MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Kargo Desisi Nedir Ne Demek

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Kargo Desisi Nedir Ne Demek

30 Mayıs 2020 Cumartesi

Desi Nedir Ne Demektir Anlamı Nedir?

Kargo Desisi Nedir Ne Demek
Sizlere bu konumuzda desi kelimesi ne anlama geldiği ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız. İnternette yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda sizlere Desi kelimesinin anlamını doğru olarak verebilmek için ufak çaplı bir araştırma yaptık. 
Daha fazla ve farklı kelimelerin anlamını bilmek için sitemizdeki bulmaca kategorisindeki kısımlara göz atabilirsiniz veya arama kısmından istediğiniz kelimeleri yazarak aratabilirsiniz.
Peki Desi Nedir? Desi Kelimesinin Anlamı Nedir ve Daha çok Kargo sektöründe kullanılan Desi kelimesinin açıklaması nedir göz atalım konumuza
Kargo işlemlerinde hacimsel ağırlık anlamına gelen kelimedir. Kargo ile gönderilecek kolinin desisini hesaplamak için en, boy ve yüksekliği birbiri ile çarpılır ve 3000’e bölünür. Örneğin 50 cm eninde, 40 cm boyunca ve 30 cm yüksekliğinde bir kolinin desisi 20’dir (50 x 40 x 30 = 60.000 / 3000 = 20).
Özellikle büyük ebattaki ürünlerin gönderimi esnasında kargo şirketleri tarafından, kolinin ağırlığı yerine desisi hesaba katılabilir. Bunun nedeni ağırlığı çok olmasa bile, hacim olarak büyük yer tutması ve taşınabilecek toplam koli sayısını etkilemesidir.

E-ticaret siteleri desi ve kargo ağırlığı hesaplamalarında hatalar yapabilmektedir. 
--
---
Akblog.NET
Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç