MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

SSK Borçları Siliniyor

Ak Blog SEO
4349759590016280108

SSK Borçları Siliniyor

23 Eylül 2016 Cuma
SSK GSS Borçları SiliniyorMilyonlarca kişinin borcu siliniyor!
Gelir testi yaptırmadığı için prim borcu olanlara borçlarını yapılandırma imkânı getirilecek. Borcu 549 liranın altında olanların ise borçları silinecek.
Milyonlarca kişinin borcu siliniyor. Gelir testi yaptırmadığı için tavan tutardan prim borcu çıkanlara önemli fırsat geliyor.
Yaklaşık 25 milyon kişinin kamuya olan 160 milyar lirayı aşan borçlarına yapılandırma imkânı getiren dev barış tasarısı, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
Yasa ile gelir testi yaptırmadığı için tavan tutardan Genel Sağlık Sigortası prim borcu çıkanlar, borçlarını yapılandırabilecek.
Borcu olanlar, verilen süre içinde gelir testine başvurursa, yapılan test sonucuna göre prim borcu yeniden hesaplanacak.
Böylece borçlar ya silinecek ya da azalacak. Borcu 549 liradan az olanların borcu silinecek.
Gelir testi sonucuna göre güncellenecek prim borçları 12 ayda eşit taksitler halinde ödenebilecek şekilde yapılandırılacak.
İşverenler açısından başvurular 31 Ekim'de 2016'da Genel Sağlık Sigortası prim borçları için ise 31 Ocak 2017'de sona erecek. Yasa ayrıca, kamuya olan vergi, prim trafik cezası, öğrenim ve katkı kredisi gibi borçlara da Yapılandırma imkânı sağlayacak.

Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç