MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Neden Python

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Neden Python

3 Ekim 2018 Çarşamba

Neden Python?

Python dili C – C++ gibi dillerin aksine Interpreter, yani yorumlayıcı bir dildir. Dolayısıyla derlemeye gerek kalmadan çalıştırabilir ve bu sayede çok hızlı bir biçimde uygulama geliştirebilirsiniz.
Eğer herhangi bir programlama dili biliyorsanız, Python'u öğrenme hızınız  neredeyse okuma hızınızla doğru oranda olacaktır.

Pyhton Yazılımı Nedir Ne Ä°ÅŸe YararPython'ın Simgesi
Python'un temiz söz dizimi sayesinde Python'da program yazmak veya bir başkasının yazdığı programı okumak diğer dillere nispeten çok daha kolaydır.
Ek olarak söz dizimi sadece girintilere bağlı olduğu için uygulama geliştiricileri söz dizimi ile uğraşarak vakit kaybetmezler.
Python çapraz (cross) platform desteği syesinde birçok sistem üzerinde çalıştırılabilir. Pek çok Linux dağıtımının içerisinde Python 2.x sürümü yüklü gelmektedir. Ayrıca ülkemizde TUBİTAK tarafından geliştirilen Linux dağıtımı Pardus'un da bel kemiğini yine Python oluşturmaktadır. Popüler Linux dağıtımları da  Python'u çeşitli uygulamalarını geliştirmek için kullanmaktadırlar. (Örnek olarak; Ubuntu Software Center)

Python dünya çapında büyük üne sahip Google, Youtube, Yahoo! gibi şirketler tarafından yazılım geliştirmek için kullanılmaktadır. Ayrıca Google, ileri düzeyde Python bilgisine sahip kişilere iş imkanları sağlamaktadır. Python geliştiricisi Guido van Rossum 2005 – 2012 yılları arasında Google'da çalışmıştır.
Python kullanarak masaüstü programlama, oyun programlama, taşınabilir cihaz programlama, web programlama ve ağ programlama çalışmaları rahatlıkla yürütülebilir.
Python ile programlama yaparken kullanabileceğiniz pek çok IDE (Integrated Development Enviroment – Tümleşik Geliştirme Ortamı) mevcuttur. Bunlardan bazılarıEclipse, Pydev, Eric, Komodo IDE, PyCharm
Python insan beynindeki düşünme olayı temel alınarak tasarlanmıştır. Yani bir şeyin nasıl olması gerektiğini düşünüyorsanız, Python o şekilde gerçeklenimini sağlar.
Python, içerisinde barındırdığı Garbage Collector (çöp toplayıcı) sayesinde uygulamanızın bellek kullanımını optimize eder. Bu durum uygulamanızın kararlılığını ve performansını arttıracaktır.
Python, tamamı ile nesne yönelimli bir programlama dilidir. Popüler OOP dilleri ile yarışacak seviyede bir altyapıya sahiptir.
Python, Java ve .NET platformları ile entegre biçimde çalışma yeteneğine sahiptir.
Hepsinden önemlisi Python "özgür" bir dildir.
Siz de vakit kaybetmeden güçlü ve hızlı Python'ın özgür dünyasındaki yolculuğunuz için yerinizi ayırtın. Bu yolculukta herkese yetecek kadar koltuk var!
Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar:
http://www.python.org/about/
http://belgeler.istihza.com/py3/python_hakkinda.html
http://www.belgeler.com/blg/2jqv/python-nedir
http://mehmetkose.org/pythona-neden-gectim.html
http://www.aydinmahmut.com/python-nedir/
--
---
Akblog.NET
Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. https://apps.aselsan.com.tr/IsBasvuru/KisiselVeriPaylasimIzni.aspx

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç