3 Temmuz 2015 Cuma

Belezza

Sizlere bu konumuzda Belezza.Net i tanıtmak istiyorum.
http://www.akblog.net/2015/07/belezza.html


Siteyi Ziayret etmeniz yeterlidir.
http://belezza.net/contact/ iletişim bölümü

Finansal Kiralama Leasing Nedir

Finansal Kiralama Leasing Nedir
http://www.akblog.net/2015/07/finansal-kiralama-leasing-nedir.html
FİNANSAL KİRALAMA (LEASING) NEDİR ?
finansal kiralama sözleşmesi nedir, finansal kiralama muhasebe kaydı, finansal kiralama kanunu, finansal kiralama ne demek, leasing ne demektir
Leasing (finansal kiralama), bir yatırım malının mülkiyeti leasing şirketinde kalarak belirlenen kiralar karşılığında kullanım hakkının kiracıya verilmesi ve sözleşmede belirtilen sözleşme süresi sonunda mülkiyetinin kiracıya geçmesini sağlayan bir finansman yöntemidir.
Leasing, yatırım mallarının satın alınması yerine, kiralanarak kullanılmasını sağlayarak firmaların işletme sermayelerini diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılması ile verimliliğin ve karlılığın artmasında önemli rol üstlenir.
Leasing yoluyla satın alınacak mal, kiracı tarafından belirlenir. Leasing süresi boyunca mülkiyet leasing şirketinde kalırken, malın kullanım hakkı kiracıya aittir. Sözleşmeye uygun şekilde kira bedellerini ödeyen kiracıya sözleşme süresi sonunda malın mülkiyeti sembolik bir bedelle devredilir.
Leasing (Finansal Kiralama) Nedir?ikinci bir tanım:
Finansal Kiralama (Leasing), kiracı tarafından seçilen bir yatırım  malının mülkiyeti finansal kiralama şirketinde kalarak, belirlenen sözleşme süresive kiralar karşılığında kullanım hakkının kiracıyaverilmesini sağlayan bir finansman yöntemidir.