MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

EKPSS Ertelendi Haberleri

Ekpss 15 Kasım 2020 Tarihine ertelendi. Ekpss tarihi ne zaman.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

EKPSS Ertelendi Haberleri

3 Ekim 2020 Cumartesi

EKPSS ERTELENDİ HABERLERİ

Yeni Ekpss tarihi 15.11.2020.

Önceki açıklamalarda Ösym nin yapmış olduğu durum aşağıdaki gibidir.
Engelli Kpss adaylarının gireceği Ekpss sınavları henüz açıklanmadı. Şuan itibariyle sınavın yapılacağı tarih 11 Ekim 2020. Engelli adaylarının merakla beklediği açıklamalar için gözler Ösym 'de. Haberimizi okumaya devam edin. Açıklamalara dair bilgileri bir tarafa bırakalım. Çalışabildiğimiz kadarıyla çalışmaya devam edelim gençler. Sizler sınavın 11 Ekim 2020 tarihinde yapılacak düşüncesiyle hareket edin ve moralinizi bozmamaya çalışın.  Moral bozulacak bir durum yok gerçi. Hazırlığını yapanlar zaten sınava hazır durumdalar. Ertelenmesi ile hazırlığını yapmış adaylar bilgilerini pekiştirecekler.
EKPSS sınav tarihi 2020 açıklandı mı? EKPSS ne zamana ertelendi?
EKPSS 2020 sınav tarihi gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Engelli memur atamalarında kullanılmak üzere EKPSS'ye girmek isteyen adaylar gelişmeleri yakından takip ediyor. Geçtiğimiz hafta ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, EKPSS sınav tarihi ertelendi. Peki, EKPSS ne zamana ertelendi? 2020 EKPSS sınav tarihi belli oldu mu?
EKPSS NE ZAMANA ERTELENDi
EKPSS HABERLERİ


EKPSS sınavı ile ilgili gelişmeler, memur olmak isteyen engelli vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından 2020-EKPSS'nin Uygulanma Tarihine İlişkin yapılan açıklamaya göre, sınav ileri bir tarihe ertelendi. EKPSS sınavına hazırlanan adaylar sınavın yapılacağı yeni tarihi öğrenmek istiyor. Peki, 2020 EKPSS sınav tarihi belli oldu mu?

2020 EKPSS NE ZAMANA ERTELENDİ?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada "Başkanlığımızca 11 Ekim 2020 tarihinde yapılacağı duyurulan 2020 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (EKPSS) uygulanma tarihi, Sağlık Bakanlığı “COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu”nun sınavın ilerleyen bir tarihte yapılması önerisi doğrultusunda ÖSYM Yönetim Kurulunca yeniden belirlenerek adaylara ve kamuoyuna duyurulacaktır. Sınav için ek başvuru tarihi ile kuraya katılacak adayların başvuru yapacağı tarihler de sınav tarihine göre yeniden düzenlenerek duyurulacaktır." denildi.

Sınav için yeni bir tarih belirlenmedi. Sınav tarihi belli olduktan sonra haberimiz içerisine eklenecektir.

EKPSS İÇİN ARANAN MEZUNİYET ŞARTLARI NELERDİR?

EKPSS ye girecek engelli memur adaylarının:
1.Ortaöğretim,
2.Önlisans,
3.Lisans,
düzeyinde eğitim veren kurumların birinden mezun veya sınavın geçerlik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda olması gerekir. Adayların atanabilmesi için yerleştirme tercih işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olması gerekir.

PEKİ EKPSS NEDİR?

"Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan "Protokol" hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan, EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.

E Kpss konuları nelerdir?


-- 
---
Akblog.NET
--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
 1. Yeni Ekpss tarihi. 15.11.2020
  Engelli kpss adayları başvuru formundan yeni tarihleri görebilirler.

  YanıtlayınSil
 2. Ösym ais panelinden sınav tarihinize bakabilirsiniz.
  Son dakika haberleri.

  YanıtlayınSil

 3. Ösym panelinizde aşağıda belirttiğimiz yeni tarihlere ilişkin bilgiler:

  Sınavın Adı: 2020 - EKPSS
  Sınav Tarihi: 15 Kasım 2020
  Sınav Saati: 10:15

  YanıtlayınSil
 4. EKPSS ye girecek engelli memur adaylarının:
  1.Ortaöğretim,
  2.Önlisans,
  3.Lisans,
  düzeyinde eğitim veren kurumların birinden mezun veya sınavın geçerlik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda olması gerekir.

  YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç