. Siz de denemek ister misiniz? 5 taze gülün yapraklarını macun haline gelene dek ezin ve yüzünüzde 15 dakika bekletin. Soğuk suyla temizleyin. Sonuçlarını göreceksiniz!

Yoğurt Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Yüz Cilt Maskesi Nasıl Yapılır
Kırışıklıklar tecrübe ve olgunluk işareti olsa da kimsenin hoşuna gitmez. Bu maskeyle kırışıklıkları giderebilirsiniz. Bir bardak yoğurdu bir çay kaşığı rezene tohumu ve bitkinin ezilmiş yaprağıyla karıştırın. Yüzünüze sürdüğünüzde homojen bir krem halinde olmalıdır. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla temizleyin. Her gün uygularsanız cildiniz müteşekkir olacaktır.

Domates Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Domatesin ciltte çeşitli etkileri vardır: nemlendirme, sıkılaştırma, soyma. Eğer can sıkıcı siyah noktalar ve sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, bir domatesi ikiye bölün ve yüzünüze koyun. 15 dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Sonuçları göreceksiniz!

Limon Cilt Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Limon binlerce alanda kullanımı olan bir sebzedir. Lekeleri de yok ettiğini de kim tahmin edebilir! Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı limon suyuyla karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardından bir parça pamuğa döktüğünüz maden suyuyla temizleyin. İyice temizlediğinizden emin olun; çünkü cildinizde limon kalırsa ve güneşe maruz kalırsanız cildinizde leke kalabilir

Evet arkadaşlar.
Şimdi sizlere daha fazla bilgi alabilmeniz için yararlandığımız konu linkini verelim.
Kaynak alıntı link. Daha çok cilt maskeleme konusu için bilgi sahibi olmak adına verdiğimiz linki ziyaret edebilirsiniz.
https://dogalkurler.com/yuz-cilt-maskesi-nasil-yapilir.html

https://www.akblog.net/2020/04/cilt-yuz-maskesi-nasl-yaplr.html
--
---
Akblog.NET

Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
 1. Açtığımız konumuzun kaynak linki.
  https://www.akblog.net/2020/04/cilt-yuz-maskesi-nasl-yaplr.html

  YanıtlayınSil
 2. Yararlandığımız konu kaynak linki.
  Daha çok detay bilgi almak için yararlandığımız ve güvendiğimiz sağlık ve doğal kür sitesini ziyaret edebilirsiniz. Alanında uzman araştırmacı ekipler ile her geçen gün başta sağlık konuları açmak üzere bir çok farklı sağlık, Makyaj, kürler ve tasarımlar üzerine yüzlerce güvenilir konulara denk gelebilir ve gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.
  Şahsen takıp ettiğimiz bir site olup tüm ziyaretçi arkadaşlarımıza da tavsiye ederiz.
  Kurucu ve yönetim kurulu baş yöneticilerinden Ahmet Demirci Bey ile iletişim halinde olabilir ve açmasını istediğiniz konuların eklenmesine yönelik taleplerinizi dole getirebilirsiniz. Göreceksiniz ki taleplerinize hızlıca cevap verilecektir.
  Kaynak yararlandığımız konu link.
  https://dogalkurler.com/yuz-cilt-maskesi-nasil-yapilir.html

  Doğal Kürler yöneticilerine ve editör araştırma ekibine teşekkür ederiz.

  YanıtlayınSil
 3. Yüz Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?
  Bazı Cilt Yüz Maskeleme Yöntemlerine değinelim.

  Bal maskesi. Nasıl Yapılır?

  Balı her şeyin içine katıp maske haline getirebiliyorsak kendisinden de maske yapabiliriz tabii ki.

  Cilt tipi: Tüm cilt tipleri için
  Etkisi: Nemlendirmek, güçlendirmek ve beslemek.
  Hazırlanışı: İki yemek kaşığı balı benmari usulü ısıtın. Yüzünüzün yanmaması için öncelikle kolunuzda deneyin. Ardından yüzünüze sürüp yaklaşık 15 dakika boyunca bekleyin. Ilık suyla yavaşça yıkayın.

  YanıtlayınSil


 4. Zeytin çekirdeği maskesi Nasıl Yapılır?Yeşil çay maskesi Nasıl Yapılır?

  Hem de poşettekilerden bahsediyoruz. Kolay ve pratik, ferahlık veren mis gibi bir yarı maske.

  Cilt tipi: Tüm cilt tipleri için
  Etkisi: Cildi gençleştirmek ve rahatlatmak.
  Hazırlanışı: Kullandığınız dört adet yeşil çay poşetini buzdolabında bekletin. 15 dakika sonra poşetleri alıp gözlerinizin üzerine ve yüzünüzün farklı noktalarına yerleştirin. Poşetler ısınınca kaldırın ve yüzünüzü kurulayın.

  YanıtlayınSil

 5. Yeşil çay maskesi Nasıl Yapılır

  Hem de poşettekilerden bahsediyoruz. Kolay ve pratik, ferahlık veren mis gibi bir yarı maske.

  Cilt tipi: Tüm cilt tipleri için
  Etkisi: Cildi gençleştirmek ve rahatlatmak.
  Hazırlanışı: Kullandığınız dört adet yeşil çay poşetini buzdolabında bekletin. 15 dakika sonra poşetleri alıp gözlerinizin üzerine ve yüzünüzün farklı noktalarına yerleştirin. Poşetler ısınınca kaldırın ve yüzünüzü kurulayın.  Zeytinyağı maskesi Nasıl Yapılır?
  Zeytinin çekirdeğinden yararlanıyorsak zeytinyağından keyifle yararlanabiliriz tabii ki.

  Cilt tipi: Kuru
  Etkisi: Nemlendirmek, parlatmak ve yumuşatmak.
  Hazırlanışı: Bir tatlı kaşığı zeytinyağını yüzünüze sürün ve masaj yaparak yayın. Ardından kuru bir bez yardımıyla silerek ovmaya devam edin. Bastırmamaya dikkat edin. Yüzünüzde yağ kalmadığına emin olana kadar işlemi uygulayın. Son olarak yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.


  Soda maskesi Nasıl Yapılır?

  Anlattıklarımız arasında en basit maske kendisi olur.

  Cilt tipi: Karma, yağlı
  Etkisi: Arındırmak, temizlemek ve nemlendirmek.
  Hazırlanışı: Açtığınız bir sodadan yaklaşık iki yemek kaşığı kadar bir bardağa koyun. Parmaklarınızı sodayla ıslatarak yüzünüze sürün. Sodanın yüzünüzde kurumasına izin verin.

  YanıtlayınSil
 6. .

  Limon maskesi Nasıl Yapılır?

  Sirkenin olduğu bir listede limona yer vermemek olmaz. Hem zaten kendisi çok marifetli biliyorsunuz: Limon Hakkında Şimdiye Kadar Bilmediğiniz 11 Pratik BilgiDoğal Kürler - Dogalkurler.com - Cilt Yüz Maskeleme Yapımı

  Cilt tipi: Kuru, karma
  Etkisi: Cildi nemlendirmek ve düzenlemek.
  Hazırlanışı: Bir su bardağının çeyreğini badem ya da zeytinyağı ile doldurun. Üzerine bir adet taze limon sıkın. Yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10 dakika sonra silin.
  Alternatif olarak: Yağlı ciltler için aynı ölçülerde limon ve suyu karıştırıp yüzünüze sürebilir, 10 dakika sonra yıkayıp kurulayabilirsiniz.

  Avokado, yumurta, limon maskesi Nasıl Yapılır?
  Avokado hayatımıza girdiğinden beri her yere yakışır oldu. Evde kalan avokadoları değerlendirme yolunu söylüyoruz.

  Cilt tipi: Kuru, karma
  Etkisi: Cildi beslemek ve nemlendirmek.
  Hazırlanışı: 1 avokado içini püre haline getirin, içine 1 yumurta beyazı ve 1 yemek kaşığı limon ekleyin. İnce bir tabaka şeklinde yüzünüze sürün. 30 dakika bekletikten sonra soğuk suyla yıkayın.

  Bal, muz, zencefil maskesi Nasıl Yapılır?
  İki güzel besinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan basit ancak etkili bir maske. Balın besleyiciliği, muzun düzenleme etkisiyle.

  Cilt tipi: Kuru, karma
  Etkisi: Nemlendirmek ve dengelemek.
  Hazırlanışı: Yarım muz, 2 yemek kaşığı bal ve yarım yemek kaşığı zencefili karıştırıp püre haline getirin. 30 dakika boyunca yüzünüzde ince bir tabaka şeklinde bırakın. Sonra soğuk suyla yıkayın.

  Salatalık ve bal maskesi Nasıl Yapılır

  Tabii ki salatalığı unutmuyoruz. Farklı şekillerde hazırlayabileceğiniz salatalık maskesi cildinizin en iyi dostu.

  Cilt tipi: Tüm cilt tipleri için
  Etkisi: Rahatlatmak, düzenlemek, nemlendirmek ve beslemek.
  Hazırlanışı: Yarım salatalığı bir kaşık balla birlikte püre haline getirin. Yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayıp kurulayın.
  Alternatif olarak: Yarım salatalığı ince dilimler halinde kesin. Yuvarlak dilimleri yüzünüzün her noktasına gelecek şekilde yerleştirin. 15 dakika sonra salatalıkları alıp soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

  Nar ve bal maskesi Nasıl Yapılır?

  Elinizin altında eğer nar varsa kendinize güzel bir maske de yapabilirsiniz. Hadi bakalım öğrenelim.

  Cilt tipi: Yağlı, karma
  Etkisi: Ölü derilerden arındırmak ve canlandırmak.
  Hazırlanışı: 2 yemek kaşığı nar, 1 su bardağı çiğ yulaf ve 2 yemek kaşığı balı güzelce karıştırın. Yüzünüze sürüp scrub şeklinde masaj yaparak sürün. 3 dakika boyunca bu işlemi gerçekleştirin ve yüzünüzü yıkayın.

  Çilek ve yoğurt maskesi Nasıl Yapılır?
  Doğal Kürler - Dogalkurler.com - Cilt Yüz Maskeleme YapımıYemenin yanında bir de maskesini yaparsınız tadından geçilmez çileğin. İşte öyle güzel bir meyvedir çilek.

  Cilt tipi: Tüm cilt tipleri için
  Etkisi: Cildi rahatlatmak, hücreleri yenilemek ve beslemek.
  Hazırlanışı: 2 yemek kaşığı süzme yoğurt içine blenderdan geçirdiğiniz 10 tane çileği karıştırın. Ardından yüzünüze ince bir tabaka şeklinde sürün. Yaklaşık 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayın.

  YanıtlayınSil
 7. Yukarıda yorumda yer alan bilgiler dogalkurler.com a aittir.
  Izin alınarak paylaşımı yaptık sizlere.

  YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç