AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

SEO Backlink Edinme Stratejileri

Posted On 14 Nisan 2018 Cumartesi

SEO ve Backlink Edinme Stratejileri

Sizlere sıra dışı bir konu olan ve SEO ile uğraşan web uzmanları için Backlink Edinme Stratejilerinden bahsedeceğiz.
Öncelikle Backlink nedir sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse; özetle şunu söylemek yeterlidir: web siteleriniz için referans bağlantılardır. SEO üzerinde etkisinin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. 
Backlink'in seo üzerindeki etkiyi bir örnekle açıklayalım: Bir X dershanesindeki öğrencilerin memnun kalıp arkadaşlarına veya çevredeki vatandaşlara bu memnuniyetin dile getirmeleri bahsi geçen X dershanesi için olumlu bir reklam çalışması demektir ve bu memnuniyeti ne kadar çok kişi öneride bulunurlarsa daha çok olumlu dönüşler yapılacaktır X dershanesine. Yüzlerce öğrencinin dershaneyi önermesi kursa hazırlanmak isteyen öğrenciler üzerinde pozitif bir ivme kazanmaya başlar. İşte aynı şekilde web sitelerinizin de başka sitelerde referans gösterilmesi durumu da yukarıda örneği verilen dershane gibi olacaktır.
Peki bu Backlink Edinme olayı nasıl olacak derseniz, sizlere bu konuda da kısa ve öz bir şekilde anlatımını yapacak olursak;
Yoruma açık olan web sitelere kaliteli yorumlar yaparak Backlink kazanırsınız ve kaliteli yorumlar dikkat çekici olduğunda yorumunuzu okuyan diğer internet kullanıcıları aynı zamanda sitenizi de ziyaret edeceklerdir.
Kaliteli içerikleri olan web sitelere yorum yapınız. Çöp olmuş sitelerden uzak durmaya çalışınız.
Kendinize ait paravan bloglara linklerinizi ekleyebilirsiniz, ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir husus paravan bloglarınıza içerik eklerken kaliteli, orjinal makaleleri eklemeye dikkat ediniz ki googl botlar paravan bloglarınıza da itibar etsin.
Paralı olarak web site sahiplerine sitelerinizi ekletebilirsiniz ancak paranız kadar backlink sahibi olacaksınız. Ödeme yapmadığınız takdirde bir süre sonra backlinkleriniz de silinecektir.
--
---
Akblog.NET

1 yorum

  1. incelediğiniz konumuzun linki: https://www.akblog.net/2018/04/seo-backlink-edinme-stratejileri.html

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019