MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Blogger Meta Google Sitemap ve SEO ayarları yapma

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Blogger Meta Google Sitemap ve SEO ayarları yapma

9 Ağustos 2012 Perşembe
Blogger Meta Google Sitemap ve SEO ayarları yapma Blogger Seo Ayarları
Blogger Meta ayarlarını nasıl yapılırBlogger siteleri Sitemap ayalarını yapmakBlogger siteleri SEO uyumlu yapmanın yolları nasıldır. Blogger Seo dünyasıBlogger sitelerini ilk sıraya çıkartmanın yolları.
Merhabalar sevgili blogger kullanıcıları. Sizlere bu konumuzda Blogger ile ilgili bazı SEO ayarlarından bahsedeceğiz. Yapacağınız blogger seo ayarları sonrasında blog sitenize daha fazla ziyaretçilerin girme olanağı olacaktır.Hepimizin bildiği üzere herhangi bir web sitenin en önemli kısmı; arama motorlarında daha çabuk indexlenmesi için yapılan anahtar kelimeler  dediğimiz (Meta Tag) ayarları ve linklerin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu - Search Engine Optimization) uyumlu olmasıdır. Bilindiği gibi Google arama motorları içerisin de bloglarınıza en çok hiti getiren arama motorudur. Ayrıca gmail hesabınız ile google hesabınıza girip "site yöneticisi araçları" kısmından bloglarınızı google arama motoruna göre ayarlayabilirsiniz. 
Blogger Meta Ayarları yapmak
Öncelikle Yerleşimden "HTML'yi düzenleyi" seçip "Widget Şablonlarını Genişlet" kısmına tıklayın. Meta Tag ayarları için CTRL+F yardımı ile 

</title>
yukarıda verilen kodları bulup, hemen altına aşağıdaki verdiğim meta tagları sitenize göre düzenleyip girin ve temanızı kaydedin.
<meta content="text/html; charset=iso-8859-9" http-equiv="content-type" />
<meta content="açıklamanızı yazınız" name="description" />
<meta content="keywordlerinizi yazınız" name="keywords" />
<meta content="isiminiz" name="author" />
<meta content="index,follow" name="robots" />

Blogger Seo Ayarları Yapmak
Aslında yapacağımız SEO ile çok çok alakalı değil ama linkleri arama motorlarına daha uyumlu hale getirmek için uygun. Bunun için Aşağıdaki kodu bulun:
<title><data:blog.pageTitle/></title>
Ve aşağıdaki kod ile değiştirin
<b:if cond='data:blog.pageType == "index"'>
<title><data:blog.title/></title>
<b:else/>
<title><data:blog.pageName/>-<data:blog.title/></title>
</b:if>

Blogger Google Yahoo Bing Sitemap Ayalarını yapmak
Sizlere şimdilik sadece Google Sitemap için yapmanız gereken ise, google hesabınıza girip (Google hesaba Girmek için TIKLA ) site yöneticisi araçları kısmına girip, Sitenizi Ekleyin kısmına tıklamanızdır. Daha sonra Google'nin size vermiş olduğu meta kodunu bizim oluşturmuş olduğumuz meta tagların altına koymak ve temayı kaydetmektir sonra "Verify" buttonuna tıklamak.
Googlen verdiği örnek meta tag buna benzer:
<meta name="verify-v1" content="pz4lYt9ubu2MuXBakkloBKM7gPE0nBE156EW/2+Bb0o=" />
Buna benzer kodu ekleyip verify butonuna tıklayın ve doğrulama yaptıktan sonra Site yapılandırma kısmından, Site haritalarına tıklayıp Sitemap yani Site haritanızı "http://www.sitenizinadını.com/rss.xml" şeklinde yazarak gönderin.
Yapamadığınız bölümleri yorum bölümünde yazabilirsiniz.
Kaynak gösterilmeden yayımının yapılması yasaktır.

Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. Sizlere bu konumuzda Blogger ile ilgili bazı SEO ayarlarından bahsedeceğiz. Yapacağınız blogger seo ayarları sonrasında blog sitenize daha fazla ziyaretçilerin girme olanağı olacaktır.Hepimizin bildiği üzere herhangi bir web sitenin en önemli kısmı; arama motorlarında daha çabuk indexlenmesi için yapılan anahtar kelimeler dediğimiz (Meta Tag) ayarları ve linklerin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu - Search Engine Optimization) uyumlu olmasıdır. Bilindiği gibi Google arama motorları içerisin de bloglarınıza en çok hiti getiren arama motorudur. Ayrıca gmail hesabınız ile google hesabınıza girip "site yöneticisi araçları" kısmından bloglarınızı google arama motoruna göre ayarlayabilirsiniz.
    http://www.akblog.net/2012/08/blogger-meta-google-sitemap-ve-seo.html

    YanıtlayınSil
  2. çok sade ve güzel bir anlatım için teşekkürü hak ettiğinizi düşünüyorum ayblog tekrar sizlerle beraber

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç