MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

GSS Prim Borçluları Dikkat

GSS Prim Borçluları Dikkat - Borçları Nasıl Silinir

Ak Blog SEO
4349759590016280108

GSS Prim Borçluları Dikkat

27 Aralık 2018 Perşembe

GSS Prim Borçluları Dikkat

GSS Prim Borçluları Dikkat
GSS Prim Borçluları Dikkat
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyen vatandaşların gecikme cezalarının silineceğini duyurdu.
Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "GSS prim borçlarını yılsonuna kadar ödeyen vatandaşların gecikme cezaları silinecek" dediBakan Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklama şöyle:


‘’Sağlık hizmetlerine erişemeyen hiçbir vatandaşın kalmaması hedefi ile başlatılan zorunlu genel sağlık sigortası uygulaması 1/1/2012 yılında hayata geçirilmiş olup bu tarihten itibaren herhangi bir sağlık güvencesi bulunmayan kişiler genel sağlık sigortası kapsamına alınmıştır.
Bugün ülkemizin %99,1’i genel sağlık sigortalısı olarak sağlık hizmetlerinden faydalanmaktadır.


‬‬‬‬Bununla birlikte, birikmiş genel sağlık sigortası prim borçları olan vatandaşlarımız için de faizsiz ödeme imkanı getirilmiştir. 

Bu kapsamda birikmiş genel sağlık sigortası prim borçlarını 31/12/2018 tarihine kadar ödeyen vatandaşlarımızın 2018 yılı Nisan ayı ve öncesine ait ödenmemiş prim borçlarının gecikme cezası ve gecikme zammı silinecektir.
Ancak 31/12/2018 tarihine kadar söz konusu prim borçlarının ödenmemesi halinde bu borçlara geçmişe yönelik gecikme cezası ve gecikme zammı ekleneceği için vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimde sağlanan bu imkanı kaçırmamasını tavsiye ediyorum.’’

--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç