AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Hakkımızda

Merhabalar sevgili internet kullanıcıları. Akblog SEO Bilişim İnternet dünyasına hoş geldiniz.
Blogu ilk olarak 2007'de açmış olup ilk etapta hiçbir amaç gütmeden, sıradan internet kullanıcıları gibi sıradan konuları açarak ve ilk blog sitemin oluşundan olsa gerek veya ilk resmi ücretsiz web sitemin olmasından dolayı doğal olarak kendi yapmış olduğum programların (Visual Bacis ve C# tan) sık sık tanıtımını yapardım. Nihayetinde siz değer ziyaretçilerim şuan bu yazıyı okurken blogu 2007 de açtıktan sonra pek de  ilgilenemedim desem yeridir ve diğer editör arkadaşlarımda kendi işleriyle uğraştıklarından ötürü ilgisizliğin azizliğine uğradı sitem. (Bu arada öğrenciyim. Muğla Üniversitesi Ekonomi ve Endüstri Bölümünü okuyorum)
Yıllar geçiyor. 2010 yılına doğru geliyoruz boş vakitlerimde siteye konular eklemeye çalışıyorum arada bir. Yine yukarıda da söylediğim gibi ilk etaplarda yapmış olduğum trojan, keylogger, bilgisayarları uzaktan yönetme gibi programlarımın tanıtımı yerine artık daha çok internet ile ilgili güncel konulara doğru yönelmeye başladım. Değişmeyen tek şey değişimin kendisi. Burada kendime baktığımda bende de zamana bağlı olarak, gerek internet ortamı gerekse çevresel faktörlerden dolayı internet üzerinde artık farklı alanlara doğru yönelmeler veya kaymalar oldu.
Şuan 2011 yılına yeni girdik ve bu aralar blogger ile ilgili konulara yönelmiş gibiyim. Kim bilir belkide ileride daha farklı alanlara yönelebilirim ve umarım açtığım her konu sizlerin yararına olacaktır.
iletişim için irtibat formunu doldurun yada aşağıda verilen mailden irtibata geçin.
iletişim:  « Sadece mail.
2011 de web sitem saldırıya uğradığından bütün konularım silinmiştir, yedeğini almadığım için silinen konular için yeniden yazmaya başlıyorum. Manuel olarak tek tek eklemeye çalışıyorum. İçimde bir huzursuzluk. Binlerce konuyu ekleyecek durumda değilim. Üniversiteyi bitirebildim uzatmalara kalsam da. Nihayetinde lisans diplomaya sahip biri olarak yakında friksiyonel işşizler orudusuna katılacağım.

2012 deyiz ve silinen konular yeniden yükleniyor. Bi-yandan okulum bitti. İşsizlik bir yandan, maddi imkansızlıklar öte yandan. Sitemden elde ettiğim gelirler hacklenme sonrası kesilmiş durumda. Her ne kadar Ekonomi ve Endüstri Mezunu olsam da yapmak istediğim iş farklı bir sektör gibi geliyor daima. (Bu arada KPSS'ye hazırlık yapıyorum.) Bir erkeğin memur olma düşüncesi kadar iğrenç bir durum olmasa gerek benim açımdan.

2013 hacklenme sonrası 2011 den bu güne kadar google reklam gelirlerimiz (adsense) ve diğer kişi/firma/kuruluşlardan gelen gelir kaynaklarım eridi.   Hackleyerek nam/ün yaptığını düşünenler lütfen olayın bu durumunu da göz önüne alsınlar. Maddi anlamda çok sıkıntılar çektim. KPSS den 78 küsur puan aldım. Atanma kazanma veya memur olma hayalim yok gibi.
2013-Ağustos ayı. Bir firma da işe başladım. Ukrayna dan teklif geldi. Bakalım olacak mı o iş.

Uyarı: 10.02.2013 tarihinde web sitesi devredilmiştir ve reklam sözleşmeleri devam etmiş olup eski site yöneticileri ile olan sözleşmelerinizin devamına karar verilmiştir, reklam veren kişi yada kurumların her türlü hakları devam etmektedir. Reklam sürenizin bitiminden sonra reklam alımları olmayacaktır. Duyarlılığınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

2014 Askere gittim 2014/Şubat ayında. Askerliği Edirne şehrimiz de yaptım ve AS-İZ yani Askeri İnzibat olarak askerliğimi yapmaya çalışıyorum. Bazı arkadaşlar edindim. Bir kaç düşman da edindim bu arada. İzlediğim bir filmde bir kaç düşman edinmeden beş yüz milyon dost edinemezsin cümlesi geldi aklıma nedense. (Bu düşmanlar beni sevmeyen komutanlar galiba..) Askerlik süresi boyunca ve askerlik sonrası site ilgilenemedim pek açıkçası ama yine de eklemeye başladım belli başlı bazı konuları. 150 den fazla konu ekleyebildim nihayetinde. Askerlik bitti.
2014-Sonlara doğru. Yeni bir üniversiteye kaydımı yaptım. İş Sağlığı ve Güvenliği bölümüne yazıldım ve umarım bitirebileceğim bir bölüm olacaktır.
Tatil - İzmir tatiline geldim bu arada. Dağ başında köy tatili. İstanbul dan kaçıp doğa ile iç içe olmak güzel geliyor.

2015 Hem iş, hem okul (İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü) hemde ingilizce çalışmalarıyla ilgileniyorum ama elimden geldiğince konular eklemeye devam ve süreç boyunca yinede 100 den fazla konu girişi yapıldı. Yılın sonlarına doğru büyük bir şok yaşadım.İntiharın eşiğine gelmiş bir durumdaydım. Bu arada İngilizce çalışmaya başladım temel giriş olsa da.
Microsoft Bing Arama motoru için Makale/SEO/Editörlük başvurusunda bulundum. 4 ay oldu hala da dönüş yok. Sağlık olsun.
Tatil - Sapanca'ya tatile gittim. Kafa dağılsın diye. Beğendim tavsiye ederim. Yerli halk iyidir ama otel hizmetleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim maalesef.
2015-Sonlara doğru.
Tatil - Şile'ye tatile geldim. Yürüyüş seven biri olarak gezebildiğim kadar gezdim. Özellikle soğuk mevsimde gelişimin nedeni sessiz sakin olarak düşündüğüm için idi. Ama yanılmıştım ve herkes benim gibi düşündüğü için tıka basa insan seli gibi her yer insan ağı..

2016 Evet bu yıla kötü bir başlangıç ile giriş yaptım. Hayatımın dönüm noktası ve bir insan evladının yaşamaması gereken duygusal bir travma geçirdim. Ayrıca 2014'te başladığım İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünü bitirdim. Çalışıyorum ayrıca özel sektörde ve Rusya/ ST - Petersburg şehrinden iş teklifi aldım. Gidemedim daha doğrusu gidesim yok. Maaş gayet iyi. Yalnız çok sıkıntılı bir süreç yaşıyorum. Çalıştığım firma da bile işi bırakma düşüncesinde iken Rusya'dan gelen teklifi düşünemedim.
Tatil - Manisa Tatil köyüne geldim. Güzel zamanlar geçiriyorum. Kafa dağıtmak deyimi tamda yerinde bir cümle. Tatil mekanın yeri Spil Dağları
2016 Devam.. 15 Temmuz Darbesi. Ülkemizin zorlu dönemler geçirdiği süreçleri hep birlikte yaşadık.

2017 Başarılı bir dönem benim için. 500 den fazla konu girişi yaptım siteye. Firmalardan reklam teklifleri alıyorum. Kazançlarım fena sayılmaz ama site kazancım bir asgari ücretliye eş değer neredeyse.
Bazı işler üzerine projelere adımlar attım. Dünya sıralamaların da ilgilendiğim sektörlerle ilgili olarak bütün rakipleri dijital dünyada geçtim. SEO' da ilk defa çok büyük işler yaptım. (SEO=Dijital Arama Sorgu Sonuçlarında Sıralamalara girmek).

2017 devam.. Hızlı bir şekilde firmalar ile SEO üzerine görüşmeler yapıyoruz. Elimdeki dünyanın en iyi sıralamalarında (1. sıra) yer siteler üzerinde görüşmeler yapıyoruz.
Eylül Ekim ayları.. ve ben Kanser... Herşeyden soğumuş ve inancını yitirmek üzere delirecek vaziyetteyim. 2017 nin başlarından Eylül ayına kadar herşey güzel iken birden çok kötü bir haberi almak. Zifiri karanlık bir dünyaya gömülmek üzereyim. Gözlerimin içine baka baka KANSER' sin diyen bir doktor.. Doğrusunu yapıyordu belki de ve gevelemek yerine dobra dobra Kansersin demesi... Canımı ne kadar da acıtmıştı bu sözcük. Hemen Ameliyata alacağı demeleri. Sanki ölecek ve bir daha dünyayı göremeyecek gibi son isteğimi dile getirdim. Ameliyatı yılbaşından sonrasına yapsak olur mu diye. Teşekkür ederim doktora. Kırmadı tamam diyerek sonrasında bana neden yılbaşı sonrası..  Eğlenmeye başlayacağımı, gezip dolaşacağımı ve 2018i görmek istediğimi dile getirdim. Sadece güldü.. 

2018 Başlangıç yılım çok kötü. Ameliyata alındım. Ağır mı ağır çok büyük bir ameliyat.. Bağırsaklar dışarıda. Kolon  Bağırsak Kanseri teşhisi kondu. Yıl boyunca sürekli azraili bekledim. Ansızın gelirde alsın canımı diye. Ona rağmen siteye konu giriş yapmaya devam ediyorum ve belkide kafa dağıtabilirim diye. Tartışmak için bahane aradığım dönemlerdeyim. (Bu yıl içinde 7-8 ameiyata girdim ayrıca). Onkolojiden tedavi aldım. Kemoterapi vs.. Saçların dökülebilir dendi ama bir şey olmadı. Şanslı bir eşek miydim bilemiyorum. Ameliyattan sonra ilk defa sahile gideceğim. Üzerinden 6 ay geçti... Sahilsiz yapamayacağım galiba. İlk defa uzun bir aradan sonra martıları görüyorum. İnsanlarla içli dışlı olmak istemiyorum ama İstanbul gibi bir yerde onlarla birlikte olamamak.. İmkansız. Bağırsak dışarıda yaşamaya çalışıyorum böylece.  Yere düşüp bayılıyorum. Her defasında gözlerimi açtığımda Red-Zone (kırmızı alan) de görüyorum kendimi. Nereye kadar devam edecek bilemiyorum bu süreç. İntiharın eşiğinde olan birine intiharın haram olması demek kadar saçma bir konuşma olamazdı. Sürekli psikiyatri ile tartışmalar halindeyim. Beni nasıl çekebiliyor diye düşünüyorum da.. Şaşırıyorum.

2019 Yeniden büyük bir ameliyat. Yılın başındayım neler göreceğiz bilemiyorum. Sorunlu bir Ameliyat. Fazladan kestiler yine bedenimi. Bedenimde saplı kancalar. Şuan ise çok daha ağır sorunlar yaşıyorum ameliyat sonrası. Yeni bir kemoterapi başlangıcına mı gireceğim bilemiyorum. Sorunlu bir hayat, işşiz, çalışamayan, topluma adapte olamayan ve karmaşık parabol integral denklemi ile paralimitik döngüsü arasında kaldım.
2019 devam.. Garip düşünceler arasında yalnızlığımla boğuşuyorum mart aylarında.. Anlamsız dünyaya mana vermeye çalışmak. Elindeki kitabın sayfasını defalarca okumak.. Nerede kaldığını bilememek ve yeniden sayfayı okumaya çalışmak.. İlaçların etkisinde kalmış ve sürekli matrix sahnesindeki gibi dejavu görmeye başladım...
2019 devam...
Ocak.. Önümüzdeki ayda bir ameliyata daga gireceğim. Belirsiz içerisinde ne olacağımı bilemiyorum. 2018 de bir sürü ameliyata gir çık vs.. Artık kendime bile olan inancımı yitirmiş durumdayım neredeyse...

Şubat Ayı başlangıcı... Yıllar önce attığım bir mesaj sonrası yıllar sonra konuştuğum biriyle başlangıç yaptık tekrardan. Başlangıç çok güzel ve güzel şeylerin olacağını düşünüyorum.
Mart Ayı... Güzel zamanlar geçiriyorum. Terapi gibi gelen birinin hayatımda olması ayrı bir mutluluk veriyor. İçimde inanılmaz bir mutluluk. Tarifi edilemeyen bir his olsa gerek...
Nisan Ayı. Garip duygular içerisinde olan biriyle konuşuyorum ve belirsizlikler ile karşıma set koyuyor resmen. Ne istediğini mi bilemiyor anlamıyorum. Bende mi sorun var diyeceğim onu da bilemiyorum.
Nisan Ayındayız ve daha önce (2016 Yılında) teklif aldığım Rus Merkezli bir firmadan tekrardan benzeri bir teklifi aldım. Hastalığımdan ötürü gidemiyorum bu defa.

Hiç yorum yok

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019