MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Tez Nasıl Yazılır Tez Örneği Bitirme Çalışması

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Tez Nasıl Yazılır Tez Örneği Bitirme Çalışması

27 Şubat 2011 Pazar
Tez Nasıl Yazılır Tez Formatı.  Bitirme Çalışması Nasıl hazırlanırBitirme Çalışması Tez Örneği.
Merhabalar sevgili öğrenci arkadaşlarım. Kendi hazırlamış olduğum bitirme çalışması için önce internette her türlü bilgiyi araştırdım. Bilgileri toplayıp güzel bir tez çalışması dediğimiz bitirme çalışmasını hazırladım. Bitirme çalışmasındaki notlarımı AA ve BA ile geçtim. Sizler için açtığım bu konuda internetten tez hakkında fazla araştırma yapmanıza gerek kalmadan gerekli bütün bilgileri konuda verdim.
Bitirme çalışması (tez çalışması) için yapmanız gerekenler:
Bitirme çalışmasını hazırlarken yanda verdiğim resimdekigibi tez formatını yapmanız gerekir.
Bitirme Çalışması Sayfa Formatı Sayfanın biçimi:
Bitirme çalışmasındaki sayfanın formatını üst kenar boşluğu 3 cmAlt kenar boşluğu 3 cm, Sol kenar boşluğu 4 cm ve sağ kenar boşluğu ise 2.5 cm olacak şekilde boşluk bırakmanız gerekir. Peki tezin sayfa kenarlıklarını  nasıl yapacaksınız. Konuda karışıklık olmasın diye konunun aşağısında resimli olarak verdim.
Bitirme - tez çalışmasındaki sayfanın numaralanması :
sayfanın sağ üst köşesinde
 olacak şekilde olmalı. Resimde gördüğünüz gibi 1 rakamı örnek olarak yazdım. Sizde öyle yapın.
Bitirme Tez Çalışması Yazı Büyüklüğü ve Yazı Fontu 
Yukarıda tezi hazırlarken sayfanın yapısını yani sayfa biçiminin nasıl olacağını anlattım. Şimdide sizlere teziyazarken yazının büyüklüğü dediğimiz puntoların kaç büyüklüğünde olması gerektiğinden bahsedeceğim. Ana başlıklar, normal başlıklar ve sayfa içerisindeki yazının büyüklüğü veya boyutu veyahut puntolarına bakalım. Tezi hazırlarken Ana başlıkların büyüklüğü yani puntosu 14 olmalıdır.Normal başlıklar dediğimiz ara başlıklar ile sayfa içerisindeki yazıların büyüklüğü (punto) 12olmaklıdır.
Yazı Fontu ise Times New Roman olmalıdır.
 Bitirme Tez Çalışması Kenarlıklarını ayarlama. Sayfa yapısı
Yandaki resimde gördüğünüz gibi sayfa yapısının nasıl olacağını anlatımını yaptım. 
Son derece kolay olup adımları takip etmeniz yeterlidir. 
Yukarıda değerleri verdik. Burdada yazalım yine.
sayfanın formatını üst kenar boşluğu 3 cmAlt kenar boşluğu 3 cm, Sol kenar boşluğu 4 cm ve sağ kenar boşluğu ise 2.5 cmolacak şekilde boşluk bırakmanız gerekir.
Sayfa kenarlıklarını ayarlamak için
Word’u açın ve resimde gördüğünüz gibi Sayfa Düzenine tıklayın. Sonrasında Kenar Boşluklarına tıklayıp ve resimin alt bölümünde alt tarafta gördüğünüz gibi Özel Kenar boşlukları’na tıklayın. Sizden değerler istenilecektir. sağ değer, sol değer ve alt ile üst değerleri gimeniz gerekecektir.

Girmeniz gereken değerler yukarıda verilmiştir.
Konu hakkında sormak istediklerinizi konunun altına yazabilir veya konuya ilişkin farklı sorular sormak ve istediklerinizide sorabilirsiniz.

Bu konumuzda bitirme çalışması tez sayfa yapısını yani ebatlarının nasıl olması gerektiğini ve tez yazımında yazıların punto dediğimiz yazı büyüklükleri anlatılmıştır. Anlatmamı istediğiniz tez konusuna ilişkin başka bilgiler varsa konunun altına yazabilir ve zamanım olduğunda anlatılmasını istediğiniz konuyuda anlatmaya çalışırım..
Bu blogdaki yazılar izin alınmadan kopyalanıp kullanılamaz kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.. 
Konu güncellenmiştir.

http://www.akblog.net/
Hüseyin AKTAŞ
Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç