AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Sıcak Para Nasıl İşler

Posted On 12 Şubat 2014 Çarşamba

sıcak para ile ilgili aramalar
sıcak para yarışması, sıcak para nedir, sıcak para başvuru formu, sıcak para yarışma başvuru, sıcak para yarışması soruları, sıcak para oyunu, sıcak para tv8 izle, sıcak para girişi, Sıcak para nedir, Sıcak para çıkışı nasıl yapılır, Sıcak paralar nerden geliyor, Sıcak para dönemi, Faiz Lobisi, Ekonomi,
Sıcak Para Nasıl İşler?
Sorusunun kısa hikayesi.
Sıcak Para Nasıl İşler? Sorusunun kısa hikayesi.
Küçük bir tatil kasabasına yağan yağmurlardan dolayı hiç para girişi yoktur ve kasabanın insanları borç ve kredi içinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Kasabanın oteline gezi amaçlı bir kişi gelir ve resepsiyona 100 dolar bırakıp odasına çıkar. Otel sahibi parayı hemen alıp, manava olan borcunu öder. Manav 100 doları alıp hemen toptancısına borcunu vermeye gider. Toptancı büyük bir sevinçle parayı alıp, kriz nedeniyle daha önceden otel sahibinden almış olduğu borcunu otel sahibine öder. Bu işlemler 1 – 2 saat içinde olup biter ve tam o sırada kasabaya gezi amacıyla gelen otel müşterisi resepsiyondaki otel sahibine planlarının değiştiği gerekçesiyle otele vermiş olduğu 100 doları geri talep eder. Otel sahibinin hoşgörüsü üzerine müşteri parasını alıp kasabadan geri döner.
Bu anlatılan hikayede müşterinin ziyaretinden hiç para kazanan olmaz. Fakat kasabadaki halkın tamamı borç ve alacaklarından kurtulur. (Paranın Rolü)
Eğer sıcak para yatırıma dönüştürülmezse yukarıdaki örnek yaşanır; yatırıma dönüştürülürse herkes kazançlı çıkar fakat sıcak para tüketime yönelik harcanırsa örnekteki kasaba dışından gelen müşteriye (makro anlamda borç alınan kuruluşa) borçlu kalınır.
Alıntıdır.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019