MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

SEO Ayarları Eklentileri

SEO Ayarları Eklentileri Nedir Ne işe Yarar? Makalemizi okumak için sayfayı ziy…

Ak Blog SEO
4349759590016280108

SEO Ayarları Eklentileri

27 Aralık 2018 Perşembe

SEO Ayarları Eklentileri

SEO Ayarları Eklentileri
SEO Ayarları Eklentileri
Sizlere bu konumuzda SEO Ayarları ve eklentilerinden bahsedeceğiz.
Kısa ve öz bir şekilde anlatımını yapacağımız Seo eklentileri ile ilgili göstereceğimiz uygulamalar ile kendi web sitemize uygular iseniz sitenizde bir farklılık göreceksiniz. Tabii ki bu farklılık web siteniz için olumlu bir etki gösterecektir.
Aslında daha önce web sitemizde bununla ilgili birkaç konudan bahsetmiştik yine de sizlere bu konulardan bahsedecek olursak web sitemizde konuları arama yerine sizlere hali hazırda bir şekilde bunun sunumunu yapalım dedik.
Anlatımı yaparken mümkün olduğunca sizleri kasmadan, açık anlaşılır ve özet olacak şekilde bilgi vermeye çalıştık. Konuya dair sormak istediklerinizi yorum bölümüne bizlere belirtebilirsiniz. Editör arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmaya çalışacaklardır.


Sizlere önerebileceğimiz SEO Ayarları eklentileri Hangileridir?

  1. WordPress SEO by Yoast
  2. All in one seo
  3. SEOtudy
  4. Simple Tags
  5. Google XML Sitemaps

WordPress SEO by Yoast
Grafik ve tasarımdan daha öte site içi optimizasyonlarla ilgilenenler için birebir bir eklenti diyebiliriz ve wordpress eklentisinde karşılaşabileceğiniz duplicate description veya duplicate title sorunlarına gayet çok ideal çözümleri sizlere sunarak gelişmiş özellikleri sayesinde kusursuz bir SEO ayarı yapabileceğiniz bir eklentidir diyebiliriz.


All in one seo
SEO işiyle ilgilenenlerin en çok kullandıkları ve bilinen wordpress SEO eklentisidir diyebiliriz.
Peki bu ekleni ne işe yarar: Eklenti sayesinde konularınızın, sayfalarınızın, etiketlerinizin title ve meta taglarınızın kontrol edebilirsiniz ve dilediğiniz gibi düzenlemeleri yapabilirsiniz..

SEOtudy

Adından da anlaşıldığı gibi SEO alakalı bir eklenti olup ve bu eklenti sayesinde sitelerinizin özelliklerini ile ön plana çıkan bir eklentidir.  Özellikle görsel SEO, Temel SEO veya en çok kullanılan SEO araçlarının bir araya getirilmiş halidir diyebiliriz ve sadece ama sadece SEO değil wordpressin güvenliği içinde  özellikleri barındırdığını altını çizerek belirtmek isteriz.


Simple Tags
Yazılarınıza etiket eklerken, benzer içeriklerinin yanı sıra ilgi çekici etiketleri size sunan bir eklentidir.

Google XML Sitemaps

Arama motorlarının istediği site haritalarını manuel olarak oluşturmak ve sitelerinize her konu veya sayfa ekleme sonrası manuel olarak oluşturduğunuz XML Sitemaps ayarlarını tekrar tekrar güncellemek gerçektende bi hayli zor iş olsa gerek. İşte bu noktada sizler yardımcı olan ve otomatik olarak XML Sistemap ayarlarını bu eklenti sayesinden sitenizi daha hızlı güncelleme işlemlerini yapabilir ve konularınızı çok daha hızlı Google veya diğer arama motorlarının veritabanına kayıt edebilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ederiz.


Yararlı olması dileğiyle. 
Kaynak: http://www.akblog.net/
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç